Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Mit lehet ilyenkor...

Segítség! Mit lehet ilyenkor tenni? Félünk!

Figyelt kérdés

A helyzet ez: ketten élünk az anyukámmal egy házban. én 17/L. Anyáék elváltak már nagyon régen, szóval csak ketten élünk itt.

Van egy távoli rokonunk, akivel sosem volt jó a viszonyunk, de most nagyon megromlott a kapcsolatunk, és az sem segít a dolgon, hogy a pasas pszichiátriai eset. (gyógyszereket is kellett szednie...)

Történt egy olyan vita közte és a mi családunk között, hogy most nagyon félünk attól, hogy bántani fog minket. Nem megalapozatlanul gondoljuk ezt:

Sokszor látjuk őt a házunkkal szemben lévő játszótéren, hogy ül a padon, és errefele néz... Meg látjuk őt az utcán is, amerre mi járunk, ráadásul én még a sulim közelében is szoktam látni... És nem is tudom, honnan tudhatná, hogy hova járok suliba!

És ehhez hasonló dolgok...

Én kb ott tartok, hogy nem merek kimenni az utcára egyedül...

Nagyon félek, hogy esetleg összefutok vele az utcán és megtámad vagy esetleg megöl! Mert tudok egy olyan esetről hogy egyszer a volt feleségét ki akarta nyírni (de nem lett belőle semmi, a csaj elmenekült aztán elváltak, a pasas egyébként most egyedül él)... szóval ezek után..

Nagyon félek!!!

Mit lehet ilyenkor tenni? :(

(Nem olyan válaszokra számítok, hogy ááá, biztos nem fog bántani...)


2011. jún. 28. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagy vonalakban nem tudnád leírni, mi okozza a konfliktust? Egyébként sajnos sok mindent nem tudsz vele csinálni, hordj magadnál hajlakkot, egy rendőr ismerősöm szerint legalább olyan jó, mint a gázspray.
2011. jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A rendőrségtől segítséget kérni, esetleg testőröket felfogadni, ha van rá anyagi keret.
2011. jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Nagyon félek!!!

Mit lehet ilyenkor tenni? :( "


Semmit.

Ilyen helyzetben nagyon "okos" tanácsokat szoktak osztogatni,de sajnos semmit nem tudtok tenni egyenlőre.

2011. jún. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy a rendőrség lesz-rna minket...
2011. jún. 28. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Rendőrség? Ha van 1-2 izmos barátod...menjetek oda hozzá és kérdezzétek meg mit szeretne...bántani nem kell, csak érzékeltetni vannak akik megvédenének....!
2011. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy megy ez, de ha tényleg közveszélyes, a pszichiáterrel nem tudjátok felvenni a kapcsolatot? Hátha el tudjátok érni, hogy zárják be.. ha már meg akarta ölni a feleségét.. az mennyire volt komoly? Csak mondogatta vagy meg is próbálta?
2011. jún. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélni kellene vele - akár közvetítő bevonásával - és megszüntetni a konfliktust. Olyan nincs, amit nem lehet megbeszélni, és ha kell max. ti engedtek többet...
2011. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hm... ez durva... én is félek kimenni az uccára de én egy srác miatt.. ez viszont az enyémnél sokkal durvább.. annyit tuttok tenni hogy ha vannak fiú haverjaid/ barátaid vázold nekik a szitut talán egyre többen lesznek majd akik segíteni tudnak neked és akármikor találsz valakit aki elkísér egy-egy helyre... hord magadnál hajlakkot (én is úgy tudom egy ez legalább olyan jó mint egy gáz spray)

sok mindent nem tudsz tenni...

2011. jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!