Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor jó egy kapcsolat, ha...

Akkor jó egy kapcsolat, ha két fél ugyan annyi energiát rak bele? Ezt hogyan kell érteni? Írnátok nekem példát?

Figyelt kérdés
Ha szeretem a párom miért baj az, ha több energiát fektetek bele??
2011. szept. 6. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Akkor előfordulhat, hogy többet teszel a kapcsolatért, mint amennyit egyáltalán megér.
2011. szept. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 greeen ***** válasza:
82%
Mér mi vagy te Jedi?
2011. szept. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen igaz.

Ugyanakkor vannak helyzetek,amikor az egyik fél számára valami nagyon leterhelő dolog érkezik az életében,amihez a másiknak alkalmazkodni kell.Pl. munka, gyermek...Ha a másik sértődőset játszik,s nem támogatja párját egy ilyen szituban,bizony sok jóra ne számítson.Van,hogy az ilyen esetek sűrűn jönnek-tudni kell életben maradni.

Pl.amikor a pici fiunk született a párom munkanélküli volt- házitündérré vált.Én kellőképp pihenhettem,koncentrálhattam a gyerkőcre.Aztán napi 13 órás munkát talált,szabad napjaiban igyekszik babázni,de lehet hogy épp maszekol...szép lenne,ha neki állnék nyűglődni emiatt.Inkább átvállaltam az ő feladataiból olyanokat,amikkel időt spórolok neki.


Viszont egy kisikló párkapcsolatot csak akkor lehet a helyes vágányra visszaterelni,ha mindketten odateszik magukat.

2011. szept. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy ha te sok energiát fektetsz be, ő meg alig valamit (nem érdekli a kapcsolat), az azt jelenti, hogy rohangálsz utána, körbeugrálod, megalázod magad, feladod a saját dolgaidat, csak hogy a nagy Ő ne szenvedjen hiányt. Úgy gondolod, hogy ez jó?


Ha mindketten úgy érzitek, hogy fontos a kapcsolat, figyeltek egymásra, az egy harmonikusabb, élhetőbb kapcsolat.


Az se jó, ha te csak úgy "érzed", hogy több energiát fektetsz bele, főleg ha ezt emlegeted is előtte vagy mások előtt. Biztos ismersz ilyen embert is, ez a "Bezzeg én mindent feladtam, te meg nem értékeled az én nagy áldozatodat" című lelki zsarolás.

2011. szept. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

van egy mondás: a szerelem egy fülű kosár és mindig az egyik fél viszi.

A lényeg, h váltogassák a párok a cipelést. Tehát ha te most többet teszel bele, nem baj, ha majd pár hónap múlva a párod tesz bele töbet, a párkapcsolatok dinamikája már csak ilyen, v semmilyen, ha sokáig csak az egyik fél cipel, aki be fog sokallni.

2011. szept. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
00:38 :) Még nem hallottam, de találó :)
2011. szept. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

00:38-cal értek egyet. Igen, akkor jó, ha mindkét fél ugyanannyi energiát rak bele a kapcsolatba, de ennek nem feltétlenül kell egyidejűleg történnie. Ahogy előttem is írták, emberek vagyunk, néha boldogok, néha kevésbé, és amikor kevésbé, akkor senkinek nincs ereje a párját pátyolgatni, mert elfogyott otthon a chips.

Alkalmazkodni kell, mindkét félnek. Ez csak úgy működhet.

2011. szept. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az csak abban az esetben baj, ha te több energiát adsz bele a kapcsolat működésébe, mint a párod, ha te egy idő után ezt érezni fogod. És szóvá teszed a párodnak. Akkor jönnek majd azok a gondolatok, hogy szeret-e téged, miért nem kedveskedik annyit stb.stb. Tehát azért mondják, hogy azért jó a kb. ugyanannyi energia, törődés mindkét fél részéről, mert egy idő után a másik nem fogja a különbséget szóvá tenni.
2011. szept. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a dolgot én is csak a legutóbbi kapcsolatom után értettem meg. Mindig én voltam az, aki minden tekintetben többet tett a másikért, de az első időszakban nem vártam ellenszolgáltatást, mert szívesen tettem. Aztán ahogy telt az idő, egyre nyomasztóbbá vált, hogy itt nyilvánvalóan én vagyok az, aki belead, viszont a saját "serpenyőmet" üresnek éreztem. Minden párkapcsolat egy üzlet tulajdonképpen, ami akkor működik jól, ha mindketten beleteszünk valamit, különben felbomlik az egyensúlyi állapot. Egyre inkább hiányérzetem támadt, egyre jobban éreztem, hogy kizárólag én viszem azt a bizonyos kosarat, amit már valaki írt, egyre feszültebb és sírósabb lettem. Aztán szép lassan ráébredtem, hogy a párom messze nem szeret olyan mélyen, ahogyan én őt és ezt be is vallotta. Nagy tanulság volt az eset, ezentúl ha egyáltalán tudok még valaha szeretni valakit, megpróbálok már az elején is a rózsaszín szemüvegen át is reálisan látni. A szerelem és a párkapcsolat abszolút adok-kapok játék és mindig ügyelni kell ennek a fenntartására.
2011. szept. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!