Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy még nem időszerű a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés
Egy éve élünk együtt. Ő 28/F én 22/N. Albérletben élünk, jelenleg most csak ő dolgozik. Szeretjük egymást, kitartunk egymás mellett, pedig sok nehézség ért minket mostanában. De ez nem elég egy babához. Biztos anyagi háttér viszont nincs. Én mindig úgy láttam, hogy amíg nincs saját ház, normális kereset, addig nem szabad babát vállalni. Én nyugodt életet akarok, nem akarok albérletből albérletbe járni egy gyerekkel. Szeretnék annak a picinek mindent megadni. Tervben van külföldi munka mindkettőnknek, rengeteg pénzt tudnánk félretenni. De ő most akar. Ő úgy érzi, hogy itt van az ideje a gyereknek. És amikor elmondom, hogyan gondolom a kapcsolatunkat, a gyerekvállalást, ő meg van róla győződve, hogy én csak ezzel takaródzom. Szerinte én nem is akarok igazán babát. Pedig nem így van. Csak megpróbálok reálisan gondolkodni. Mégis én vagyok a szemét. 2 éve vagyunk együtt, még eljegyzés sem volt. Egyszerűen nem értem őt. Én elhiszem, hogy szeret, és engem akar a gyereke édesanyjának, de nem fog így menni. Mit tegyek? Hogyan értessem meg vele, hogy még nagyon nincs itt az ideje?
2012. márc. 27. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
ezt így mondd el neki.
2012. márc. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem azzal van a gond amit leírtál, hanem hogy ö 28 te meg 22.

Te még a világot akarod megváltani, míg ö már családot akar.


Mi is albérletben lakunk, nincs hitelünk. Férjem félmilliós keresettel rendelkezik és inkább albiban élünk mint nyakunkba varrjunk egy óriási hitelt. így tudunk félre tenni, tudunk, utazni, tudunk élni, mindenünk meg van, de nincs terhünk. lehet egy 5 év múlva lesz egy nagyobb tökénk és apró hitellel tudunk lakást venni, de így nem. Még is van 2 babánk, mert attól hogy albérletben lakunk biztos anyagiakkal élünk.

2012. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mond neki hogy várni szeretnél 1-2 évet,ogy mire jön a pici meglegyen neki minden.
2012. márc. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Mivel említetted az eljegyzést, gondolom, te szeretnél házasságot. Mondd meg neki, hogy a gyereknek családban a helye, te csak házasságban szülsz gyereket. (Tudom, ma már ez nem divat, mert a nők ráparáznak, hogy elhagyják őket, ha házasságról beszélnek, de azért szerintem a pasi mégiscsak kötelezze el magát, ha gyereket akar. A papír nem garancia semmire, de a szándék komolyságát mutatja. Akinek valóban nem számít, aláírja. Csak az nem házasodik, akinek számít.)
2012. márc. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

elsőnek is neked nincs munkád, ha mégis teherbe esel, akkor szinte semmi pénzt nem fogsz kapni a gyerek után, az is lehet, hogy 1-2 év múlva pedig szétmentek vagy bármi baj bekövetkezhet a pároddal és ott maradsz egyedül szinte pénz nélkül egy gyerekkel


Ha tervben van egy külföldi munka akkor neked is lenne munkaviszonyod kicsit magasabb jövedelemmel mint amit itt lehet kapni akkor 1 év múlva majd próbálkoznátok a babával, több pénzt kapnál az időre még otthon lennél a gyerekkel és netán ha egyedül maradsz vele akkor is eltudd tartani



Még eljegyzés sem volt, mondatod alapján te babavállalás előtt szeretnél megházasodni, ezt neki is mond el

2012. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

A saját ház ma már csak álom. Ha hitelre veszitek,az a jövőre nézve nagy bizonytalanság. Abban igaza van a párodnak,hogy a korotokat tekintve most lenne a legideálisabb a baba vállalása.

Az eljegyzésre pedig semmi szükség,ha nem akartok rövidesen összeházasodni.

Ha ragaszkodsz az elvárásaidhoz,akkor 10-15 évig nem lsz realitás a babavállalás.

A párod túl lesz a 40-en,te a 30-on,amikor már elég késő gyereket vállalni. Akkor is,ha ma ez a divat.

2012. márc. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
igen, én is így gondolkodom, mint te, viszont az én párom 33 lesz májusban, és 25 leszek ugyan akkor. most lesz az esküvőnk, az 5. évfordulónkon, mi is 4 és fél éve élünk lassan együtt. Én is szeretnék saját házat, mire jön a pici, viszont ha a hitelt nem kapom meg, akkor sosem lesz gyerekünk? azért nem várhatunk a végtelenségig, ok, hogy nem vagyunk idősek, és én is ráérnék még, de úgy gondolom, hogy 5 6- év után már bevállalhatjuk úgy is, hogy még nincs lakás. Biztos állás megvan. Igazad van, hogy várjatok legalább házasságig, de a lakás kérdésben szerintem kicsit legyél rugalmasabb. Mi van, ha nem sikerül összehozni? meddig vártok? kívánom, hogy mielőbb sikerüljön, de azért egy kicsit engedj te is. Ha szeretitek egymást, meg fogjátok oldani.
2012. márc. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Mondd meg neki, hogy először munkát kell szerezned, és legalább egy évig dolgoznod, hogy normális GYES-t kapjál.

Nem hiszem el, hogy van olyan férfi, akinek ez az érv ne számítana!?!

Ha mégis egyik fülén be, a másikon ki, akkor elgondolkodnék mennyire megfontolt döntés ez, nem csak hirtelen, érzelmi fellángolásról van szó? Mert mint írtad mindez édes kevés egy gyerek bevállalásához.

És a házassággal ő hogy van? Elvenne akármikor?

2012. márc. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem feltétel sem az eljegyzés, sem a házasság. Csak még annyira az elején vagyunk ennek a kapcsolatnak. Kedves első, leírtam fent is, hogy ezeket már így elmondtam neki. Én mindenféleképpen szeretnék külföldön dolgozni. Meg is van hova mennénk, egy rokonom segítene. Havi 500ezret keresnénk, fejenként. És ha dolgozunk kint 1-2 évet, akkor meglenne a pénz egy kis házra. Apukám kőműves, ő építené fel a házat, mivel sokat támogattam őket anyagilag, azt mondta, ebben szívesen segít. Szóval nincs szó hitelről. Hitelre nem vennék házat, akkor maradna az albi. Szerintem 5 éven belül fel tudnánk építeni egy olyan életet, ami alkalmas a gyerekvállalásra. Én is úgy érzem, hogy ez nála inkább valami alkalmi fellángolás.
2012. márc. 27. 11:09
 10/10 A kérdező kommentje:
Még mielőtt valaki kérdezné, nem én pontoztalak le titeket! :)
2012. márc. 27. 11:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!