Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg nekik finoman?

Hogyan mondjam meg nekik finoman?

Figyelt kérdés

A szüleimtől és a rokonaimtól messze lakom. A párommal a falújában lakunk külön az ő szüleitől is. Itt nincsenek barátaim egyedül csak a szüleit ismerem. A párom 24 órában dolgozik így van mikor másfél napig egyedül vagyok, rossz ez nekem mert ilyenkor nem tudok kihez szólni egész nap.

A szülei ilyenkor néha meglátogatnak itt laknak 3 házzal arrébb.Csak az a baj, hogy ezek a látogatások sokszor már 7 óra körül történnek.Tudom még világos van és még korai az idő, de én ha egyedül vagyok itthon már a híradó kezdésére szeretek megfürödve és pizsamában lenni. Nem akarom, hogy megharagudjanak rám, de hogyan mondjam meg nekik, hogy ha lehet akkor a látogatásokat 6 óra előtt tegyék már meg. Az apukája sokat segít néha még többet is mint kéne, ha nincs itthon a párom akkor jön és levágja a füvet, nem érdekli hogy még szinte ki se nőt és csak szét ég a naptól. De ezek a fűvágások is vagy este vagy pedig ebéd után történnek. Én ebéd után is leszoktam pihenni egy picikét.


2011. jún. 13. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj át hozzájuk te. Mondjuk úgy 5 óra körül, ott vagy 6ig, hazamész, aztán teszed a dolgod ahogy szeretnéd. Valszeg nem fognak az után beállítani, hogy te ott voltál náluk. Vagy legközelebb ne nyiss nekik ajtót, pl. ebéd után, mondd, hogy azért nem nyitottad ki, mert aludtál, mindig lepihensz ebéd után... ebből talán megértik, hogy legközelebb se zavarjanak akkor.
2011. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

már sokszor felébresztettek ebéd után,és mondtam hogy én ilyenkor mindig lefekszem. Az a baj, hogy én nem szeretek átmenni, mert nem igazán van témánk, nincs velük bajom kedvelem őket,de nem tudok miről beszélni.

A kaput hiába zárom be, van kulcsuk és csengetnek de már nyissák is a kaput.

2011. jún. 13. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Te öregasszony vagy,hogy ebéd után is,meg már este 7-kor is bírsz aludni?
2011. jún. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
menj el dolgozni,akkor hazaérsz délután 5re és nem is lesz olyan késő este az a 7 óra...
2011. jún. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem azért nem dolgozom mert nem akarok, jelenleg táppénzen vagyok mert veszélyeztetett terhes vagyok. A délbeni alvás azért kell, mert hajnal 4-5 óra között kelek,sajnos nem tudok tovább ágyban maradni. Én nem fekszem le este 7 órakor csak ha nincs itthon a párom addigra szeretek már megfürödve lenni, de csak 10-11 órakor szoktam aludni.
2011. jún. 14. 08:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!