Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, hogy 25-30...

Szerintetek gáz, hogy 25-30 éves pár több időt tölt a szüleivel, mint barátokkal?

Figyelt kérdés

A barátok valahogy kikoptak, akik még megvannak külföldön vagy más városban vannak, csak ritkán járnak haza. Olyankor persze találkozunk velük, ez karácsony szilveszter periódus, és nyáron 2-3 hét kb. Azonkívűl szinte csak a szüleinkkel találkozunk. Fiatalos, jófej szüleink vannak, az én szüleimhez is megyunk heti 2-3 alkalommal, az ő anyjával is találkozunk ennyiszer kb. Volt már, hogy megkaptuk, hogy ennyi idősen inkávbb fiatalok térsaságát kéne keressük, de igazából nem igényeljük. A barátainkkal tartjuk a kapcsolatot interneten, telefonon, mikor hazajönnek találkozunk, vagy megyünk mi hozzájuk. Azonkívűl jobb a szüleinkkel, mint más felszínes haverokkal.

Szerintetek ez nincs rendben?


2011. dec. 6. 13:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Én járok mesterire is, meg dolgozunk, jó a kapcsolatunk kolegákkal mindenhol, de valahogy délután és hétvégén már nem igényelem, hogy találkozzak velük. Sokkal szivesebben megyek a szüleimmel vagy anyóssal vacsorázni vagy ilyesmi.
2011. dec. 6. 13:56
 2/11 anonim ***** válasza:
Velunk is így volt. Barátok csak akkor voltak, amikor bulizni, piálni kellett, de most amikor elkezdtuk a saját életunket (házasság, gyerek), le sem ejtik, hogy mi van az emberrel. Még annyira sem méltattak, hogy gratuláljanak a kicsihez. Ennyit a barátokrol.
2011. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is csalódtam abban a baráti társaságban, ami itthon volt. Csak bulizás, pia, drogok is sajnos. Amíg szingli voltam, jó voltam, mikor kapcsolatom lett és férjhezmentem egyből leszarták a fejem. A normálisabb barátaink meg sajnos mind elmentek, vagy Pestre vagy külföldre.
2011. dec. 6. 14:02
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Gáz. Jó nagy gáz.

Azt jelzi, hogy a szüleikről nem sikerült leválniuk, és azok őket nagyon szoros kötésben tartják. Egy 25-30 éves párnak a barátai és a normális ember esetében a gyerekei, a munkája kéne, hogy a legfontosabb legyen, nem a szülei.


(A szülők is fontosak, csak valahol hátrébb kéne, hogy legyenek a sorban.)

2011. dec. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így vagyunk, távol él az összes barátunk, de nekünk sajnos a családjaink is (mi költöztünk az ország másik végébe munka miatt). Telefonon, neten tartjuk mindenkivel a kapcsolatot, itt csak néha járunk össze kollégákkal, szomszédokkal.

(Én most épp itthon vagyok a babával).


Szerintem ahogy párra talál az ember és elkezd dolgozni, óhatatlanul van egyfajta távolodás a barátoktól (pláne, ha már gyerekek is vannak). Vagy azért, mert mindenki hasonló cipőben jár, építgeti a saját életét, vagy azért, mert aki még egyedülálló, olyan új barátokat gyűjt, akikkel bulizhat. Persze ha közel élnénk egymáshoz, 2-3 hetente azért biztos találkoznánk, de már nem lenne ugyanolyan, mint gimiben vagy egyetemen, amikor minden szabadidőnket együtt töltöttük (akár párosan).


Irigyellek, hogy a szüleitekkel ilyen jó és szoros a kapcsolatotok.

2011. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsóval abszolút mértékben nem értek egyet. Miért ne sikerült volna leválni a szülőkről? Vannak barátok, tartják is velük a kapcsolatot, ha itthon vannak találkoznak is. Miért gond, ha a szülőkkel találkoznak hetente többször? Ha otthon ülnek, az jobb? Egész nap emberek között vagytok, el is hiszem, hogy a nyugi kell munka után, a legtöbb ember a barátokat úgyis hétvégére rakja be. Azt meg sehol nem írod, hogy hétvégén nem mentek sehova.


Férjem is hetente többször megy haza anyukájáékhoz (közel a munkahely), és ennek én is örülök, meg a szülők is.


Ne hallgass az ilyen hozzászólásokra, nagyon rendesek vagytok. Ha mindenkinek jó így, akkor senkinek semmi joga beleszólni.

2011. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azaz utolsó előttivel, utolsóval igen.
2011. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
mi is csak 2-3 hetente találkozunk a barátainkkal, a szüleinkhez viszont minden héten, vagy minden második héten megyünk. és ebben aztán semmi gáz nincsen.
2011. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi is inkább a szüleikkel vagyunk együtt, a barátok mindig másodlagosak. Szerintem ez nem baj, kedves kérdező!

A barátok megvannak a facebook-on, néha találkozunk velük is, de a szülők a fontosabbak. Ki tudja, meddig élnek még, bár egyikük sem idős, minden perc érték velük.

2011. dec. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es, az miért baj, ha valaki jóban van a szüleivel? Hihetetlen... ha valaki nincs jóban a szüleivel, nem beszélnek, akkor az a baj, ha meg jóban vannak, akkor az.


Szerintem teljesen normális, ha jóban vagytok velük, ők szívesen látnak, ti is szívesen töltötök időt velük, akkor miért ne lenne jó?

2011. dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!