Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Maradjak apumnal, vagy menjek...

Maradjak apumnal, vagy menjek haza?

Figyelt kérdés
Vegyes hazassagbol szulettem anyum magyar, apum finn. Nem voltak hazasok, es en anyummal maradtam mikor megszulettem, aki visszajott Magyarorszagra. En "csak" magyarul tudok, finnul nem. Apummal az evek alatt nagyon keveset talalkoztam, mert nem volt jo a szulok kapcsolata. Az elmult 1-2 evben viszont nagyon sokszor keresett. Eljott a palyavalasztas ideje, ugy volt egy osztrak orvosi egyetemre megyek, majd onnan tovabb megyek talan Nemetorszagba, ha vegeztem, esetleg mashova ez meg homalyos. Nem azert akartam kulfoldre egyetemre menni, mert derogalna a magyar orvosi, vagy mert nem lenne nekem eleg jo, pusztan csak szeretem a nemet nyelvet, kicsi korom ota tanulom, mindig vonzott kulfold, es kint is szeretnek letelepedni, ezert dontottem emelett. Viszont jott apum es egyre jobban "megkedveltuk egymast". Bar mar hivatalosan felnott vagyok, jo erzes volt, hogy most eloszor ugy erzem van aki vigyaz ram, van akire felnezhetek. Valamint anyagilag is jobban jovunk most ki, hogy egyre tobbet segit, ez segitseg anyumnak, ami anyumnak epp, hogy megoldhato volt, apumnak meg se kottyan. Kikoltoztem, nincsenek anyagi gondok,nincs semmi. 1 problemat kiveve: Iszonyuan hulyen erzem magam...Nem akarom, hogy nyafogos kis hulyenek nezzetek mert sose gondoltam volna, hogy igy fogok erezni...Nem beszelem a nyelvet most 1 vagy 2 evig naponta fogok jarni tanfolyamra, apummal lakom...O ezt nem hanytorgatja fel, de olyan rossz erzes, hogy hiaba segitek itthon, hiaba jarok nyelvkurzusra, egy nullanak erzem magam. Es 1-2 evig meg ugy is fogom, amig meg nem lesz a kello nyelvismeretem az orvosihoz. Itt takaritani se tud az ember nyelvtudas nelkul, nem mintha jo otlet lenne a munka, mert a cel az, hogy hamar felvegyenek az egyetemre, de most csak ugy erzem telnek a napok, es meg semmi sem tortent, mire en elkezdem az egykori osztalytarsaim mar reg vegeznek bsc-n. Itt sokkal nehezebb bejutni barmilyen szakra orvosira meg foleg, a rangsorokban is boven megelozi az osszes magyar orvosit, meg sem ettol felek, hanem e nyelvtol. 2 honapja vagyok itt es meg mindig olyan idegen. Nincsenek barataim se, semmit se tudok egyedul intezni, mert egy pici faluban lakunk, itt meg alig tudnak angolul, csak nagyobb varosokban. Apummal angolul beszelgetek, nagyszuleimhez gyakran megyunk, vagy ok jonnek, nem ertem oket, es mivel a nap nagyreszeben sotet van, mindez egyutt total kiakaszt es csak nezek ki a fejembol miutan hazajottem a tanfolyamrol, ahol szinte csak oroszok vannak, ok meg nem igazan kedvelnek, meg nem ertik mit keresek itt, ha finn is vagyok, mellesleg mind legalabb 10evvel idosebb tolem. Tobbseguk terhes no, akiknek finn ferjuk van, nincs kozos temank, mellesleg angolul se tudnak, igy nem is lehetne. Viszont most anyumnak is rosszabb,mint 1 eve, most nem tudnek Ausztriaba menni, maradnom kellene Magyarorszagon, ki tudja milyen roghozkotest hoznak be, raadasul a felveteli targyak kicsit sem hasonlitanak az ausztriaival. Na meg ki tudja lehet ott se ereznem magam jol, mert egyedul lennek. Sajnos nekem mindenkepp kell egy tamasz, mert eleg konnyen esem "letargikus" allapotba, de ha kiegyensulyozott vagyok, egesznap kepes vagyok tanulni,nem vagyok lusta. Lenyeg, ami lenyeg, ti mit tennetek? Nem tudom ertheto voltam e, kicsit lelkileg sok...Meg furcsa, hogy nem szeretem a finn nyelvet, nem is utalom,csak semleges, minden olyan unalmas itt,szeretem a termeszetet, csak mivel en eleve az isten hata mogott eltem fel, valahogy nem akkora "ajandek" nekem, mint egy panellakonak. Masfelol meg elismertebb az orvosi, mint egy magyar vagy egy osztrak, vagy egy nemet, a finn tanitasi rendszer is a legjobb. Neha csak bogok, de csak magamban, maskor meg azt mondom minden kezdet nehez, 1-2ev es jobb lesz. De addig?
2011. dec. 19. 18:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsanat kis varosban lakunk, de itt egy nagyobb varosnak is total falusi hangulata van, nem meg egy kicsinak, itt a bankban se tudnak pl. angolul, apummal nyitottam szamlat stb. Mielott valaki azzal jonne miert nem kerek penzt apumtol es megyek ugy nemet teruletre, hozzatennem felvettek osztrak egyetemre, azert nem mentem el, mert vegul ugy dontottem inkabb biztos lelkitamasszal vagok neki, apummal, de most valahogy nem annyira jo otlet,mint korabban volt. Bar szerintem csak felek meg mindig...de hogy mitol mar magam sem tudom. Tudom, hogy vannak ettol nagyobb gondok,de nekem pont most ez az..mar azt se tudom ki vagyok.
2011. dec. 19. 18:44
 2/10 A kérdező kommentje:
-a+e
2011. dec. 19. 18:44
 3/10 anonim ***** válasza:
először is: Ne add fel!!!! sokan irigykednének ilyen lehetőségért. hosszútávon megéri a pillanatnyi rossz érzés! nyárra menni fog a nyelv, egyszerűen ragadni fog rád, csak figyel oda! oktatás Mo.n szörnyű! AZ ORVOSI IS. Hajrá, kitartás! neten meg tartsd a kapcsolatot az itteni barátokkal!
2011. dec. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tarts ki!

Hamarosan jobb lesz... És a sötétség is elmúlik egyszer...


:)

2011. dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
első vagyok! egyébként szerintem jól döntöttél! Főleg ha jól kijössz apuddal! Hidd el megéri, hisz lesz egy támaszod egy életen át!
2011. dec. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Alapjaban veve jol kijovunk, semmit se sajnal tolem, probal megerto lenni, de megis olyan "hidegnek" erzem. Ahogy eszrevettem itt kicsit maskepp mutatjak ki a szeretet, es hiaba nem vagyok egyedul sokszor lelkileg ugy erzem magam. Vagyis inkabb naponta gondolok arra, hogy nem talalom a helyem, masfelol boges utan mindig arra gondolok,hogy lehet fel ev mulva jobb lesz,csak addig tartsak ki. Haszontalannak erzem magam mivel nem tanulok, igaz tanulok nyelvet de az kicsit mas. Talan azert mert otthon en tenyleg csak a tanulasnak eltem, eleg nagy streber voltam, de emellett nem hianyzott a buli meg semmi, kitoltotte a napjaimat, most meg...szerintem tul sok a szabadidom es nem tudom elvezni, sose tudtam. Lehet hulyen hangzik,de ez van sajna.
2011. dec. 19. 18:53
 7/10 anonim ***** válasza:
szia!én majdnem ugyanezt éltem át csak franciaországban.én a párom miatt mentem oda, egy mukkot nem beszéltem franciául.teljesen megértelek.de sztem jól döntöttél, tarts ki.minden nap nézz finn tv-t,állandóan,hogy szokd a hangzást.nekem is három hónap kellett mire ráállt a fülem,de jó hír h ennek csak egyszer kell megtörténnie,és mivel jársz tanfolyamra is,így neked hamar fog menni.én még oda se jártam.aztán akármilyen bosszantó és nehéz,apukáddal is finnül beszélj,mondja el finnül párszor aztán agolul h mit akar.keress vmi társas hobbit,pl.konditerem vagy ilyesmi,ahol tudsz ismerkedni. a lényeg h erőltesd a nyelvet, próbálj minél több olyan helyzetbe kerülni,ahol beszélned kell.ha mész boltba olvasd el a címkéket,utcaneveket,mindent.hidd el az elején minden idegen de pár hónap és meglódulsz a tanulással,és utána már nagyon gyorsan megy majd.ne add fel,én se kaptam sehol munkát,mert a franciák meg egyáltalán nem beszélnek idegen nyelvet (én három nyelven beszélek).de egy hete felhívtak h lenne egy hotelben munka.szóval fel a fejjel, a lényeg h sokat mozdulj ki,ne fordulj be.tudom nehéz,feleslegesnek érzed magad,meg értelmetlennek tűnik az egész,de ez csak az elején ilyen.sok sikert:)
2011. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a biztatast, igazabol azert torpantam meg, mert tudom, hogy Ausztriaban-ahol most mar nehezkesebb lenne- vagy Magyarorszagon hamarabb kezdhetnem az egyetemet, bar lehet ez sem igaz.
2011. dec. 19. 19:20
 9/10 tetris ***** válasza:

Ott vagy jó helyen, ahol most vagy! Életed nagy lehetőségét szalasztanád el, ha most érzelmi okokból hazajönnél. Élvezd ki hogy édesapád szeret, támogat, hogy egyetemre járhatsz, világot láthatsz, más emberekkel ismerkedhetsz meg. A nyelv is menni fog, csak egy kis kitartás.

A sötétség meg ne vegye kedvedet! Itthon is sötét van nagyon hamar, tél derekán járunk. Édesanyád is megérti biztosan, hogy neked most az a legjobb, ha ott kint tanulhatsz.

Ne keseredj el, és ne sírjál. Sok sikert a tanuláshoz!!!!!!

2011. dec. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom! Most latom,hogy elirtam az elejen, nem vegyes hazassag, hanem kapcsolat. Probalom pozitivan felfogni, tudtam, hogy nem lesz egyszeru, csak ezzel a "felesleges vagyok" erzessel nehez megbirkozni. Es valo igaz, hogy anyukammal egymasnak eltunk, most is naponta orakat beszelgetunk, igyis hianyzik. Igazabol otthon se volt valami sok baratom, igazabol csak anyukam hianyzik, meg az, hogy mar mindent ismertem, hogy barmit megcsinalhattam egyedul, burokraciatol kezdve mindent, most meg ugy erzem magam, mint egy 2eves, aki ujra tanul mindent az eletben, csak epp felnott testtel, es emiatt lelkiismeretfurdalasom van(tudom,hogy nem kellene,de akkor is), hogy milyen egy idiota vagyok.
2011. dec. 19. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!