Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy anyámék...

Mit tehetnék, hogy anyámék végre megértsenek?

Figyelt kérdés

Elegem van abból, hogy folyton azzal b*szogatnak, hogy ne egyek semmit, mert annyira kövér vagyok, amikor ők is ugyanolyan kövérek, de arra hivatkoznak, h 23 évesen nem kéne így kinéznem. 173 cm vagyok, és 86 kg. Egész életemben fogyókúráztam. Voltam már 52 kg is, anyámék már 8 éves korom óta b*szogatnak a súlyom miatt, így 12-13 éves koromtól 173 cm és 52 kg voltam, mert nem ettem semmit. Folyton ez volt, de mostanra már belefáradtam. Elegem van az egészből. Az állandó koplalásból, a futásból, mindenből. Olyan rövid az élet, és k*rvára nincs kedvem minden élvezetet megvonni magamtól, csak azért, hogy sovány lehessek, rühellek futni, sétálni szeretek, de attól meg nem fogyok le, de apámék ezt képtelenek felfogni...

Elegem van abból, hogy mindenhol csak azt látni, hogy ha nem vagyok 40 kg vasággyal, akkor meg is dögölhetek, mert nem vagyok ember...K*rvára elegem van ebből az egész versenyzésből, hogy ki a jobb csaj, stb, elegem van, sz*rok az egészre, de tényleg. Nem akarok 100 kg lenni, nyilván nem akarok hízókúrázni, de fogyókúrázni sem akarok.

Nem tudom, hogy hogyan tudnám ezt megértetni velük...


2011. szept. 27. 01:48
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

mondd meg nekik, hogy „tőletek örököltem, a genetika ellen nem tudok mit tenni”. van barátod? (illetve bocs, nem tudom, h lány vagy-e, csak annak tűnsz) mert ha a szüleid látják, hogy ő így is elfogad, akkor talán leállnak.

amúgy a másik véglet se jobb, engem azzal csesztetnek, hogy 40 kiló vagyok vasággyal, mondjuk a szüleim ritkán, de mások nagyon :(

2011. szept. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. De ha magadnak tetszel, a barátaid, párod elfogad így, illetve nekik tetszel, akkor sz@rd le, hogy mit mondanak. Igenis vannak olyan emberek, akiknek az alapállapotuk 50 kiló felett van. Én ha tornázom, diétázom, ha azt eszek, amit akarok, állandó súlyom van, max 2-3 kiló eltérés van. Nem a tévés fitneszguruk alapján kell kialakítani az önképet. És attól, hogy valaki husis, még nem lesz Al Bundy-s kövér nő. Ha ők ezt nem tudják megérteni, lehet, hogy csak féltékenyek, mert te jól érzed magad a bőrödben, ők meg nem tudják elfogadni a hurkájukat.
2011. szept. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én 158 centivel voltam ennyi. Nem tudom rajtad hogy oszlik el. De ha már 23 éves vagy, igazából nem nagyon tudnak mit csinálni, ha te nem akarsz fogyni.


Igazából ha ők is kövérek, akkor nem értem, miért fontos nekik, hogy te ne legyél az.

2011. szept. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Az egészséges testsúly nem divat. Kőkeményen az egészségeddel játszol. Tele van a belgyógyászat 30+ éves cukorbetegekkel, trombózisosokkal, szívbajosokkal, vesebetegekkel. Majd ha te is cukros leszel, akkor majd kegyetlen diétát kell betartanod, ha nem akarsz megdögleni, sokkal szigorúbbat, mint amit még egészséges emberként magadnak felállíthatnál, és könnyedén betarthatnál. Ha genetikailag amúgy is hajlamos vagy a hízásra, akkor PLÁNE!!!


A végén levágják majd kezed-lábad, vagy belevakulsz… – egyik jobb, mint a másik. De te tudod.

2011. szept. 27. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Megértelek és nem is kell, hogy ez töltse be az életed. A magasságodhoz egyáltalán nem rossz a súlyod. Bár divatos tényleg nem vagy vele...


De arra tényleg figyelj oda, hogy az évek múlásával lassul az anyagcsere és később még kevésbé tudsz hatással lenni a súlygyarapodásod megállítására.

A szüleid nyilván ugyanezt átélték és azért kérnek téged még egy korai életmódváltoztatásra, mert jót akarnak neked.

2011. szept. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem divat, mivel termeszetes, hogy vannak vekony es molett tipusok pl.

Mivel a szuleid is molettek, ezert talan az etkezessel lehet a problema, tehat tul zsirosan etkeznek pl., es nem fogyasztanak eleg zoldseget melle.

Nem kell koplalnod, sem futni, a lenyeg, hogy mozgasszegeny eletmodot ne folytass, mivel az valoban artalmas, tehat mindig olyan mozgast vegezz, amit szivesen vegzel el. TEhat lehet seta, tanc stb., de ne kenyszerbol tortentjen.

A mozgas az egeszseged miatt fontos. A szuleid megjegyzeset pedig probald meg ugy kezelni, hogy tudatlansagbol viselkednek igy, tehat fogadd el, hogy ilyenek, de ne tudd azt, hogy te elegedett vagy onmagaddal.

2011. szept. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Tévedsz! A sétálás is segít, csak több mint fél órán át kell sétálni. Ez a lényeg. Nem rövid ideig intenzíven, hanem több mint félóra sétálás is jó! Úgyhogy nyugodtan sétálj. A szüleid meg nyilván azért piszkálnak, mert szeretnek. És bár ők kövérek, nem akarják, hogy te is esetleg szenvedj, mint ők. Az egészséged meg nem tréfadolog. Van olyan ismerősöm, aki 32 évesen kapott agyvérzést. Lebénult a fél oldala, ez évekkel ezelőtt volt, mai napig béna a jobb fele. És bizony nem volt nádszál karcsú. Plusz állandó magas vérnyomás. Úgyhogy csak vigyázz!
2011. szept. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha belegondolok, hogy pont ekkora magassággal a lányom 45 kiló! Őt is piszkálják, viszont roppant öntudatos, és nem érdekli. Bár ő hízni szeretne, de nem tud. A született alkatunkat el kell fogadni, bár törekedhetünk arra, hogy közelítsünk az átlaghoz. De ha boldog vagy így, énnekem aztán teljesen mindegy!
2011. szept. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2011. szept. 27. 13:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát persze hogy eleged van belőle mert nem csinálod jól. Persze feladni könnyebb. Köztudott dolog, hogy a koplalás nem ér semmit és megvonni sem kell semmit. Csupán egészségesen kell élni és mértékkel fogyasztani a dolgokat. A futáson kívül meg létezik még "pár" mozgásforma... De ha te inkább játszol az egészségeddel az a te dolgod. Hidd el, másokat ez egyáltalán nem érdekel. 23 évesen meg azt cisnálsz amit akarsz, nem kell másokkal semmit sem megértetni.
2011. szept. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!