Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is így megy a családban?

Nálatok is így megy a családban?

Figyelt kérdés
Nálunk a családban nincs olyan,hogy leülünk beszélgetni,mert anyáék állandóan a tv előtt ülnek,ha nincsenek munkában.Ez már kiskorom óta így van,nem volt olyan,hogy leülünk közösen játszani,mikor kicsi voltam,hanem inkább a tv előtt ültek.
2011. nov. 20. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
nálunk is hasonló a helyzet, vagyis azért ennyire nem, de nem szoktunk közössen összeülni beszélgetni:|
2011. nov. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
dettó
2011. nov. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem tudom mennyi idős vagy, de biztos kell nekik egy kis bambulás, levezetés. Közös étkezés sincsen? Közös bevásárlás? Semmi kapcsolat???
2011. nov. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 23 vagyok és a mai napig ha gondunk bajunk van, leülünk egy családi kupaktanácsra, és megbeszéljük, pedig a testvéremmel már külön élünk a szüleinktől
2011. nov. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon hálás vagyok a sorsomnak azért, amiért mi beszélgetős család voltunk. Egy szakmáját tekintve pszichológus ismerős is egyszer azt mondta, gyerekkoromban, amikor nálunk járt, hogy "olyan jó látni, hogy a fotelok egymás felé néznek és jól ki vannak ülve". Ezzel arra reflektált, hogy négytagú családunk négy darab fotelja arról árulkodott, hogy bizony minden este hosszas családi beszélgetések voltak.

Mondjuk annyi hátulütője lett a dolognak, hogy annyira ez lett a megszokás, hogy kvázi többgenerációsan lakva (egymás szomszédai vagyunk) és családi vállalkozásban ügyködve apánk még mindig nagyon elvárja ezt a mindenben összetartó családmodellt, kihagyván, hogy a tesóm is és én is felnőttünk és párjaink is vannak. (Harminc fölött vagyunk már mindannyian.)

2011. nov. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem hiányozna ha nem kávézgathatnék anyukámmal naponta többször :)
2011. nov. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanígy van.
2011. nov. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!