A lakás tulajdon jog hányada oszlik-e közös gyermek javára? Tovább lennt, kérlek olvasd e a kiegészítést mert úgy érthető, nagyon fontos!
a helyzet a következő mikor megismertem élettársamat (3 éve) az édesapja vett neki egy lakást az ő nevére, hogy ne kelljen albéletet fizetnünk, melynek 100%-ig a tulajdonosa. Mivel nekem előző kapcsolatomból van egy most 5 éves kislányom és a párom nagymamája ellenezte mindezt, ezért ügyvéd által megállapodást kötöttem hogy semmilyen ingo-ingatlant nem követelek ha a kapcsolatunk megszűnik, mert fiatal anyuka révén a nagymama azt hitte hogy a lakásra és egyéb anyagi támogatásra halytok. Mára már más a helyzet, megismertek, nagyon jól kijövök a családdal, DE babát várok, és nem szeretném ha a régi dolgokat megint felhoznák, és telibeszélnék a párom fejét a hülyeségekkel. A kérdésema következő: ha szintén írok egy ilyen megállapodást, akkor mit kell írni, vagy belefogalmazni, hogy ha a nevém van a kicsi, ne kapjak belőle a gyermek javára.
Szeretném elkerülni a régebbi családi vitákat, és nem érdekelnek az anyagiak, hisz mindig megtudtam teremteni a lányom számára is mindent, és nem akarom, hogy azt higgye kedves mama, hogy az ingatlanra hajtok.
Te amúgy sem kapnál. Amúgy hülyeség és több ponton támadható az előző is. Ha mondjuk felszereled elektronikával saját pénzből a lakást (tévé, hűtő, mosó-mosogatógép) ami mind bizonyíthatóan a te neveden van, szakítás esetén otthagyod az exnek? A világ nem így működik.
Röghöz nem akarnak kötni?
Ha a párod meghal a közös gyerek örököl amit nincs jogod, és jogi lehetőséged megtagadni tőle.
Ha meg ennyire félsz hogy befolyásolják a párodat, akkor mi a francnak szülsz neki? Már bocsánat.
Köszönöm, nem értek hozzá abszolút, és nem befolyásolható, nem erről van szó, az a helyzet, míg másnak a szülei ajándékba veszik a lakást, addig ő törleszti havonta, amibe a nagymama még a fejemhez vágta fizessem, mert én is ott lakom, mire mondtam neki, hogy se most-se később nem teszem rá a kezem, akkor minek, természetesen a rezsit én fizetem, de az ingatlan havi törlesztésébe nem adok, ezt meg is beszéltük.
Tervezünk közös babaát, csak a gond az, hogy a nagymamam az apósomat befolyásolja, és ha azt mondja majd, hogy költözzünk, mert én bisztos csak a pénzre, meg a lakásra hajtok. (Párom persze mindenben támogat, csakhogy az édesapja cégvezető, ő pedig egyel alatta dolgozik, később még a céget is vihetné, és nem akarom, hogy esteleg elessen ettől alehetőségtől, nemtudom mit kéne tennem-mivekl bizonyíthatnám a nagymamának, hogy nem akarok én a családtól pénz kicsikarni)
Írhatsz te bármit, az érvénytelen.
1. A lakásból sosem lett volna neked részed, mert az a párod különvagyona, ami sosem lesz közös. Miért is lenne az? Ha volt esküvő, ha nem, amit előtte vett valaki, az az övé, akkor is, ha utána házasságot köt. Vagy amit valaki a házasság alatt névre szóló ajándékként kap a szüleitől, vagy örököl, abból sem lesz semmi része a másiknak, hiába házasság alatt kapta, de az az Ő ajándéka, függetlenül a házasságtól. Vagy ha házasság alatt eladja a korábbi lakását, s ahelyett vesz másikat, az is az övé, mert oké, hogy házasság alatt vette, de a különvagyona árán. Na, szóval ez a különvagyon, ami sosem lesz közös.
2. A születendő gyerek nevében NEM MONDHATSZ le semmiről, ami őt illeti, (ha a pároddal történne valami, akkor a közös gyerek örökli a lakást). Írhatsz bármit, de az semmis. A gyerek jogát te nem veheted el. SZ..rt sem ér, már bocs, bármit írsz.
Rendben, köszönmö az infót.
Anno engem nagymama azzal támadott, hogy hiába kapja meg a párom alakást, én bisztos rá akarom tenni a kezem, mert állítólag x együtélés után megoszlik. Ezért is kértem hogy megállapodást kössünk.
Rosszul fogalmazom, bár nem is vagyok túl jó bene, nem én akarok a baba javára követelni, hanem úgy értettem ha szétválunk x év után, és van közös baba, akkor mi van...
De megértettem amit írtál, és köszönöm az infót.
1. A lakás kizárólag az élettársadé, te semmi esetben sem kapnál belöle, akkor sem, ha szétmentek, söt, ha össze lennétek házasodva és válasra kerüne sor, akkor sem, mert ez a barátod magánvagyona marad minden esetben.
2. A születendö gyereketnek SEM lesz tulajdoni hányada a lakásban, az egyetlen, hogy ha meghalna a barátod, akkor a közös gyerek (mivel az ö gyereke is) örökölné, illetve ha több gyereke van (akár töled, akár másoktól) azok egyenlö arányban részesednek belöle.
Akkor is igy van, ha van olyan gyerek, aki házasságban született, van, akit elismert nyilatkozattal, van, akinek nem irt ilyet, de feltételezhezö, hogy ö az apa - együttélés, tartós együttjárás - szóval minden gyerek örököl, akinek ö az apja.
3. A feleség-élettárs nem örököl, ha nincs gyerek, akkor a tulajdonos szüleire, testvéreire, távolabbi vérrokonokra esik.
Szóval semmit nem kell irnod - meg a régebbi papirnak sincs értelme, mert eleve nem kaphatsz semmit belöle.
Köszönöm :)
Értem, és bocsánat, tényleg buta vagyok ezekhez a jogi dolgokhoz :)
Az ingatlan soha nem lesz közös. Az ingóságok igen, ha jól tudom 5-10 év után. Ha akkor a felek nem tudnak megegyezni hogy mi kié legyen akkor az ingóságok értékének a felét az egyik fél kifizeti a másiknak.
De a lényeg az INGATLAN 50ÉV UTÁN SEM KÖZÖS!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!