Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam? Amivel...

Melyiket válasszam? Amivel könnyebb elhelyezkedni vagy ami jobban érdekel?

Figyelt kérdés

Azért itt kérdezem, mert itt általában értelmes válaszok jönnek :)


A helyzet az, hogy pályaválasztás előtt állok, most lesz meg a közgazdasági alapdiplomám és a környezetemben mindenki azt tanácsolja, hogy menjek Pénzügy mesterszakra ,mert azzal tuti el lehet helyezkedni, hamarabb futhatnék be karriert. De az a gond, h nagyon száraznak tartom és nem is érdekel. Persze el tudnám végezni, de nem szeretném a munkám. A másik lehetőség, ami igazán érdekel az a Közgazdasági elemző mesterszak, igaz h az elhelyezkedés kicsit nehezebb lesz vele, de sokkal érdekesebb és a szívem mélyén úgy érzem, h az a nekem való irány.


Ti hasonló helyzetben hogyan döntenétek? A könnyebb és biztosabb utat választanátok vagy ami érdekesebb, de rögösebb?


2011. dec. 13. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben tanácsolom ezt, de szerintem nálad nem kérdés, hogy e kettő közül azt válaszd, amelyik jobban tetszik. Azzal is biztos, hogy el fogsz tudni helyezkedni, és akkor is jobban jársz, hogyha 3 hónappal tovább kell keresgélned, mint hogy ha nem szeretnéd a munkád.
2011. dec. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismétlem az elsőt.
2011. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik érdekel, és tetszik.

Ha nem tetszik, nem érdekel,nem is biztos,hogy el tudod végezni,és utána egész életedben egy olyan dologgal akarsz foglalkozni,amit nem szeretsz???

2011. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem egyikkel se mész semmire, de csináld azt ami tetszene, legfeljebb te is egy leszel a diplomás munkanélküliek között.
2011. dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát kedves utolsó ezzel nem értek egyet :)
2011. dec. 13. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp olyat válassz ami érdekel és szereted!

Nekem 2 diplomám van, az első olyan, hogy nem szeretem (mivel anno nem tudtam eldönteni hova jelentkezzek), na majd utána belevágtam egy olyanba ami megtetszett és szeretem mai napig, de ettől függetlenül most itthon ülök mert sok cég számára túlképzett vagyok! :S

2011. dec. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!