Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen bunkó velem? És...

Miért ilyen bunkó velem? És miért kell leszólnia? Nem értem ebben mi a gáz.

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok, lassan 19. Van egy barátom Ő 20éves, ismerik nálam, aludt már itt, 4hónapja járunk szeretjük egymást.

tegnap ünnepeltünk apám szülinapját itt volt a rokonság.

A 2bátyám (2sógornőmmel) 2unokabátyám a 2barátnővel, nagyanyám, kereszt szüleim és mi ketten a barátommal

A barátom sokszor ölelt meg adott puszit a homlokomra az arcomra, ugy viselkedtünk mint egy normális fiatal szerelmes pár, nem lógtunk egymás szájában de olykor volt 1-1 szájrapuszi:)

és anyám ilyet szól hangosan hogy "Nemigaz hogy nembírsz magaddal, miért kell rámászni mindenki előtt? gusztustalan vagy"

úgy megráztam volna... neki ehhez miköze? ezért vagyok fiatal és szerelmes, itthon vagyok plusz nem másztam senkire, és ha másznék se lenne beleszólása mert a SZERELMEM a fiú.

De ezt vagy 20x elmondta az este alatt.

De az nem számít hogy unokabátyám is a barátnője szájába lógott... holott egyidősek velem.


Aztán picit iszogattunk, sosem voltam az a lerészegedős típus, tudom a mértékemet, tudom mennyit bírok.

Kb 2pohár barackos fülyülőst ittam a felespoharat mindenkinek teletöltöttem magamnak mindig félig.

És 3óra alatt megittam komoly 2pohár citromos sört.

Meg egy fél újjnyi whiskyt... és ennyi volt az egész napi alkoholizálásom. Nem voltam részeg, nem támolyogtam, nem beszéltem félre, sőt még segítettem is a konyhába stb.


És aztán meg ezt hallgattam "Úgy csinálsz mint egy alkoholista, szégyen vagy. Úgy iszod a pálinkát mintha víz lenne... neked ez nem ciki? bevagy nyomva megérdemelnél 2 egyforma pofont"

Amiket leirtam azokat összesen 4óra alatt ittam meg, közben ettem és kóláztam is.

Barátom is mondta hogy ez hülyeség mert meg se látszik hogy ittam, és anyámnak 1 szava se lehet mert segítek is.

Én teritettem meg, mosogattam, kiraktam a kaját, leszedtem a koszos tányérokat, mindenkinek töltöttem minden percen amit kért....


Aztán barátommal a teraszon bohóckodtunk egymás bökdöstük és unokabátyám barátnőjével jóban vagyok és picit meglöktem a lány lábát mondom "jaj bocsi" mondja "ja semmi baj" és anyám egyből:

"viselkedjél már, nemigaz hogy nem birsz magaddal.... itt van valaki és egyből szerepelsz."


Plusz ma is elkapott hogy "Tegnap vedeltél, plusz még a pasidra is másztál...szégyen"


Hazugság! Nem vedeltem, nem voltam részeg sőt még becsipve sem, és nem másztam rá csak olykor megöleltem


Apám érdekes módon egy rossz szót sem szolt rám


2011. aug. 1. 13:17
 1/7 A kérdező kommentje:

meg nagyon régóta dohányzom, de apám nem tudja és anyám mindig azzal jön hogy "nagymenő vagy hogy bagózol, kell az neked, szégyen azis hogy az utcán rágyújtasz, ettől érzed magad menőnek...az elején kellett volna felpofozni"

Sosem voltam büszke rá hogy cigizek, nem reklámozom és előtte max 2x ha rágyujtottam. Pénzt max 3havonta 1x kérek rá tőle, mindig összegyűjtöm

2011. aug. 1. 13:23
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Vicceld el.
2011. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tündérpor ***** válasza:
94%

Szia!

Ne vedd magadra anyukád csipkelődését. Ha igazán azt akarod, hogy ez ne folytatódjon tovább, hagyd őt a saját tüzében elporladni. Ne kezdj vele vitát, ne vörösödjön a fejed a méregtől. Sajnáld, amiért ilyeneket mondd. Szerintem ő játszotta meg magát a többiek előtt, és ezt a kényelmetlenséget áthárította rád. Lehet, hogy volt egy szépséghibája az estnek, és a reflektorfényt rád irányította, hogy ne tűnjön fel senkinek.

Ilyen hangnemet és szókészletet ne engedj meg neki. Tegyél róla, hogy abbahagyja. Ha beszél, hallgasd végig, közben nézz a szemébe, és ha abbahagyta, folytasd a dolgodat. Mosolyogj, őszintén. Ne szólj ilyenkor hozzá. Apró praktikák, de éles helyzetben mindig jól jönnek. Gondolj arra, hogy a te, úgymond hibáiddal a sajátjairól veszi el a hangsúlyt. Ha te ideges leszel, ő csak bizonyosságot kap az igazáról, vagyis a tökéletességéről. Nem. Állj a sarkadra, nyugtasd meg magad, és érezd jól magad!

2011. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
úúú köszi:)))
2011. aug. 1. 13:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha velem így beszélt volna mások előtt én az biztos hogy kiosztottam volna.Ahogy olvastam a sorokat,még rendesen én szégyelltem magam.Felnőtt vagy,azt csinálsz amit akarsz úgymond.Főleg ha be sem voltál rúgva.Én a helyedbe leülnék vele beszélgetni és el mondanám neki,hogy ne beszéljen így veled mások előtt...:)
2011. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem konkrétan ezek miatt dühös, amiket leírtál. Valószínűleg volt valami korábbi sérelme veled kapcsolatban (pl. a dohányzás, vagy nem abba a suliba mentél, ahova ő akarta, esetleg folyamatosan felgyülemlett apróságok, stb), amin nem tudja túltenni magát, és ami miatt folyamatosan büntet. Apám ugyanígy bánt az öcsémmel, miután megtudta, hogy rossz társaságba került és füves cigit szívott. Semmi nem volt jó neki, minden apróságért szidta, alázta... Nehéz az ilyet megváltoztatni. Talán ha úgy viselkedsz, ahogy az előttem szóló írta, és igyekszel semmilyen okot nem adni arra, hogy beléd kössön, jobb lesz a helyzet. Ami fontos, hogy ne vedd magadra ezeket a szidalmakat.
2011. aug. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, nem az előttem szóló, hanem Tündérpor. Gyorsan történnek az események. :)
2011. aug. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!