Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevet változtatok. Javasolnáto...

Nevet változtatok. Javasolnátok veetéknevet ehhez a keresztnévhez? (lent)

Figyelt kérdés

Nevelőapám egy szemét alkoholista, miatta idegbeteg anyám.

Az igazi apám születésem előtt meghalt, és ennek azállatnak a nevét viselem, de meg akarom változtatni már kiskorom óta.

A probléma, hogy sem anyám, sem a vérszerinti apám nevét nem akarom felvenni, mert mindekettőt máshogy ejtik, mint ahogy írják, és már ők is utálták magyarázni mindig.

Valami szép, magyar vezetéknevet akarok a keresztneveimhez.

a keresztneveim: Gréta Lilla.

Tudtok javasolni olyat, ami megy hozzá? Holnap reggelig kell eldöntenem.


2011. júl. 26. 19:36
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
Szerintem is vmi olyan családtag lehetne akire felnézel. Vagy van példaképed? pl houdini a houdin névből hozta létre a sajátját, felnézett rá. ezt csak példának mondta hátha van neked is vmi ilyesmi. ha pedig nincs akkor hangzás/jelentés alapján ami legjobban megtetszik.
2011. júl. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
Csak egy ötlet: Édesapád/édesanyád nevét nem lenne jó valahogy azért belekombinálni? Oké, nem ugyanazt, meg nehéz kiejtés, értem, de hátha van jelentésük, vagy ilyesmi.
2011. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
7%
hát lehet h hülyén fog hangzani de mivel a keresztneveid rímelnek nekem elöször az ugrott be h Préda.
2011. júl. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Békési Gréta, Lilla. Várkonyi Gréta, Lilla. Érdi Gréta, Lilla. Somos Gréta, Lilla.
2011. júl. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
Barabás.. nekem ez jutott elsőre eszembe. :)
2011. júl. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Felvehetnéd anyukád nevét fonetikusan írva. De utalhat a neved a szülővárosodra, hajszínedre, bármilyen tulajdonságodra. Csak úgy egy nevet fölvenni, amihez semmi közöd, csak tetszik, nem biztos, hogy jó ötlet.
2011. júl. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
Olasz Gréta Lilla. Ha én változtatnám meg a nevemet, ez lenne a vezetéknevem! :) (Van egy ismerősöm, akinek ez a neve és nagyon jófej!!!)
2011. júl. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Marosvölgyi Gréta Lilla

Vadóc Gréta Lilla :))

2011. júl. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Jancsó

Zeleznik

Kabai

Tunyogi

Boldizsár

Nemes

Korpos

Szentesi

Király

Lőrincz



Szerintem ezek szépek, és nem túl gyakoriak. :-)

Majd írd le, hogy döntöttél. Oksi? :DD

2011. júl. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
leírom, csak még gondolkozom :)
2011. júl. 26. 20:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!