Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden boldog kapcsolat egy idő után boldogtalanná válik?

Figyelt kérdés
Az elején még minden szép és jó, de ahogy telik az idő a párok megunják egymást, vagy megváltoznak.... Miért van ez? Mit lehet tenni ez ellen? Hogy lehet elérni, hogy a párunkkal boldogok lehessünk, de ne csak az elején, ha kell életünk végéig. Mi a hosszútávú, boldog, harmonikus kapcsolat titka???
2011. szept. 15. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem válik minden párkapcsolat boldogtalanná!!

A lényeg, hogy kölcsönösen tiszteljétek egymást. Fontos a szerelem, a szeretet, hogy mindig tudjatok beszélgetni. Tudjatok együtt nevetni, fedezzetek fel együtt új dolgokat. Mindig legyenek friss új élmények, amikről beszélgethettek a kicsit szürkébb napokon, és amire jó visszaemlékezni. :)

Igazából, fogalmam sincs, hogy mi a boldog párkapcsolat titka... Szerintem ez az egyének igényeitől is függ.

2011. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen egyszerű,elmúlik a rózsaszín felhő és már amit eddig szépnek látott a párjában az most már vissza taszittó,a szerelem amikor belép az életedben kutatók kimutatták úgy funkciónál mint a drog,a kokainéhoz hasonló dolgokat mozgat meg az agyban,ezért eufórikus állapotban kerülsz ami miatt nem látod a másik hibáit..
2011. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát...erre én is kíváncsi vagyok.
2011. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

21:42-es vagyok


Ez az állapot 2-3 évig szokott tartani és utána eltűnik az eufória,úgy mond ki tisztul az ember feje és reálisan látja a dolgokat,ha szerencsés a kéé illető akkor amúgy is passzolnak egymáshoz és nem csak a szerelem miatt,mert a szerelem elvakítja az embert és meggondolatlanul cselekedhet..

2011. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2011. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Én látom a párom hibáit, de nem tartom visszataszítónak őket. Az elején sem gondoltam, hogy minden tökéletes, szegénykém is csak emberből van. A gond ott lehet, hogy a mély lelki kapocs nem alakul ki addigra, amíg elmennek a hülye rózsaszín felhők. Mi már nem felhőzünk annyira, de azért boldogok vagyunk. Lelki társak vagyunk közös célokkal. Épp ezért tudjuk, hogyha probléma van, azt megoldani kell, nem szakítani
2011. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ez csak akkor van így ha nem az igazival vagy. mi 6 év után is boldogok vagyunk,sőt,egyre boldogabbak
2011. szept. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2011. szept. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Fontos a lelki kapcsolat, az egymás elfogadása, a tisztelet. A lényeg, hogy ne a külső határozza meg a vonzalmat, mert a külső múlékony; jönnek a ráncok, lógós lesz a bőr meg minden. A belső értékek sokkal fontosabbak, mert azok az évek során sem fognak elveszni...
2011. szept. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Leírták már véleményem szerint a "titkot", de azért én is kifejtem a saját szavaimmal. Egy párkapcsolat, házasság sem mentes a konfliktusoktól, vitáktól. A hangsúly a megbeszélésen van. Ha elég intelligens mindkét fél ahhoz, hogy butaságokkal ne bántsa meg a másikat, beismerje a saját hibáit, tudjon bocsánatot kérni, ha kell, akkor véleményem szerint a rózsaszín köd elmúltával is boldog maradhat egy kapcsolat. Én az első férjemmel sosem beszéltem meg semmit. Amikor próbáltam, vagy nem hajlott rá vagy az volt a vége, hogy én éreztem magam hibásnak. Így sajnos belém ívódott, hogy sokszor hallgatok. Most a második házasságomban próbálok küzdeni magammal, hogy ha bajom van, azt beszéljük meg (ugyanígy, ha a férjemnek is baja van, akkor Ő is). Így nem marad bennünk a tüske. Abban hiszek, hogy konfliktus nélküli kapcsolat nincs, de ha hasonló a felfogásunk és életszemléletünk és el tudjuk fogadni a másik véleményét is, akkor megbeszélésekkel tovább lehet menni az úton.
2011. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!