Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rá tudom venni valaha a...

Rá tudom venni valaha a páromat, hogy segítsen az otthoni munkákban?

Figyelt kérdés
Párom a saját bevallása alapján is elég lusta az otthoni dolgokban, például órákon át kell kérlelni, hogy kivigye a szemetet. Hogyan tudnám elérni, hogy legalább néha segítsen? Írjam ki neki papírra a tennivalókat? Csináljak napirendet? Sokszor kérdezi, hogy mit segíthet, aztán simán elfelejti és órákkal (vagy napokkal) később mikor eszébe jut és felpattan a gép mellől, akkor rákérdez, hogy kell-e még segíteni. Természetesen, ha figyelmeztetem, hogy kértem valamit, még ő van megsértődve, hogy persze, tudja, majd mindjárt megcsinálja... Sajnos az egész családja ilyen, tehát nem is számítottam másra. Változhat-e ez valaha?
2012. jan. 4. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon, ha csak összeköltözés első néhány hónapjában nem változik, később ne is reménykedj.

Én egy olyan férfival nem tudnék élni, aki nem segít a házimunkában. Én sem vagyok rabszolga...


Az én párom bármit elvégez, mos, takarít, porol, főz (habár abból nem eszel:D de legalább próbálkozik:P). Nálam ez az alap...nem ezelőtt 100 évvel vagyunk, hogy a nő szolgálja az "urát"...



21-L

2012. jan. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok esélyt látok rá. Akkor lenne rá esély, ha egy darabig egyedül élne és magának kellene megcsinálni mindent. De úgy veszem ki a szavaidból, hogy ti együttéltek, így ez kivitelezhetetlen...
2012. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mmT ***** válasza:

:S nem fest jól a szitu. Nem sok eséllyel lehet megváltoztatni, ha a családja is ilyen, és már együtt is éltek.

Esetleg csinálhatnál egy listát arról, h mik a tennivalók a ház körül, és ez hogy oszlik meg köztetetek (magyarul, h lássa, h mindnet Te csinálsz: bevásárlás, főzés, portörlés, porszívózás, wc takarítás, ablakpucolás, mosogatás, számlák befizetése, vasalás, viráglocsololás, kutyasétáltatás, hűtőleolvaszás, beágyazás, mosás, lekvárfőzés, hólapátolás... stb. jó részletesen!)

Aztán ezzel szemben lássa, h neki jut pl.a személ kivivés heti 1szer, ami kb 3 percet vesz igénybe, meg esetleg villanykörtét cserél félévente. nagy kaland.

Hadd lássa, h mekkor tróger! Ha nem veszi a lapot, akkor meg kacsintgass máshova. komolyan!

N27

2012. jan. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha eleve egy lusta, és még rá is hagytad, akkor nagyon nagy eseménynek kell történnie, hogy ez változzon.

Általában az első pillanattól kezdve magasra teszem a mércét, hogy később engedhessek belőle jutalomként. Nálad éppen fordítva van - ez az idők során csak rosszabb lesz.

A "gép" gondolom a számítógép. Nagy időrabló.

Beszéld meg a pároddal, hogy előbb a kötelességeiteket és a házimunkákat végezzétek el közösen, és UTÁNA leülhet a "gép" mellé, mikor már minden készen van.

2012. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem csináljátok közösen,

pl. ha főzöl, kérd meg, hogy segítsen, mintha rászorulnál (nincs időd, nem mered begyújtani a sütőt, túl nehéz a fazék, blablabla),

vagy amíg mosogatsz, törölgessen, vagy fordítva,

nyomd a kezébe a szemetet amikor elindul otthonról stb.


szerintem dicsérni kell, meg ilyenek, és amikor segített, sokszor felemlegetni, hogy milyen ügyes meg bla bla bla és akkor megjön a kedve.


mondjuk én nem kérek segítséget mert akkor szeretek takarítani, amikor egyedül vagyok,

főzésben, mosogatásban meg teregetésben mindig megkérdezi, hogy segítsen-e

2012. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!