Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen mértékben segítsek a...

Milyen mértékben segítsek a páromnak?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy albérletben lakunk a párommal, de szeretnénk saját lakást. Van egy ingatlan, aminek résztulajdonosa. Ezt szeretné a többi tulajdonossal (akik a rokonai) eladni hónapok óta, ebben megegyeztek, viszont a többiek gyakorlatilag semmit nem tesznek ennek érdekében, csak én próbálok segíteni egyedül a páromnak a hirdetések feladásában. Ha sikerülne eladni, vehetnénk egy lakást, amibe én is beszállnék egy kis összegyűjtött összeggel. Csak az zavar, hogy a többiek semmit nem csinálnak, de a pénz majd jól jön nekik.

Mennyire avatkozzak én ebbe bele?

Ha azt vesszük van is közöm ehhez az egészhez, meg nincs is, mert az ő családja, csinálják ők is, ne csak üljenek ölbe tett kézzel, aztán meg jót röhögnek a markukba, hogy semmit nem csináltak, mégis megkapták a részesedésüket. Másrészt viszont a páromnak szeretnék segíteni. Más is volt hasonló helyzetben?


2011. júl. 22. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben azt nézném hogy nekem jó legyen.persze szemét dolog hogy senki nem segit de a cél lebegne a szemem előtt és arra koncetrálnék hogy én mit nyerhetek vele,nem azt nézném hogy más joljár vagy nem.
2011. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Persze, hogy segíts.

És számítsatok fel ügyintézési díjat, jutalékot, ahogy egy ingatlanos is tenné.


De furcsa a gondolkodásod azért. Azért nem segítenél, nehogy másnak jó legyen? inkább neked legyen rossz, nehogy másnak "érdemtelenül" haszna legyen. Gratulálok :/

2011. júl. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért foglalkozol mással. Az ő dolguk, nem? Nyilván nektek sürgősebb az eladás, mert szeretnétek saját lakást venni. Ha nekik is lenne valami közeli céljuk a pénzzel, nyilván megerőltetnék magukat. Ne azzal foglalkozz, hogy másnak segítesz-e vagy sem (bár ennek felénk inkább örülni szoktak..), hanem hogy nektek mire van szükségetek.
2011. júl. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nehéz ügy! S kívánom, hogy induljon be a dolog!

Nálunk ez kicsiben megy...

Párom és tesója örökölt egy családi házat, mi Párommal úgy döntöttünk, hogy mivel nem sikerült eladni x év után, hogy megpróbáljuk mi ott, s így végül meg is vásároltuk közösen a tesó részét, ergo miénk a ház. De! Az egyik szoba még tele a sok régi örökséggel, ami ugye a két testvéré, viszont eladni csak mi(Párom és én) igyekszünk a drága tesó, meg eddig mindig csak akadékoskodott, ha nem tetszett neki a vevő, vagy az ár, de eddig ő semmit nem tett a cél érdekében, nyílván neki nincs útban... lecarja...

Én érzékelem, hogy nem dumálhatok bele, csak átvitten, mivel párom tesója reakciója: "azokhoz nincs közöm" - ugye...

Viszont úton van a kisbabánk, most már egyre tényleg útban lesz a cucc, kell a hely... talán most már mocorog a tesó is, mert most már a Párom kiborult neki, hogy nem tesz semmit, csak ígérget, ő meg egyedül nem adhatja ugye el, mert sosem jó semmi...


Szóval, vagy valahogy eléritek, hogy tegyenek valamit ők is, vagy Ti mentek előre, s reméljük mikor sikerül eladni, akkor nem fognak kötöszködni, és szépen alárírják a papírt.

Esetünkben nincs ugye papír, simán eladhattuk volna a bútorokot, aztán tessék itt a pénz fele, de Pároma jó viszony féltése végett természetesen nem meri megtenni.


Szóval reméljük, hogy mivel már sürgetőbb a helyzet, ezt most már tesója is látja... Szóval esetleg próbáljatok odahatni, hogy nektek erre szükségetek, s finoman esetleg mutassatok rá, hogy Ti miattuk nem tudtok haladni! Mi eddig ezt nem tettük meg, csak hallgattunk ha az ígért lépések még sem történtek meg..


Sok sikert!

2011. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást!

Igazából én is afelé hajlok, hogy segítsek. Csak annyiban bizonytalanodtam el, hogy nem tudom mennyire avatkozhatok ebbe bele, mennyire mondják majd jogosan azt a többiek, hogy nekem ehhez nincs közöm, miért avatkozok bele. Egyáltalán nem hálásak a segítségért..., és nem akarok rosszat senkinek, csak elszomorított és összezavart a helyzet.

2011. júl. 22. 10:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben. A rokonaira nem számíthat, legalább rád számíthasson. S ahogy az első mondta: a saját célotok megvalósítása lebegjen előttetek - ha ennek az az ára, hogy mások helyett kell egy kicsit dolgozni, legyen, ennyi belefér azért, hogy mielőbb függetlenedhessetek a rokonoktól.
2011. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
10:06-os válaszoló: Neked is sok sikert!
2011. júl. 22. 10:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ez egy ilyen dolog hogy ha nem most adnátok el hanem várnátok pár évet majdnem bisztos hogy többet érne. Ezért ha nem sürgös a többieknek az eladás, akkor igazából minek segítenetek. Szóval úgy is lehet nézni a dolgot hogy ti örülhettek hogy hagyják hogy eladjátok a lakást.


Szeríntem segítsél a párodnak, de azért hagyjad hogy ő irányítsa a üzletet, te csak a háttérben legyél

2011. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A párod hálás lesz - de vele beszéld ezt meg. A többiekkel ne törődj: tenni nem akarnak, de arra is fújnak, aki helyettük energiát fektetne be és kikaparná nekik is a gesztenyét?

Amúgy meg a rokonaival szemben - ha tényleg ez a helyzet, hogy magára hagyták ezzel a dologgal a párodat - a párodnak kellene téged megvédenie.

2011. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!