Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Száva névről?

Mit gondoltok a Száva névről?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 02:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik.
2011. szept. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
szép
2011. szept. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Az unokahúgom Száva. :) Tetszik, szerintem gyönyörű név. Sokkal szebb, mint a Dzsennifer és társai... :D
2011. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%

Nem tetszik egyáltalán. Úgy tudom külföldön fiúnévként használják, bár itt nem írtad, de gondolom lánynak adnád.

Nem is értem miért kell minél különcebb nevet adni. Nincs elég szép magyar név?

2011. szept. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szép név.


"Nem is értem miért kell minél különcebb nevet adni. Nincs elég szép magyar név?"

Nem is értem miért kell ezt mindig megkérdezni? Nem tök mindegy neked kinek milyen ÍZLÉSE van? Te adjál az elég szép magyar névből, ha te abban találsz.

2011. szept. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik előző válaszoló vagyok... Ha már arról vitázunk, miért nem lehet magyar nevet adni a gyereknek, akkor tegyük helyére a dolgokat:

Valóban szláv Szabbász férfinév módosult alakjáról beszélünk, DE! Magyarországon női névként Verne - Sándor Mátyás műve óta használják, Száva egy női alak könyvben (1885). Ugyan Verne francia, de a mű főszereplője Sándor Mátyás egy elképzelt magyar szabadságharcos... Tehát női névként csak nálunk használják, innentől fogva ugyanannyira magyar, ha akarom, mint amennyire szláv férfinév. (Még mindig az én unokahúgom Száva.)

2011. szept. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy egy francia magyar névként használja, még nem lesz az.
2011. szept. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!