Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnénk külföldre kiteleped...

Szeretnénk külföldre kitelepedni, de féltem a 6 éves kisfiamat. Jövőre iskolába kéne mennie, mennyi idő mire megtanulja a nyelvet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 10:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mi 11 hónapossal indultunk neki,ismerőseink 8 évessel..Szeptemberben kezdődött a suli decemberben,már szerepelt a karácsonyi műsorban..A gyerekek nagyon gyorsan tanulják az új nyelveket,és külön foglalkozást tartanak nekik,ha még nem megy annyira..
2011. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A nyelv miatt nem kell aggódnod. A kicsik nagyon gyorsan tanulnak új dolgokat, többek közt nyelvet is. Ebben a korban ráadásul még a beszédképző szerveik is nagyon képlékenyek ezért a helyes kiejtéssel sem lesznek gondok. Pár hónap után csacsogni fog.
2011. jún. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ne aggódj egy másodpercig sem,2-3 hónap és tudja a nyelvet kommunikációs szinten:)A gyerekek tényleg könnyen tanulnak.
2011. jún. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A gyereket felmérik és utána úgy foglalkoznak vele. Az enyém erős volt matekból oda ritkán járt, helyette ment németre. Gyorsan tanulnak. Ne a gyereket féltsd! Teli lesznek baráttal amíg te nem. Én is így jártam.
2011. jún. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mi is kb. így megyünk majd külföldre, a fiam akkor lesz 6 és fél éves, itthon akkor kezdené az iskolát. Most még csak 3 és fél éves, ősszel kezdi az ovit. Jobb lenne, ha most tudnánk kimenni, de még nem lehet, csak 3 év múlva.

Én őmiatta nem nagyon aggódom, miután beszéltem kint élő kisgyerekes családokkal, pont emiatt. Ők mind azt mesélték, hogy nagyobbacska, 6-7-8 éves gyerekkel is nagyon könnyű volt, úgy is, hogy még nem beszélték a nyelvet a gyerekek. Mi Angliába szeretnénk kimenni, arról mindenki azt mesélte, hogy a tanárok hozzá vannak szokva a külföldi, angolul nem nagyon beszélő gyerekekhez, tudják kezelni a helyzetet, és nagyon hamar utolérik a többieket. Ennyi idősen ha egy gyerek bekerül egy idegen nyelvű környezetbe, sokkal hamarabb megtanulja a nyelvet, mint egy felnőtt.

Persze az elején biztos fura nekik, de tényleg hamar megszokják.

Én még itthon szeretném angolra járatni a kisfiam, most, hogy ovis lesz, erre szerintem lesz is lehetőség. De azért eddig mindenkitől azt hallottam, hogy ez nem sokat számít, csak mégis azt szeretném, hogy ne teljesen a nulláról induljon, és még ha ezzel megszólalni kezdetben nem is fog tudni, de legalább valamennyit megértsen abból, amit mondanak neki. De tényleg nem nagyon aggódom emiatt, hamar meg fogja tanulni a nyelvet. Ilyenkor még olyan az agyuk, mint a szivacs :)

2011. jún. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!!! Nagyon megnyugtattatok!! :))) Egyébként Németországba szeretnénk menni, a röhej az, hogy én is csak most fogom a nyelvet tanulni, ezért nem nagyon tudok neki segíteni! Remélem hamar sikerül beilleszkednünk, sajnos nem maradt más választásunk. :(
2011. jún. 20. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!