Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Weisz és a Lederer zsidó név?

A Weisz és a Lederer zsidó név?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 19:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
81%
Szerintem igen.
2011. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Nagy valószínűséggel igen, főleg az előbbi.
2011. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
a Weisz az 100% .
2011. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Általában igen.
2011. szept. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne higgy el senkinek semmit, Te magad nézz utána levéltárban, familysearch keresőben, meg telepeslistákban!


Egyébként meg:

Lederer [link]


Weis(z) [link]


Az ungarndeutsche(!) oldal is jól mutatja, hogy a hazai németségnél is létező nevekről van szó, akik nyilván előbb voltak viselői a neveiknek, hiszen a zsidóság asszimilációja egy kicsit később kezdődött meg.


Kutatásaim során én eddig csak Weisz,Weiss nevű katolikusokkal találkoztam, akik német nyelvterületen éltek, ue. vonatkozik a Lédererekre is. Most nem kampányolok a Te német származásod mellett, hiszen nem tudom, hogy honnan származol, de ezek alapvetően német nevek, amiket természetesen izraeliták is hordhatnak... (ahogy ha ma bárki egy másik ország állampolgára lesz és szeretne nevet változtatni, úgy természetesen simán lehet Tóth-ból akár Thompson is, ha angol anyanyelvű a közeg)


Ezt még érdemes végigolvasni, elég jól elvitatkozgattunk: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa_..

2012. febr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
54%
HATÁROZOTTAN IGEN!
2012. febr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet német is, zsidó is - de Magyarországon Mária Terézia és II. József óta jellemzőbben zsidó.
2012. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

16:14-es vagyok.


Egy statisztikát nagyon szívesen megnéznék, mondjuk a XIX. századból, hogy hány Weiss (és alakváltozatait viselő) ember élt az országban. Persze felekezeti lebontásban.


Német származásúból ennyit találtam az 1715-ös összeírásnál:


Weisz:3

Weis: 1

Weiss: 1

Veis: 1

Veiss: 4

Veisz: 45


Nekik bizonyára lehettek gyermekeik is, nem 1-2, hanem sok esetben 5-6-7 is, főleg vidéken, ahol bizony kellett a dolgos kéz a földmunkáknál. Egy kis fejszámolással könnyen megkaphatunk egy viszonylag magas számot az akkori, 3 - 3,5 milliós Magyarországon (1711-ben volt 3 millió). Aztán generációról generációra növekszik a számuk... 1715 óta eltelt néhány évszázad, ami alatt még több keresztény, evangélikus, stb Weiss született... jah, hogy mondjuk a vidéki napszámosról nem hallunk olyan sokat? Míg Weisz Manóról a kereskedőről, szabóról, serfőzőről már többet? Igen, ilyen szempontból az izraeliták előnyben voltak, hogy a náluk tradícióként is felfogható tanulással egyre magasabbra jutottak és ismertebbek lettek. Érdemes ilyesmiken is elgondolkodni. Véleményem szerint az ilyen oldalakon az 'egymondatos' válaszok mögött is csak annyi tartalom van. Ne sértődjön meg senki, de én tényleg el tudom képzelni, hogy aki sosem nézett utána, nem is érdekli ez a dolog, nem tájékozott, viszont azt tudja... (mert ő hallotta valakitől, aki szintén olvasta, meg a zsidó viccben is..., meg a tv-ben is a Jákobot így hívták...) szóval ezek mögé valszeg csak ennyit is kell gondolni, nem többet.

2012. febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit hozzátennék, hogy a nagy sváb betelepítések csak az összeírás utáni időkben tetőztek!
2012. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Német (sváb stb.) vagy zsidó. Így nem lehet eldönteni.
2012. aug. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!