Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha felnézel egy emberre...

Ha felnézel egy emberre akipl. gazdag vagy szép. Akkor ha kedves veled vagy beszélget veled akkor már nem nézel fel rá?

Figyelt kérdés

azért kérdem mert az embereket figyeltem és arra a következtetésre jutottam beleértve magamat is, hogy ha egy ember felnéz egy másik emberre,általában vagy gazdag vagy okos, vagy szép ezek voltak eddig a legjellemzőbbek az emberiségre,akkor mikor az a személy elment kicsit beképzelt-ve melette akkor irigy is lett rá és felis nézett rá valamilyen szinten.De ha kedves vele ,és még össze is haverkodnak vagy csak köszönnek egymásnak akkor már nem néz fel r,mert barátilag elérhető személység!


Persze barátra is fel lehet nézni vagy kedves emberre is!De nem úgy!nemtudom értitek e mit akarok mondani?


2009. jún. 23. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes kérdés. Ha felnézel valakire, lehet, hogy a nagyszerűsége miatt, viszont az is lehet, hogy addig tűnek olyan nagyszerűnek, amíg nem ismered közelről. Ha közelről megismersz valakit, ezek lehetnek:1. Rájössz, hogy nem is olyan nagyszerű, mint ahogy láttad korábban. Esetleg rossz tulajdonságait veszed észre. Tehát kiábrándulás. De lehet, hogy ennek ellenére szívesen barátkozol vele, hiszen senki sem tökéletes, csak már nem nézel fel rá, vagy nem annyira.

2. Közelről megismerve is nagyszerűnek látszik. Csupa jó tulajdonságait tapasztalod. De az ő közvetlen stílusa, emberszerető magatartása, baráti gesztusai azt váltják ki belőled, hogy már nem vagy olyan elfogult a társaságában. Feloldódhatsz, viszonozhatod a barátságát, de a tisztelet megmarad. Örömmel tölt el, hogy a társaságában lehetsz, vagy esetleg a barátjának tart téged, mindamellett gondolatban ugyanúgy felnézel rá.

Most nyílván érted, hogy akármelyik lehetsz a kettő közül, az is aki felnéz valakire, meg az is, akire felnéznek. Ha úgy érzed felnéznek rád, őrizkedj a beképzeltségtől.

2009. jún. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kösz


Igen de pl ha azért nézel fel valakire,mert szép,vagy gazdag másért nem,akkor ha barátod lesz és tényleg nagyon jól összeilletek barátilag mint 2 barátnő,de már nem nézel fel rá,mivel elérhető barátsága számodra!

pl ha most valaki irigy valakire,mondjuk egy lány a másikra és ha beképzeltnek látja irigyis rá,ésha összebarátkoznak már nemfog irigylenni rá hisz rendes ,és már nemis nézfel rá. volt rá példa ismerősöm felnézett egy férfira,mert gazdag mikor közelebbről megismerte akkor már elérhető volt az ember számára köszönt neki meg minden.

2009. jún. 23. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg is válaszoltad a kérdésedet. Ha kedves, akkor havernek tekintik, aki elérhető. Én nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de én arra nem nézek fel, aki szép meg gazdag...ezek nem olyan tulajdonságok, ami miatt felnéznék valakire. Ha valaki pl. kitartó, erős, okos, keményen dolgozik, kiválóan ért valamihez, arra felnézek.
2009. jún. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Én pl. felnéztem a tanáromra az egyetemen, aztán később a párom lett. Valóban elérhetővé vált, más szemszögből is megismertem, de ettől nem nézek rá kevésbé fel, hiszen ugyanolyan keményen dolgozik, ugyanannyira okos és ugyanannyira képes minden célját megvalósítani...
2009. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igy van ahogy mondod!
2010. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!