Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg az anyu'mm...

Hogyan értessem meg az anyu'mmal, hogy nem kell kitakarítania a szobámat, mert minden úgy van jól ahogy van, így én mindent megtalálok kivéve akkor ha elpakol. Ötletek?

Figyelt kérdés
15éves lány vagyok. Nincs nagy rendetlenség a szobámban csak az íróasztalomon vagy egy kis kupi, de annyi belefér nem? Van amikor elkezd port törölni, leveszi a polcomról azokat amik útban vannak és máshová teszi vissza őket, vagy neki nem tetszik hogy ott van és elpakolja én meg nem találom meg..... A bátyámnak sikerült elérnie, hogy maximum porszívózni menjen be a szobájába semmi több mert már nem egyszer fordult elő vele is ilyesmi. Anya viszont mindig azzal érvel hogy én lány vagyok meg ő sokkal idősebb, teljesen más stb. Mit csináljak?
2012. ápr. 9. 18:16
 1/10 anonim válasza:
96%
Nálam is ez a helyzet. :/ illetve , csak volt. Én azt csináltam, hogy mindig mondtam, hogy de rend van, és elkezdtem neki megmagyarázni, hogy mi az én rendszerem. Beletelt némi időbe, de megérte mert utána már nem nagyon járkált be a szobámba...azután egyezséget kötöttünk, hogy a szobámban rend lesz és tisztaság ( nem mint ha előtte nem lett volna, csak azóta ő is belátta ) :)) szerintem nálad is beválhat, am drukk :) L/14
2012. ápr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
15 évesen te takarítsd rendszeresen a szobádat,akkor anyukádnak nem kell takarítani nálad,és nem pakol el semmit.
2012. ápr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a tanácsodat.. mindenképpen ki fogom próbálni:)

#2 ő még akkor is pakol ha már nincsen hová.:D de azért igyekszem többet foglalkozni a szobám tisztaságával és mindkettőtöknek köszönöm a gyors válaszokat! :)

2012. ápr. 9. 18:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy próbáld túldumálni érvekkel, vagy alkalmazd az erőpolitikát és fenyegesd meg, vagy hisztivel zsarolj, vagy egyszerűen zárd be a szobád ajtaját, ha nem vagy otthon. Esetleg te meg rakj rendet sűrűn az ő íróasztalán. Nincs általános szabály. Van, ahol az egyik módszer működik, és van, ahol a másik.
2012. ápr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs miért pakolnia (mert te hetente kétszer letörlöd a polcot), akkor nem fog. Egy anyának van elég más dolga, ha nem muszáj, nem takarít plusz egy szobát.
2012. ápr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem a nagymamám ilyen, ha valamihez hozzá nyúl az eltűnik. Egyszerűen mond meg neki hogy ne pakolja el a holmijaidat, majd te rendet raksz magad körül. Egy kis rumli meg tényleg bele fér.
2012. ápr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 La6i válasza:
Én anyukám ugyan ezt csinálta mindig is, 13 évesen kezdett el ez zavarni. Most 22 éves vagyok, el költöztem otthonról már jó ideje, és mikor anyu jön latógatóba, még most is, neki áll takarítani. Ez ilyen! :D XD
2012. ápr. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket!:)


#La6i.. előfordul. : DDD

2012. ápr. 12. 21:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire szeretne takarítani, küldd el hozzám, nálam takaríthat és pakolhat kedvére, mert nekem nagyon nincs kedvem :))
2012. ápr. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem mondom, hogy szeret, de nem bírja eviselni a rendetlenséget.:D meglátom, hogy mit tehetek érted;)):DD
2012. ápr. 22. 12:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!