Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kiderül az, ha...

Szerintetek kiderül az, ha valakinek nem az az édesapja akit annak hitt?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom, aki férjnél van 8 éve. A férjével a házasságuk elég nehezen indult, külön voltak egy darabig.A férjnek is volt nője, a feleségnek is pasija. A feleség terhes lett a szeretőjétől (akinek szintén volt felesége és 2 gyereke) de nem vetette el a babát, mert hamarosan kibékült a férjével. Azt hitte majd bemeséli a férjnek hogy az övé a gyerek, de persze nem sikerült. A kislány azóta már 6 éves. Úgy neveli a férj mintha a sajátja lenne, azóta lett kistesó is.


Vajon ezt el lehet titkolni örökre a kislány előtt? Mit gondoltok erről?


2011. ápr. 13. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha a vércsoporton nem buknak le és valami "kedves" ismerősnek nem jár a szája, akkor elvileg lehet. Bár szerintem nem érdemes.
2011. ápr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Ez engem is érdekelne. Nekem csecsemő volt a gyermekem, mikor összekerültünk a férjemmel. Ő neveli, szereti is, nevére is vette. Úgy döntöttünk, hogy ha elég nagy lesz, elmondjuk neki, ha rákérdez (mert nem mondjuk ki konkrétan, de nem is titkoljuk annyira a dolgot) elmondjuk neki. De a férjem nem szeretné, ha elmondanánk neki, mert ő úgy szereti, és úgy is bánik vele, mint a közös gyermekünkkel.


Szóval, arra én is kiváncsi lennék, hogy kiderül-e magától a dolog. Bocsánat, hogy nem tudtam érdemi válszt adni.

2011. ápr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

erre csak azt tudom mondani, hogy nem az az apa, aki megcsinál, hanem az, aki felnevel.

én már azért összetettem volna a két kezem, ha lett volna egy olyan nevelőapám, akit akár apámnak hiszek, és szeretjük egymást.

a biológiai apám kb le se ...


kiderülhet persze, de ha elég idős már a gyerek, akkor lesz benne annyi belátás, hogy nem hibáztatja ezért a szüleit, hanem örül, hogy egy normális, szerető családban nőtt fel.

2011. ápr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Mindig van kedves ismerős, szomszéd,rokon, akinek eljár a szája.Mindig.Jobb,ha időben a szülők mondják el, nem sérül a gyerek annyira.Ha mástól tudja meg, na akkor lesz nagy a baj.És mindig megtudja, ne reménykedjetek.
2011. ápr. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az apa illetékes dönteni. Ha tényleg úgy szereti, akkor nem kellene elmondani, ha kiderül, akkor majd megmondja, hogy "igazi apád akartam lenni, és az is voltam". A nagy gond akkor lehet, ha van új, közös gyerek, és akkor az igazi apuka egyszer csak úgy érzi, hogy ez az új az igazi gyereke, és a másik nem annyira. És lehet, hogy az az első gyerek is így fogja érezni. Ezt tehát tudatban kell tartani, és figyelni, hogy ez nehogy bekövetkezzen.
2011. ápr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor derült ki, amikor apu meghalt. Egy világ omlott össze bennem, mert mint kiderült a vér szerinti apám a halálos ágyán is engem kerestetett. Jobb lett volna, ha tudom...
2011. ápr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!