Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyennek tekinthetők a...

Milyennek tekinthetők a körülményeim? Mindenképpen el kell innen mennem?

Figyelt kérdés
azt szeretném megtudni, tulajdonképpen milyennek számít ez a helyzet amiben élek? szóval egy vidéki kisvárosban lakom (kb. 14ezer fős) egy kertes családi házban a szüleimmel (kb. 90 nm2) a megyeszékhely 38 km-re van, de itt a városban is többnyire elérhetőek a dolgok, van több áruház, több iskola, gimi, szakiskola, lakótelepek. nem igazán tudom eldönteni hogy itt-e jobb élni, vagy a fővárosban vagy akár megyeszékhelyen egy panelban garzonban, mert innen csak ilyen költségvetésű helyre tudnék kiszakadni majd ha külön megyek egyszer. kapom a véleményeket mindkét oldalról hogy de hülye vagyok, örüljek hogy kertes házban élhetek, és hogy egyáltalán városban, a környékbeli falvakhoz képest, de azt is ugyanúgy megemlítik mások hogy hát ez mégiscsak vidék és hiába város akkor is alig van valami (persze Bp.-hez könnyű viszonyítgatni,) és hogy ide a világ pénzéért nem jönnének...nem tudom, én nem érzem hogy olyan rossz lenne itt nekem, ti hogy gondoljátok? a másik dolog amit még meg kell említenem hogy a nyírségben van. akinek ez kapásból nem árul el semmit,azt jelenti hogy nagy a munkanélküliség. szakmunkássulit végzek (ami szintén itt van) de a jövőm egyáltalán nincs biztosítva "vidéken" ha itt maradok.még távoliak itt a dolgok, csak mégis előrelátó az ember...
2009. jún. 16. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehet annyira elmnaradott



Nem lehet annyira elmaradott a hely, ahol élsz.És megnyugtatlak: mindenhol lehet éni. A férjemnek szoktam mondani /megyeszékhelyről költöztem ide hozzá, falura/, hogy én egy tanyán is szívesen élnék vele. Persze sokan Budapestben látják a lehetőséget, de ez nem egészen így van. Az meg, hogy kertes házban élsz, kifejezetten nagyszerű dolog. Százezrek menekülnének a panelból akár még falura is, ha módjukban lenne. A nyírség is fejlődik, ha kicsit lassabban is. És szép dolog az embernek a gyökereihez, akár a szűkebb szülőföldhöz ragaszkodni. Ha keresed, meg fogod találni ott is az érvényesülési lehetőséget és boldog lehetsz!

2009. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, remélem
2009. jún. 16. 16:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretsz ott élni, akkor próbáld megtalálni helyben a majdani megélhetésedet. Én költöztem, és azóta is (14 éve) visszavágyom!
2009. jún. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A vidéki, kertes házra szavazok. Ott lehet kertészkedni, kerékpározni, va Tiszapart, Nyíregyházán mindenféle kultúrális események. Múlt nyáron ott voltam a Világzebne Fesztiválon, szédületes jó volt, Sóstó egy angyali hely. Bodnár Itván: Sóstó, a nyírség oázisa, és ugyancsak tőle a Tisza a szeszélyes szőke folyó(vagy valami ilyesmi) című könyvéből is áldott helynek látszik. Más könyvei is vannak, mert szereti ezt a tájat. Kisvárdán a várjátékok, az is jó! Nagyszerű élethely! Tudom, ismerem az ottani gondokat is. Lehet, hogy te épp arra születtél, hogy valamit megoldjál azok közül, vagy legalább besegítsél valahogy.
2009. jún. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

szerintem maradj otthon.Én is vidéken lakom és nagyon nagyon sok pesti leköltözik.De ha nem hiszed el,költözz egy kicsit fel Pestre és akkor majd meglátod,melyik helyen jobb neked. Kell e a szmog meg a rakás embertömeg vagy sem. :D

Én mindig azt mondom: ha nem tudok dönteni,kiprobálom mind a kettöt és aztán már tudok.

2009. nov. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

18 éves koromig énis egy kisváros mellett laktam...akkor jo volt

18 évesen elköltöztem,először koli,most albérlet.Megyeszékhely,borsod,16négyyzetméter az össz szobám,alig férni,de imádom,pedig 3 éve itt lakom.Szmog,tömeg,dugig minden.De élvezem.Még vagy 10 évig nem is szeretnék mást,jo a panel,amugyse szeretem a kertet,szülői háznak is eladtuk a kertjét,épitkeztek rá,nem volt aki művelje.

Majd ha akarunk babaát,akkor város mellé,ilyen 2-3ezres településre,ahonnan azért jo a közlekedés a városba,melo miatt,meg ugye a gyereknek is jobb ha nem falusi iskolába jár (nem fejteném ki miért)

Pestre viszont semmi pénzért nem költöznék,az már tényleg sok

22/L

2009. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem lesz munkad, akkor el kell hogy koltozz majd onnan! A semmibol nem fogsz tudni megelni, ez egyertelmu.

Ha suli utan vegzel es nem fogsz tudni dolgozni, mit szeretnel csinalni? Gondolom nem otthon ulni, es szivni a jo videki levegot.

En a helyedben meg kulfoldre is kimennek, hiszen ott bosegesen van munkalehetoseg.

Az emberek tobbsege pedig nem a panelhaz miatt koltozik Bp-re, hanem mert ott van legalabb munka, de te is latod, hogy feletek csak munkanelkuliseg van.

2009. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szakma: teljesen hasznos lesz. Kert: mindig ott van b tervnek, ha hajlandók vagytok olykor megadni neki, amit épp kér. Sokan irigyelnek, akik panelban, diplomával, meló nélkül vészelnék át a válság hoaxot, már ha lehetséges lenne.
2009. nov. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!