Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem, ha az anyai...

Hogyan kezeljem, ha az anyai nagyszüleim utálják apukámat?

Figyelt kérdés

A szüleim 5 éve elválltak, apukám akart válni. Azóta anyunak is, apunak is van új párkapcsolata, amúgy meg ők (mármint anyukám és apukám) jóban vannak egymással, mondhatni barátságban. De nagyon zavar, hogy az anyai nagyszüleim állandóan megjegyzéseket tesznek apukámra, illetve az apai nagyszüleimre is (pedig az a papám már nem is él).Hogy szerintük apám nekem túl sokat engedett kamasz koromban, meg hogy miért nem ért az apám semmihez (apukám tanár és konkrétan az volt a baj, hogy nem szerelte meg nálam a villanyt, mert az ilyen dolgokhoz tényleg nem ért), meg hogy azért nem lesz nekem soha lakásom, mert az apám nem fog nekem venni, meg ilyen dolgok. Apukám szüleire meg folyton olyan megjegyzéseket tesznek, hogy milyen kevés pénzzel támogatták a szüleimet, amikor lakást vettek meg autót, bezzeg ők (szóval az anyai nagyszüleim) a fele lakáshitelt kifizették anno, meg amikor tönkrement az autónk, akkor ők vettek másikat.

Hogyan mondjam meg nekik, hogy ne ezekkel a dolgokkal traktáljanak? Főleg nagyapám mondogatja ezeket, akárhányszor találkozunk. Attól még, hogy a szüleim elváltak, nekem az apám még ugyan úgy az apám marad, miért nem értik ezt meg? Amúgy akkor se nagyon szerették, amikor még együtt voltak anyuval, és ez valahogy érezhető is volt, csak akkor nem kritizálták nyíltan. Amúgy szerintem azért nem szerették, mert apukámnak más a politikai meggyőződése mint nagyszüleimnek. De most akkor ezért így kell viselkedni????


2009. máj. 13. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha elkezdik ezeket mondani, akkor csak nézz rájuk mosolyogva és mondd azt, Hogy te nagyon szereted az apukád és pont ilyennek szeretetd amilyen.

Ne kezd el vitatkozni velük, ezzel részedről le van zárva a téma.

Az én nagyszüleimnél (hasonló sztori, de még válás se kellett hozzá) ez működött egy idő után csak magukban morogtak, engem békénhagytak.

2009. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolónak igaza van.Ha nem állítják le magukat azért megmondhatod nekik,hogy Te erre nem vagy kíváncsi.

Amúgy is hallottad már tőlük sokszor,és nem értesz velük egyet,kész.Ha nem tudnak másról beszélni ezért nem látogatod őket,hogy az apádat szapulják.Neked Ő az apád,és szereted Őt ezt meg kell érteniük.

2009. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mond meg h te igy szereted apud ahogy van. Neked nem az a fontos h mit tud megszerelni, vagy tud e uj autot venni, vagy tud neked hazat venni, hanem neked sokkal inkabb fontosabb az h o teged igazan tiszta szivbol szeret. ez egy olyan kotelek ami penzzel nem megveheto. ha a nagyszuleid ertelmesek elegge akkor ezen el kellene gondolkodniuk. Ha tovabba is evvel traktalnak mond meg h te azert nem fogsz ide jonni h ezt vegig hallgasd allandoan. es tartsd is be a szavad ne latogasd oket. majd egyszer rajonnek.
2009. máj. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Bocs, de szerintem, elég defektesek a nagyszüleid, ha ilyen dolgokon kiakadnak.... Pont neked nem kellene engedned, hogy ilyen hülyeséggel lejárassák a faterod. Bár, szerintem ebből a helyzetből nem lehet jól kijönni, mert, ha a nagyszülőknek elmondod a véleményed, hááát, szerintem utána nem te leszel a kedvenc unokájuk.
2009. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az előttem szólónak sajna igaza van. Az én anyai nagyanyám folyton csesztette az apámat, de ha bajban volt, mindig őt hívta. Pokoli volt, ahogy előttem is csak erről tudot karattyolni, és az utólsó fillérig felemlegetett minden pénzt amit valaha adott.

Persze az igasához az is hozzátartozik, hogy a 7 veje és a 2 menye közül egy se állhatott meg előtte.

Amikor betelt a pohár, és kibtálaltam neki, akkor évekig szóba se állt velem, de tett róla, hogy tudjam, hogy menyivel jobban szereti a többi unokáját. Akiet a hátuk mögött ugyanúgy lepocskondiázott, mint az apámat és aztán gondolom engem is.

Ha bevállalod ezt, akkor közöld velük, hogy nem vagy vevő a szövegükre. A pénzügyekröl meg ne dumáljanak neked, nem te költötted el és nem is te kérted tőlük. (Lehet, hogy a szüleid se, csak rájuk tukmálták, most meg felhánytorgatják)

Lesz egy mosolyszünet, és megjegyzések, hogy milyen pimasz vagy, bezzeg, ha ők neveltek volna, de ha szereted az apádat, állj ki mellette!

Az azért nem árt, ha ezt előbb az édesanyáddal is tisztázod. Ha jól jöttek ki az őseid a válásól, akkor ne ilyen miatt támadjon konfliktus köztük. Ez a te érdeked is szerintem, ha mindkettővel jól kijössz.

2009. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!