Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez az ajándék vajon mit vált...

Ez az ajándék vajon mit vált ki anyumból?

Figyelt kérdés
Édesanyám 50. születésnapjára egy fotóalbumot szeretnék összeállítani 50 évének képeiből, melyet digitálisan készítenék el, tehát a bescannelt képeket összevágom, akár montázsba, kinyomtatom és szépen beköttetem. Viszont! Mennyire jó ötlet, ha azt nézzük, hogy nagypapám sajnos súlyos beteg, állapota egyre romlik, ágyhoz kötött, ráadásul anyumnak 7 éve az öccse is elhunyt. Természetes, hogy azok a képek is az élete részét képezi, amelyeken ő/ők szerepelnek, tehát nem hagynám ki őket, de nem tudom, hogy mit vált ki anyumból, hogy a képekből a valamikori energikus életerős állapot tükröződik, most meg a csaknem magatehetetlenség. Tudom felfogás kérdése az egész, de nem akarok tapintatlan lenni.
2011. ápr. 19. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez tényleg felfogás kérdés.

van kint kép vagy beszéltek az elhunyt öccsröl?


De ennyi idö után már emlékezéssé kellene átmenni a fájdalomnak.


én is ezt csináltam anyukámnak (csak én nem magam nyomtattam, hanem fotokönyvet csináltattam), és ott is szerepeltek elhunytak benne, de neki nagyon tetszett.

2011. ápr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha képek közül olyanokat válogatsz ki, amiket te is szívesen nézegetsz, azoknak az Édesanyád is örülni fog.
2011. ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

mi unokatestvéreimmel mamámnak csináltunk ilyet a hetvenedik születésnapjára.

beletettük a testvéreit, a szüleit, akik már nem élnek, papánkat.. az élet része a veszteség is. nem fog szomorkodni, sztem csak meghatódik.

2011. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos most mégsem megvalósítható. :( Marad ez az ajándék karácsonyra. Pedig annyira jó lett volna, csak későn jutott eszembe.
2011. ápr. 19. 10:54
 5/10 anonim válasza:

Nem leszel tapintatlan, nagyon boldog lesz, és sírni fog!!! De örömében, meglátod!

Én is csináltattam tavaly ugyanilyen apropóból, és egy családtagomat kihagytam, mert nem vagyunk jóban, sajnos. Aztán meglátta, hogy ő nincs rajt, és ebből lett nagy cécó... Ha adhatok egy tanácsot, ne hagyj ki semmit, legyen teljes a montázsod! Sok sikert hozzá:)

2011. ápr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mivel ő is az élete része volt, nyugodtan tedd bele a képeit!

Mi az elhunyt nagymamámról is sokat beszélgettünk a halála után, és mindig jókat nevetgéltünk (jó, ez morbidnak hangzik), mert olyan pillanatokat elevenítettünk fel, ami nagyon jó volt... És ezekre akkor is jó emlékezni, ha a szeretett személy már nincs velünk.

2011. ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy fogod megcsinálni??? Apum is 50éves lesz, énis ilyesmit szeretnék, te hogy csinálod??Te magad vagy csináltattatod??Aki csinált már ilyet hogy csinálta?
2011. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hello!

Én is ilyet csinálok apum 50. szülinapjára:) Én a Cewe fotókönyvre gondoltam...kigyűjtöm, beszkennelem a képeket, írok hozá idézetet, vagy csak úgy magam egy szöveget néhány képekhez!

És szerintem se hagyd ki őket, meg fog hatódni, örülni fog neki szerintem!

2011. ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

én is csináltam ilyet.

a régi képeket összegyűjtöttem, digitalizáltattam és újra előhívattam, majd begyűjtöttük egy szép albumba, idézeteket tettünk közé, aranyköpéseket írtunk bele... dekoráltuk és színes volt az egész. most éppen diákat digitalizálok, és abból szeretnék powerpointos vetítést készíteni, meg néhány jobb képet előhívatni.

2011. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nyugodtan tedd bele őket,mivel ők is a család részei.
2011. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!