Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A válogatósság neveltetés...

A válogatósság neveltetés kérdése szerintetek?

Figyelt kérdés

Az én véleményem az, hogy igen. Válogatósságon pedig nem azt értem, hogy egy-két típusú kaját nem szeret az illető, hanem hogy minden másodikra kifogása van.

A testvérem gyerekei mindent megesznek, mert úgy nevelték őket és véleményem szerint jól tették. Az én fiam is mindenevő, bár őt sosem kellett noszogatni az evésre. 3 napja érkezett vendég a kisfiamhoz, és hát ne mondjam nektek, hogy azt se tudom mit főzzek neki. Minden második kajára azt mondja, hogy nem szereti, pedig teljesen különböző típusúak. Ezt valahogy nem tudom elhinni. Szerintem ez már neveltetés kérdése. Ti mit gondoltok erről a témáról?


2011. júl. 28. 08:31
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a kisgyerekeknél a nem kívánom = a nem szeretemmel. Ő csak rávágja, hogy nem szeretem. Nálunk alap, hogy el tudom fogadni, hogy valami nem ízlik, de meg kell kóstolni.

Valahol a nevelésnek is lehet szerepe a dolognak. ha mindent ráhagynak a gyerekre és valóban elfogadják, hogy ezt se szeretem az se kell, akkor ez megmarad benne.

2011. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy gondolom, hog mindenki indul egy alappal. Egy alap ízléssel, alap érzelmi reakciókkal, alap tehetségekkel, alap tulajdonságokkal. Mindenki mással. De hogy melyik és hogyan jön elő, vagy mi lesz elnyomva, az függ a környezettől. Ha 5 embert berakunk 5 teljesen egyforma helyzetbe, körülménybe, 5 év múlva 5 különböző ember jön elő onnan. Mert mindenki másképp reagál bizonyos dolgokra, és ez saját magából fakad. A nevelés befolyásolhatja, de meg nem változtathatja.


Ebből kifolyólag úgy gondolom, hogy butaság az ízlést nevelés dolgának tudni. Az IS van benne, de szerintem nem közelíti meg a 20%-ot. Az ízlés mindenkinél egyedi, nem nevelés kérdése. Nálunk pl. mindenki imádja a pörköltet, főként a jó sok szaftját sok hagymával. Én nem szeretem a dinsztelt hagymát, ahogy semmilyen más zöldséget vagy gyümölcsöt sem sütve, sem főve. A lecsót sem szeretem. Mit gondolsz, kitől tanultam volna, ha nálunk mindenki más imádja? Ennek megfelelőne a főzelékeket vagy zöldségleveseket sem szeretem. Kizárólag a répát eszem meg főve, megsózva, húslevesben (egészben). Semmilyen más zöldséget gyümölcsöt nem eszem meg. Kizárólag nyersen. Egyik kedvence, pl. a paradicsom, jó csípős paprika és hagyma keveréke, ezt zsíros kenyérhez. Szeretem a répát, a borsót nyersen. A krumpli persze kivétel, azt sütve is ,nyersen is szeretem, illetve rántva szeretek többféle zöldséget is. Tehát sütve még elmegy. De főve nem tudom megenni.

2011. júl. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
86%

Nem értelek veled egyet, kérdező!


Én testvéreim közül egyik válogatós, másik mindent megeszik én meg vega vagyok!


Pedig szigorú apánk volt!!!

2011. júl. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
86%

Két gyerekem van, mindkettő lány (13 és 10 éves).

A nagyobbik mindent megeszik, vevő az új ételekre, kóstolgat. A kisebbik szinte semmit nem eszik meg. Zöldséget nem szereti (kivéve a répatortát), gyümölcsből 3 félét hajlandó megenni. Ha olyanja van húst nem eszik, hetekig. Tejterméket ritkán. És még él. Már megtanultam nem parázni rajta, éhen nem fog halni. Dokinőnk azt mondta, amíg egészséges, fürge, vág az esze addig ne aggódjak. A szervezete tudja mikor mire van szükség és akkor azt fog többet enni. Nem nevelés kérdése az egész...

2011. júl. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
81%
09.09 pont ettől lesz válogatós. Mi az, hogy 3 féle reggeli meg kétféle ebéd? gyerekadag 10 perc alatt? hol élsz te? csak a rizs 15 perc, és ki fogja megenni a maradékot? te?
2011. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

A válogatósságot nem arra értettem, hogy nem eszik tejterméket vagy húsféléket, hanem arra, hogy teljesen random módon rávágja, hogy ezt sem szereti, azt sem.


A reggeli hideg kaja, azt általában szereti.

Ebédnél sajnos nem tudok 6 félét készíteni, mert a pénztárca sem engedi. Általában egy levesféle van és egy második. Nos, olyan még nem volt, hogy mindkettőt szeresse. És nem azért mert máshogy főzök mint otthon náluk, mert MEG SEM KÓSTOLTA, hanem rávágta, hogy nem kér, mert nem szereti. Az azért már durva válogatósság ha csak 3-4 kaját szeret (+annak a válfajai)!!!


A neveltetést pedig arra értettem, hogy ha valaki nem kérte az adott kaját, akkor anyuka csinált neki sültkrumplit, hogy nehogy éhesen maradjon. Akkor persze megszokja az ember, hogy nem muszáj megenni. Nagyapám azt mondta régen, ha húztam az orrom a kajának, hogy ha nem akarok éhesen maradni jobb ha eszek belőle. Nem kell egy tányérral, de legalább egy keveset. Ugyanis nem főzünk 3 embernek 5 félét, ha szereted eszel, ha nem koplalsz.

2011. júl. 28. 09:23
 17/36 anonim ***** válasza:
55%
szerintem igen, nevelés kérdése
2011. júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk a szájába tömöm, ha nem hajlandó megkóstolni. Ha akarja, kiköpheti, nem kell többet enni. De többnyire csak reflexből vágja rá, hogy nem kell, mert dackorszakos.

Mindig igyekszem olyat főzni, amit szeret. Ha mégsem éhes, akkor az az étkezés kimarad, így járt.

2011. júl. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
69%

Pontosan az általad leírtak alapján írtam, hogy igen van benne neveltetés is. Ha valaki meg se kóstol valamit, akkor ne vágja rá, hogy nem szeretem. illetve ha nem kell a gyereknek a kaja nem kellene minden esetben mást készíteni neki. Pláne hangsúlyozom, ha csak rávágta, hogy nem szereti. A szülők zöme beleesik abba a hibába, hogy akkor készítek neki abból a háromból valamit, amit szeret. Meg se próbál valami trükkel más etetni a gyerekkel.

Az én párom se szereti a zöldséget, azt mondja, hogy abban sok a vitamin. De ha ügyesen készítem el, akkor jóízűen eszi. (pl.: az összetört répát meg nem enné a világ összes pénzéért se, a vadast viszont imádja. ha felvilágosítanám, hogy az a szósz sárgarépát tartalmaz, akkor soha többé nem enné meg.)

2011. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy mondanám, hogy a nagyon sok tényező közül az egyik valóban a nevelés (akár azért mert elkényeztetik, akár az ellenkezője, hogy mindent lenyomnak a torkán).


De ezen kívül rengeteg dolog (egyéni ízlés, rossz tapasztalatok vagy akár lelki gondok) okozhatják.


Tehát tény - és ezen szerintem nincs is mit vitatkozni -, hogy _arányaiban_ az elkényeztetett (vagy ilyen szempontból rosszul nevelt) gyerekek között több a válogatós. Főként az a típus, aki meg se kóstolja... de azért még közel sem egyértelmű a párhuzam.

2011. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!