Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen a verzió a fiúk előtt?

Mi legyen a verzió a fiúk előtt?

Figyelt kérdés
nagyfiam négy lesz, mire megszületik a féltestvére, fel fog merülni az apa-kérdés.Exemmel jóban vagyunk,kéthetente hétvégén nála van,imádja Apát.Az új páromhoz is ragaszkodik,a nevén szólítja.De ha meglesz a pici, akkor már ő is apuka lesz.Hogy szólítsuk,h ne legyen senki se megbántva?Mit mondjak majd a kicsinek,ha nem érti, kihez utazik a bátyja?És ha az új apucin vitatkoznak,hogy most kié igaziból?Ti miként mondtátok vagy magyaráztátok ilyen kicsiknek?köszi
2011. aug. 24. 14:43
 1/10 anonim válasza:
34%
szólítsátok Józsinak.mond neki hogy a bátyád vadászni meg egy időre.mond neki hogy 2 apád van :)....
2011. aug. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlragozni. A gyereknek ez lesz a természetes.
2011. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

bár én nem szülő vagyok, hanem nővére a féltestvéremnek :D

Szóval édesanyám második férjétől született egy öcsém. Az édesapám sajnos már nem él, de öcsém az elejétől tisztában volt vele, hogy nekünk más az apukánk. ezt nem kell letagadni a második baba előtt, azt kell neki mondani, hogy a bátyád megy az apukájához. aztán amikor nagyobb lesz, el lehet mondani neki, hogy van olyan, hogy 2 ember már nem tud együtt élni, és ilyenkor megszeretnek valaki mást...

a lényeg, hogy az új párodnak tisztelettel kell beszélnie a volt párodról a gyerekek előtt, mert ha ő teszemazt szidja a fia előtt, azzal nagyon elmarhatja magától is.

Ha esetleg úgy alakul a helyzet, hogy a kicsi is menni akar a nagytesóval, és az apukájának ez nem gond, szerintem nyugodtan engedjétek, lehetnek barátságban.

Nálunk például nevelőapám úgy beszél az én apukámról az öcsémnek, mintha barátok lettek volna (holott nem is ismerték egymást)

Lehet, hogy ez zavaros volt egy kicsit, de a lényeg, hogy nem kell eltitkolni a pici előtt, hogy féltestvérek , és amennyire csak lehet, az első pároddal jóban kell lennetek :D

2011. aug. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Uhh, nehéz kérdés, nincs gyerekem, de elvált szülők gyermeke vagyok, féltesókkal az oldalamon :)

Szerintem ha a picihez beszéltek, akkor egyértelműen "Apát", ha pedig a nagyhoz, akkor a pótapuka nevét kellene mondani.

Valószínűleg lesz zavar belőle az elején, de a pici így az apját "Apának" fogja szólítani, a nagytól viszont nem várhatod el, hogy a pótaput hívja "Apának".

Lehet, hogy le kellene ülni és elmagyarázni neki, hogy a tesójának nem ugyanaz az apukája, mint neki. Én mondjuk 7 éves voltam, amikor a nagyobbik öcsém megszületett, megértettem a dolgot (legalábbis tudtam követni, mikor kiről beszélnek a szüleim :D). Ha pedig a nagy megy az apukájához, akkor a picinek úgy mondjátok, hogy "az apukájához" megy. Ez úgyis csak akkor lesz téma, amikor már a pici is nagyobb lesz, talán akkor majd megérti őt is.

Sok boldogságot!

23L

2011. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egyszerűen csak meg kell mondani a nagynak, hogy "a picinek a "Béla" az Apukája, neked meg Apu az Apukád". A kicsinek megint csak az lesz a természetes, hogy az ő apukája az Apu, és ha kérdez majd pár év múlva, akkor megmondod, hogy igen, "a bátyja megy az ő Apukájához". Most komplikáltnak tűnik, de ha ügyelsz rá, hogy következetes légy, nem lesz zavar a kis fejeikben! Nem ezen fog múlni a boldogulásuk!

Jó egészséget nektek!

2011. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

velem ugyan ez volt!

4 évesen született meg az öcsém, ő a féltestvérem.

a nevelőapám ugyan úgy szeret engem mint a saját gyerekeit, sose volt ebből vita, ez a természetes.

Az meg hogy én elutazom az "igazi apámhoz" az el lett neki magyarázva, és megértette, és sose zavarta.

Ezt szoktuk meg, ez a természetes

2011. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hailey13 ***** válasza:

nekem anyáék elváltak amikor kb négy éves voltam, de inkább három. és én is mint a fiad imádtam apát, húgommal hetente-kéthetente mentünk hozzá (csak aztán kevesebbet, mert rájött hogy még főiskolára is menni akar. ne értsétek félre, nem 18 éves volt:D) aztán anya "összejött" mással, ő most a nevelőfaterunk, nagyon kedves meg minden, mintha a lányai lennénk. de a keresztnevén szólítjuk, apát meg apának, természetes. ebben az a durva, hogy mi fiatalok voltunk, de természetes volt hogy ki kicsoda, most unokatesóim szülei váltak el, és ők az apjukat és a nevelőapjukat is apázzák. és ők 13-16 évesek, nagyokat szoktam nézni...

de szerintem a gyerekek érzik.:) nem kell mondani hogy "ő most a saját apukájához megy" meg ilyesmi.

15L

2011. aug. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én mondjuk idősebb voltam (12 éves) amikor édesanyám "összejött" a második férjével (ugye édesapám volt az első) és 13 voltam, amikor megszületett az öcsém, de a kicsik szempontjából szerintem ugyanaz a lényeg. Öcsikém előtt sem hívtam soha az apját apunak ha beszéltem hozzá, mindig a keresztnevén szólítottam, ő pedig apának. Persze ha beszélgettünk öcsivel mindig úgy mondtam, hogy apukád vagy hasonlók. Az a furi, hogy sosem kellett különösebben elmagyarázni neki, hogy kinek ki az apukája. Úgy nőtt fel, hogy tudta a nővérem apukája XY bácsi. Ha mentem el otthonról, mindig megkérdezte, mi meg mondtuk neki, hogy most megyek az én apukámhoz. Szóval nem lett ezért "zavar" nála, hogy akkor most kinek ki az apukája, anyukája. Így nőtt fel, így szokta meg. Most 6 éves és még nem kérdezett olyasmit, hogy anya miért vállt el az én apukámtól. Gondolom majd később ez is érdekelni fogja, majd akkor elmeséljük neki. Sosem hazudtunk ilyesmikben, nem kellett apáznom anyu férjét.

Szóval szerintem a legegyszerűbb, ha mindenki marad a saját apukája apukázásánál és nem keveritek meg a dolgot, mert akkor lehet, hogy nehezebb lesz a végén kimagyarázni, hogy ki kinek a kicsodája. :)

Ja és sok boldogságot a picihez!

2011. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, mi is így gondoltuk, csak a családban eddig nem volt ilyen, ezért kérdeztem.A férfiaknak semmi gondjuk egymással.A nagyfiú az,aki szeretné a páromat elnevezni pl.Janiapunak, ezért futott át az agyamon az Apa/Apu verzió.Örülök, hogy saját tapasztalatot is olvashattam.
2011. aug. 24. 17:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a nagyfiúból egy idő után magától kibukik a Janiapu vagy Apu megszólítás, abból sem kell "nagy ügyet csinálni". Ha nincs kényszer, és ő így mondja, akkor hagyjátok rá.
2011. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!