Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt maradnál vele?

Együtt maradnál vele?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm összejött egy sráccal, akinek sclerosis multiplexe van. Már látszott a srácon, hogy beteg, de még jól nézett ki, gazdag volt, az ismerősömnek számít a pénz,de eltelt 2 év és nagyon leromlott az állapota. Az ismerősöm gyereket akar tőle, és mindig azt mondja, hogy a lelkét szereti. Én látom, hogy inkább a jólét, mert a srác szülei eltartják őket, ha valamilyen módon dolgoznia kell, mindig a sráccal zsarolja őket. Nekem ez olyan szörnyű, hogy lehet valaki ennyire érdek?
2011. júl. 20. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket? Ez egy öröklődött betegség, nem túl szerencsés gyereket várni tőle. Sajnálatos dolog, de ha szeretném az utolsó pillanatig vele maradnék, ameddig kell.
2011. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Te honnan tudod, hogy nem a lelkét szereti? Bírom az ilyen jó akaró embereket, mint te.
2011. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz beismerni, de tény, hogy az anyagi jólét ugyanolyan erény, mint az, hogy valaki szép vagy okos. Én semmi pénzért nem kötném le magam beteg ember mellett (kivéve ha már együttlétünk alatt betegszik le, el nem hagynám ezért), nekem nem ér meg annyit, de ha neki igen, legyen vele boldog.
2011. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mármint mire vonatkozik a kérdés? Hogy a lány helyében együtt maradnék-e?


Nem tudom. A pénzéért semmiképp - ez nem betegség kérdése, hanem alap... Hosszú távon meg a tartós boldogság, egészséges család, amire vágyom, az ugye nem lenne vele realitás. Otthagyni meg iszonyú dolog így. Azt hiszem, a legiszonyúbb csapda lehet, hiszen szeretném őt, beleszerettem, de ha jól magamba nézek, a kitartásom elbukna valószínűleg a boldogság utáni vágyammal szemben. De ez nagyban függne az állapotától is.


Gyereket viszont semmiképp nem vállalnék így. Épp elég, hogy a mi kettőnk életét megnyomorítja a betegség, nem kell oda még egy harmadik ártatlan is.

2011. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A srác helyében. Tudom, hogy a lány nem szereti, egy társkeresőn lóg mindennap, és bemagyarázza a srácnak, hogy unatkozik. Állandóan a fiú szülei ellen van, mert akartak nyitni nekik egy üzletet, és nehogy már ők határozzák meg, hogy mit csináljon. Mikor kérdeztem, Hogy miért nem keress munkát, hogy ne szólhassanak bele az életükbe, azt mondta, hogy nem ismer senkit Pesten.
2011. júl. 20. 15:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés most csak ere a szituációra vonatkozik, vagy bármilyen betegségre?

Nekem pl.párom cukorbeteg,(inzulinos-oltja magát) mikor összejöttünk tudtam a betegségéről, tudtam, hogy mik lehetnek a szövődmények, és elmondta mivel jár ez, hogy bármikor rosszul lehet, stb, stb...Eleinte nem tudtam mit kezdeni a szituációval, meg az egésszel.Mára már teljesen természetessé vállt a dolog, és nem volt kizáró ok, hogy "beteg".

Ami pedig azt mondja beteggel nem jönne össze..hát az egészség senkinél nincsen garantálva, bármikor bárkivel előfordulhat, hogy az orvos egyszer csak közli, hogy akkor mától másképp lesz, mint eddig...és akkor lehet jön majd valaki, aki nagyon tetszik, meg tökéletes, csak közli, hogy ő beteggel nem jön össze...

2011. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hááát... a srác mennyire döntésképes...?

Őhelyette nem dönthetünk, de hát vélhetően ő ragaszkodik ahhoz a kevés "boldogsághoz" is, ami jutott. :(

2011. júl. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a srác úgy van vele, hogy egy olyan csaj is, több mint a semmi, aki nem szereti. Mert betegen, leromlottan nem találna mást, azt biztos.
2011. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom szegény fiút, de nem elég, hogy beteg, de ez a lány még meg is alázza. Vele zsarolja a szülőket, hogy hogy kényelmesen éljen. Azért ezt észre kéne vennie. Gondolom a lány később egy gyereket szeretne erre használni.
2011. júl. 20. 15:41
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez elég egyértelmű. Ennél sokkal tisztább ügy lenne elhagyni. Azzal fájdalmat okozunk, de nem alázzuk meg.
2011. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!