Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Van 1 ismerősöm aki 16 éves és nem az igazi apja nevelte 16 évig,az anyja enyhén szólva aktív nemi életet él,a gyereket "csicskáztatja" és kutyaként bánik vele.... emellett a sarkon is megfordul...

Sosincs otthon ilyenkor nem tudom mit csinál de van egy-két tippem ....ti mit tennétek a helyemben,hogyan tudnék segíteni rajta? [ A mamát nem viszem el egy menetre se! ]Értelmes válaszokat várok.

Köszönöm.


2011. ápr. 16. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Gyámügy és/vagy osztályfőnök.
2011. ápr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is, a barátnőddel való komoly beszélgetés előtt semmit! Ha bármit csinálsz, azt az ő beleegyezésével és együttműködésével! Ha te is 16 éves vagy, jobb lenne egy felnőtt segítségét kérni, esetleg ügyvéddel beszélni...Csak nem értem, ilyenkor mit csinál az nevelőapja? Futtatja anyucit? És az igai apja? Vagy nagyszülők? Senki sincs, aki segíthetne?!?!
2011. ápr. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
gyermekjólét, családsegítő, gyámhivatal
2011. ápr. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Ez az ismerősöd tuti nem fiú igaz?


Szerintem ha 16 évig kibírta, akkor még 2 évig ki fogja bírni aztán összeköltözhettek..

2011. ápr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Bár szerintem ha most összeköltöztök már az ellen se tehetnek semmit.


16 évesen már döntésképes valaki, és sztem a jog is csak 14 éven aluliakra ugrik.


A párom is lelépett 17 évesen otthonról.

2011. ápr. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha valaki el akar jönni otthonról,akkor meg is teszi!vagy ennyire gyámoltalan?nincs senki akihez költözhetne?azért mert az édesanyja K ,nem törvénybeütköző.
2011. ápr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
A 16 eves gyerek panaszkodik, nem jo sorsa van, ehezik, utcan alszik, vagy csak Te onszorgalombol akarsz segiteni?
2011. ápr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hivatalosan semmit. Fogadjátok be, lakjon nálatok.

"Z"

2011. ápr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!