Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idén mikor lesz anyák napja?

Idén mikor lesz anyák napja?

Figyelt kérdés

Ugye május első vasárnapja idén május 1-re esik. Eddig azt gondoltam, hogy aznap lesz anyák napja is, de hogy biztos legyek ebben, rákerestem a neten. Nem sok segítségre leltem, de találtam egy weboldalt, ami ezt írja:


"május 1-jét követő első vasárnap (más hagyomány szerint május első vasárnapja, egy további szerint május első keddje)"


Az idei évhez itt május 8 van írva.

forrás: [link]

Máshol május 1 van említve.


Hogy is lehet ez most pontosan?

Köszönöm!


2011. ápr. 13. 21:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

„Május elseje, a munka ünnepe volt anno, most miután ez a nap május első vasárnapja, ezért ekkor van az Anyák Napja.”


Nem csak anno, mert most is az.

2011. ápr. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
én úgy tudmo hogy május 8 és úgy is készültem a héten semmit sem vettem és nem is fogok.
2011. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Darcy01 ***** válasza:

Anyák napja: a május 1-ét követő első vasárnap. Idén május 8-a lesz.


[link]

2011. ápr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!