Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rákényszerithetnek hogy...

Rákényszerithetnek hogy eladjam az örökségem?

Figyelt kérdés
2006 ban meghalt az Apukám, a nővérem és én örököltük a családi házunkból fejenként 1/8 ad részt. A nővéremnek lassan milliós tartozásai vannak (amik már behajtó cégnél vannak), nekem nincs adósságom. az lenne a kérdésem, hogy rákényszerithetnek engem is hogy adjuk el a házat, hogy betudják hajtani a tesómon a tartozásokat? ez az egy vagyonom van, nem szeretnék az utcára kerülni... 21/L
2011. szept. 25. 06:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vállaltál kezességet, akkor nem.
2011. szept. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Téged nem kényszerithetnek rá, viszont a testvéred részét simán elárverezhetik. Nem biztos, hogy örülnék neki, ha idegenek költöznének be a házba.
2011. szept. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha osztatlan közös tulajdon, akkor nem árverezhetik el a tesód részét, olyan nincs, hogy eladnak egy szobát meg egy negyed konyhát...

Hogy kényszeríthetnek-e, nem tudom, nálunk a családban volt egy hasonló eset, ott a nem adós fél nagyon félt, hogy ilyenre fogják kényszeríteni, de végül nem lett belőle semmi. Szerintem egyébként nem.

2011. szept. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na ez nehéz helyzet.
2011. szept. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A terhelés csak a nővéred részére vonatkozik,tehát az megterhelhetik,akár el is adhatnák.(az más kérdés,hogy nem lenne vevő)
2011. szept. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ebből a házból anyàmnak is van 1/4 ed része és ő is tele van tartozásokkal, még akkor is ugyan ez a helyzet? Ès köszönöm az eddigi vàlaszokat is.
2011. szept. 25. 09:41
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

én javaslom, hogy adjátok el az ingatlant és tedd el a pénzt lekötve egy bankszámlára


a többi tulaj kicsoda?

2011. szept. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szóval nagymamámnak van 1/2 ed rész, anyàmnak 1/4 ed, és a növéremnek meg nekem fejenként 1/8 ad rész. A mamám meg én élünk ebben a házban ( pont mi akiknek nincs tartozásunk) ,biztos vagyok abban hogy a tesom meg anyám azért nem törödnek a tartozàsaikkal mert van hol élniük. Viszont eladni nem szeretném, mivel ami pénzt kapnék érte nem lenne elég hogy vegyek egy másik házat, és albérlet meg nem jó. Viszont arra sincs pénzem hogy megvegyem a tesom meg anyám részét mielött beterhelnék :-( szóval ezért nem tudom mit csináljak.
2011. szept. 25. 12:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jelentsd be a nagymamát a te részedre haszonélvezőnek, te meg legyél a nagymama részének a haszonélvezője. A bank tehet jelzálogot a nővéred és az anyukád részére, (gondolom már van is rajta) de el nem árverezhetik a fejetek fölül a házat, és amíg te vagy a nagymamád él, nem tehetnek ki belőle.
2011. szept. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!