Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kamaszlánnyal így mit lehet...

Kamaszlánnyal így mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Férjemnek az előző házasságából van egy lánya. Mivel korai gyerek, csak 10 évvel fiatalabb nálam.


Ritka lusta kamasz voltam, tanárok egybehangzó véleménye szerint jó képességű, de lusta. Szülőkkel nem kevés harc volt, mert kifogásgyártásban világbajnok voltam, seggletételben már kevésbé.


Ebben és sok más dologban is láttam hasonlóságokat a lánynál, férjemnek említettem is, hogy vigyázzon, mert nagyon magamat látom benne és velem bizony kínlódtak a szülők - sok példát is elmeséltem erről.


Néhány hónapja szülői volt, ahol a tanárok panaszkodtak a lányára, hogy értelmes, de nagyon tojik az egészbe és akár bukás is lehet belőle - pedig kitűnő is lehetne.

Akkor a férjem annyit nem vette komolyan, inkább a lányt sajnálta, hogy "nagy a nyomás rajta". Nem akartam beleszólni, de óvatosan mondtam, hogy figyeljen, mert én is ezeket csináltam és lesznek itt még durvább dolgok is.


Korábban sok probléma volt az exfeleséggel is, a lány is itta a levét az anyja kiszámíthatatlan viselkedésének. Úgy tűnik, hogy néhány hónapja normalizálódott, már nincs vele gond (kopp-kopp).


Most ismét szülői volt és teljesen beigazolódott, amit korábban jósoltam. A tanárok szó szerint, egytől egyig ugyanazt mondták, kijárkál az órákról, tojik a tanulásra, a feleletei értékelhetetlenek, mert nem készül. Férjem lábon kihordott egy infarktust, majd fülön fogta a lányát és leültette az anyjával együtt.

A lány profin gyártotta a kifogásokat, hogy rá az összes tanár pikkel, hülyeség, amiket háziba kiadnak, ő mást akar csinálni és "nem bírja az elvárásokat a suliban". Férjemnek itt durrant el másodszor az agya, hogy nehogy már egy átlagos gimnázium az ő képességeivel ilyen fegyenctelepnek legyen beállítva.

Most kapott két hetet, ha nem lesz változás, akkor szembesítés a tanárokkal.

Amikor kérdeztem a férjemet, hogy azon túl, hgoy a tanárok előtt okoz neki pár kellemetlen percet, ugyan milyen terv van még, már nem tudott válaszolni. Mondta, hogy ott fogja hagyni a saját egyetemét és majd naponta tanul a lányával.

Ami önmagában nem rossz ötlet, csakhogy itt nem az a gond, hogy nem érti, mert h.ülye lenne, hanem egyszerűen nem csinálja.


Férjem apámat is felhívta, mint "problémás kamaszgyerek szakértőt", aki csak azt tudta mondani, ami nálam is bevált - következetesség, szigor, még akkor is, ha átmenetileg megutál a gyerek érte.


Viszont a férjet ismerem, hogy ilyenkor nagyon felhúzza magát, de másnapra elpárolog az indulat és ezzel együtt az elszántság is.


Beleszólni a lánya nevelésébe nem akarok, de ilyenkor mindig engem kérdezget, hogy szerintem mit csináljon. Már nincs ötletem, hogy mit válaszoljak...


Volt már valaki szülőként ebben a cipőben? Mi segített?


2011. ápr. 6. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
nekünk az agykontroll segített
2011. ápr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szamóca. ***** válasza:
100%

én is csak egy problémás gyerek voltam, nem szülő...

de annyit hozzá tudok szólni, hogy a szigor nem mindig vezet ám eredményhez, nálam nem vezetett. próbáltak eltiltani, szobafogság stb, na azzal a lendülettel szöktem ki az ablakon.

ami jobban bevált, és talán nála is beválhat, az az, hoyg értelmesen, felnőttként kezelitek, emgértetitek vele hogy miért is kell azt a bizonyost megtanulni, és ami a legfontosabb: motiválnotok kell, mindenféleképpen. ez ne negatív motiváció legyen (mint pl ha nem csinálod nem mehetsz) hanm pozitív (ha megteszed, akkor kapsz...) nem kell ebbe túl nagy pszichológiai hátteret belelátni, nem kell túlkombinálni a motivációkat, lehet az egyszerű midnennapi dolog is. mondjuk minden 5-ös után kap 500 forintot, és kész.

persze sokat segít ha sikerül belátnia hogy miért kell neki ezt csinálni, de ez nehezebb folyamat és kezdésnek talán elég az első. aztán majd szépen sorban.

2011. ápr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ismerős, én is ilyen voltam, ha nem ennyire necces, mert én sose buktam, de a szigor megfékezett.

most te állj a sarkadra, igenis löködd a férjedet, hogy ne punnyadjon el, tartson ki az elvei mellett. napi rutin bevezetése, kikérdezés.

amúgy van már e-napló is, elvileg a lánynak kell lennie belépési kódjának meg felhasználó nevének, ahol + nézhetitek a jegyeit, hiányzásait. ezt a tanárok írják oda be, szal nem csalhat, még ha kis idő eltolódás van is a rendes, meg az e-napló között, mert lassú az ikatatás

22/L

2011. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A jutalmazás szerintem nem működne, mert anyagilag még azt is megkapja, ami nem feltétlen szükséges. Most annyi szigorítás volt, hogy a betervezett kutyát nem kapja meg, amíg nem javít.

18 éves, csak évvesztés és nulladik miatt még másodikos.

Kifejezetten értelmes lány, nagyon is jól tudja, hogy mit kellene csinálnia, de inkább kifogásokat keres.

Nálam se vált be a szép szó, mert rettentő ügyesen tudtam kifogásokat keresni, mindent megmagyarázni, magamat sajnáltatni.

Amikor azt mondták a szüleim, hogy "nem érdekel a kifogás, megcsinálod, vagy lesz nemulass", akkor már nem volt mit kitalálnom és rá voltam kényszerítve a tanulásra.

2011. ápr. 6. 20:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Talán ha valahogy beledobhatnátok a mélyvízbe, hogy átérezze a pályaválasztás/önálló élet felelősségét...
2011. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szamóca. ***** válasza:
nem feltétlen kell anyaginak lenni a motivációnak...
2011. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!