Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan család, ahol a...

Van olyan család, ahol a gyerekek a keresztnevükön szólítják a szülőket?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor a szülők miért döntöttek így?
2009. ápr. 30. 06:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon furcsa, de van. Én is ismerek egy ma hatvanon felüli férfit, aki a édesanyját a keresztenevén szólítja. Nm valószínű, ogy az ilyen szülői döntés, inkább ráhagyás, ugyanis a kisded azt érzékeli, hogy a szülőjét úgy szólítja, s mint annyi mást, leutánozza. Picinek az én fiam is szólított engem a keresztnevemet, de valahogyan, ösztönösen összevonva: "Papa Gyuszi". Ennél aranyosab megszólítás viszont nem kell!! Ezt leszámítva, én a bensőséges viszony pártján állok, és a bensőséges viszony kifejezése az édesanya és az édesapa bármilyen formája.
2009. ápr. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Találkoztam már ilyennel, nekem fura.
2009. ápr. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjeméknél ez van. Nekem is furcsa, anyósomnak egyszer mondtuk, hogy mama (ugye az unokájának), de kikérte magának, hogy ő nem mama, hanem a keresztnevén kell szólítani. Szerintem minél fiatalabbnak akar hatni, de hát az időt nem lehet megállítani....
2009. ápr. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorukban, ovi alsó tagozat,engem is a keresztnevemen szólítottak a lányaim,mikor a fiam megszületett,utána lettem anyuci.olyan édesek voltak, hogy nem javitottam ki őket
2009. ápr. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem a fiam a keresztnevemen hív,de főleg akkor amikor valamiért hízelegni akar..Biztos mindenki átélte már hogy: "Drága egyetlen kicsi Katám megtennél nekem valamit....etc"...
2009. ápr. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy ismerős családnál anya is apának szólítja a férjét, de ha a férj átmenetileg süket, akkor a keresztnevén.

Ezt vette át a gyerek: Apa! Apa! BALÁZS! - ezt már ordítva, ahogyan anyától tanulta :)

2009. ápr. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
En viccbol szoktam `Maaargit`-nak hivni anyukam (amolyan Besenyo Pistasan)
2009. ápr. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem nemszóltak érte anyuék sosem, 1x vhogy megmaradt bennem és azóta a keresztnevükön hívom őket, nem ők döntöttek így
2009. ápr. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamámat szoktam a Bumerángból vett idézettel szólítani:

Kezit csókolom Márta néni, kezitcsókolom. :)))))

2009. ápr. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagyapámat hívtam a keresztnevén először csak utánozva nagyanyám aztán megmaradt és nem tiltakozott, azt hitte így fiatalabb :)
2009. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!