Hogy oldjuk meg?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.

Van 3 testvér.(az egyik a férjem)Az édesanyjuknak van egy háza vidéken amit sürgősen fel kéne újítani,mert félő,hogy rádől az anyukára.A férjemnek kéne a ház,de nem akar kitolni egyik testvérével sem.Annyi pénze nincsen hogy most egyből kifizesse a testvéreket,de annyi lenne,hogy szépen felújítsa a házat.Hívattunk értékbecslőt,hogy tisztában legyünk a ház értékével.Az értékbecslő 8.5 millióra értékelte..(ami ugye fejenként olyan 2.8 millió lenne.) Elmentünk egy jogászhoz,hogy milyen lehetőségeink vannak ha felújítanánk a házat.

3. lehetőséget mondott.

Az egyik,hogy a felújítás értékével arányos nő a férjem százaléka az örökségben.

A másik,hogy ha eljön az ideje,akkor a felújított összeggel többet kap a férjem az örökségnél.A harmadik hogy az anyuka belerögzíti a végrendeletébe,hogy ház teljes egészében a férjemé,de a csatolt értékelésnél szabott összeget kifizeti a testvéreknek,mint köteles örökség.

Mindenképpen ki akarjuk idővel fizetni a két testvért,de nem megy egyik napról a másikra.Voltaképpen arra gondoltunk,hogy ha anyuka meghal( minél később legyen,mert nagyon szeretem őt)akkor fizetnénk ki a testvéreket.

De mi van ha időközben az egyik testvér igényt tart rá? A többség tulajdonjoggal megoldható,hogy a döntés a férjem kezében legyen? Mi van ha nem akarja eladni a részét?? Akkor mi a következő lépés??

Az igazság az,hogy csak az egyik testvérrel lehetnek gondok.

Ügyvédhez most nem tudunk menni személyesen(csak nyáron,de az messze van) A neten fizetünk jogi tanácsért,de kiderült,hogy annyira jogász az illető mint én..


Szerintetek hogy járnánk a legjobban?

üdv


2011. dec. 19. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a férjednek lenne haszonélvezete az rendben lenne szerintem.

Vagy írjatok egy szerződést a testvérekkel, hogy az édesanya halálakor a férjedé a ház, de ezzel egy időben a felújítás előtti érték 1/3-ad része kp-ben az egyik testvéré, 1/3-ad része pedig a másiké. Szóval kifizeti őket, a jelenlegi értéknek megfelelően (A forint romlása nem tudom mennyit számít) és a ház az övé marad.


Szerintem ezt ügyvéd előtt meg lehet tenni.

Az értékbecslői papírt jól tegyétek el, az igazolja a felújítás előtti értéket.


Persze nem biztos, hogy jó ez így,nem vagyok jogász, de szerintem ez így lehetséges.

2011. dec. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha az egyik testvér a problémás akkor őt fizessétek ki. S szerintem irjatok egy papirt hogy a férjedé a ház,főleg ha a másik 2tesó nem akarja... Mármint ugye a végrendelet.. De én se vagyok jogász..
2011. dec. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az a gond,hogy nincs jelenleg 5.6 millió forintunk hogy kifizessük a testvéreket..

Haszonélvezeti jogot nem kérünk,mert jelenleg nem is élünk Magyarországon..Nem is ez a fontos,hanem az,hogy miképpen oldjuk meg,hogy ha eljön az ideje akkor ne bukjuk a felújítással járó összeget..Mert azt tudjuk,hogy az örökségnél követelhetjük az összeget,de mit érünk vele,ha egyik testvér sem tuja kifizetni??A kérdés az,hogy mi van ha az egyik testvér ennek ellenére mégiscsak meggondolja magát,és igényt tart a házra??Akkor esetleg rész arány többségnél van lehetőség hogy mi döntsünk??(megvesszük és kész,így neki el kell adnia)???

2011. dec. 19. 11:38
 4/10 A kérdező kommentje:
Még egyszer leírom.Jelenleg nincs sem 5.6 millió sem 3 millió hogy kifizessük a testvéreket..Csak annyi van,hogy felújítsuk a házat,amit mindenképpen meg kell oldani,mert akár az anyukára dőlhet a fal..Ez lenne az első lépés..Ezért is gondoltuk,hogy mi segítünk,felújítjuk,de nem ajándékba adjuk.
2011. dec. 19. 11:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ezt mondom, az édesanya halálakor legyenek kifizetve, ez legyen a szerződésben, de a férjed most kapjon tulajdonjogot.
2011. dec. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na várjunk. Az a kérdés, hogy mi van akkor, ha az egyik testvér még az anyuka életében igényt tart a telekre? Ilyenkor semmi, az anyuka a tulajdonjog egészével bír, szabadon örökítheti, úgy végrendelkezhet vele, ahogyan akar. Az a kérdés, hogy anyuka halála után mi van, ha a testvér igényt tart rá? Ha a férjed kapja meg a tulajdonjogot, de vita támad, akkor az is lehetőség, hogy a halála után 1, a férjed megvásárolja a a testvér tulajdonjogát 2, a házat eladjátok, és az összeg a tulajdonhányad fejében megoszlik 3, bérbe adjátok, és a bérleti díj a tulajdonhányad fejében megoszlik. Amúgy ha egy dolognak több tulajdonosa van, a résztulajdonos a többi tulajdonos beleegyezése nélkül nem csinálhat semmit, maximum pert indíthat, de bírósági végzés nélkül az egész telket nem adhatja el, nem adhatja bérbe, nem ruházhatja át a haszonélvezeti jogot. Egyedül az ő tulajdonrészével rendelkezhet úgy, hogy eladja egy negyedik személynek. Magyarázd el pontosabban a helyzetet, lehet tudok segíteni, de biztosat nem ígérek.
2011. dec. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Rendben, most már tisztázódott. Ha a testvér igényt tart a saját részére, akkor nincs mese, pert fog indítani, és a bíróság az előbb felvázoltaknak megfelelően rendezi a problémát, magyarul nektek mindenképpen ki kell majd fizetnetek neki a járandóságát. Itt mindenképpen anyuka variálhat, például megszabhatja, hogy mondjuk 5 évig a férjed nem köteles kiadni a részét, de utána haladéktalanul, vagy bármilyen más módon kijelölheti, hogy miképpen kapja meg a testvér a részét.
2011. dec. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A lényeg,hogy mi van akkor ha az anyuka él,de mi felújítjuk neki a házát mondjuk 2 millió forintért..(én ennyit saccolok,hogy kell) Szóval mi bele tesszük a pénzünket a ház felújításba.Cserébe az anyuka (még él) ügyvéd előtt ezért az összegért elad a férjemnek egy bizonyos százalékrészt a házból.

Majd telnek az évek,mi gyűjtjük a pénzt,mert korábban is írtam,hogy szándékunkban van kifizetni a testvéreket.

Tegyük fel,hogy anyuka meghalt,és ott áll a ház felújítva,a férjem részéről kicsivel több tulajdonrésszel.Mi éppen rendeznénk a testvéreket,de ekkor az egyik visszalép és azt mondja,hogy nem adja el,mert neki is kell a felújított ház..Na ilyenkor mi a helyzet??

Akkor számít az ha a ház tulajdonrésze több a férjemnek mint a másik testvérnek? Kötelezhető eladásra ha a másik testvére eladná a részét a férjemnek??Vagy visszakövetelhető a befektetett összeg??

2011. dec. 20. 21:11
 9/10 A kérdező kommentje:

tegnap 23:22

Pont az a lényeg,hogy mi ki akarjuk fizetni a két testvér örökségét..Nem kizárni akarjuk őket,hanem az szakértő által kiszabott összeget ki akarjuk fizetni..De az aggódás ott van,hogy most csak felújítani tudnánk,és anyuka még él.

Ha meghal akkor már felújított lakás lesz,és amikor fizetnénk a testvéreket ki,akkor mondaná az egyik,hogy ő neki is kell a ház..Na ilyenkor mit lehetne tenni?? Mert mégiscsak ami pénzünk van belefektetve a felújításba.

Az olyan tanács,hogy el kell adni,és a pénzt 3 felé,az nem jó..Azért fektetnénk bele nagyobb összeget,mert nekünk KELL az a ház..így érthető voltam???(remélem igen..)

2011. dec. 20. 21:16
 10/10 anonim ***** válasza:

passz, de találtam egy ide vágó választ

[link]

2011. dec. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!