Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a testvérem?

Miért ilyen a testvérem?

Figyelt kérdés
Van egy nővérem aki 12 évvel idősebb mint én.Természetileg és külsőleg is nagyon különbözőek vagyunk.Mikor kicsi voltam szeretett, vigyázott rám stb.De aztán ahogy nőttem egyre jobban megutált.Ő elég korán elköltözött otthonról, majd 2x is férjhez ment és gyerekei is lettek.Elég rosszul élt és él a jelenlegi férjével is.Ettől is elakar válni.Nővéremet csak a pénz élteti, nagyon anyagias.Van egy csomó barátnője, de az összeset kibeszéli és szidja.Főleg aki jobban él mint ő.Meg úgy általában az összes emberrel ezt teszi.Velem is.Anyukámnak folyton a hátam mögött ócsáról.Mindenfélé csúnya dolgot mond rólam.Az a legnagyobb baja, amiért én még otthon lakom (22 vagyok).Legszivesebben kirakna az utcára.Jelenleg munkanélküli is vagyok( 2hónapja) és ez is nagyon zavarja.Ingyenélőnek meg hasonlóknak nevez.Azt is mondta anyunak, hogy szégyenli amiért a húga vagyok.Úgy beszél rólam mintha én egy bűnöző lennék.Közben meg mindíg jó tanuló voltam nem csináltam semmi rosszat.A gyerekei nagyon nevletlenek és koravének.Nem lehet rájuk szólni ha rosszak.Ha rájuk szólok rögtön jön a duma a hátam mögött.Azt mondja nekem gondtalan életem van és nekem milyen jó.Irígy.Nem tudom miért kell minden embert kibeszélni a háta mögött és gonoszkodni.Még páromat is kibeszélte, aki nem tett neki semmit rosszat.Sőt előtte is leakart engem járatni.
2011. márc. 26. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert irigy és megkeseredett.
2011. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Az első gyereknek mindig nehéz dolga van. A kicsi sokkal szebb, ügyesebb, meg ilyenek, vagy nem is így van, akkor is valahogy ez a felfogás. Ezért van a rossz viszony. (Danielle Steal: Kalandvágy) Próbálj meg kedvesen gondolni rá, jóakarattal légy iránta, ezáltal jó lesz a hangulatod neked is, és előbb utóbb a testvéred eltanulja tőled a jószívűséget.
2011. márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát én próbálok normálisan hozzáállni.Már többször nyitottam is felé, de egy idő után újrakezdi a hülyeségeit.Az a gond vele, hogy nem őszinte.Előttem jópofizik a hátam mögött kibeszél.Akiből úgymond hasznot hajt ahhoz húz.
2011. márc. 26. 22:25
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Az anyósomnak a tesója volt ilyen. Betegesen irigy volt. És neki minden rosszul esett, ami a másnak jó volt. Még ha abból neki konkrét hátránya nem is volt. Beteg, megkeseredett emberek az ilyenek, akik mások életét is megkeserítik, mert ez az egyetlen dolog, amiben örömüket tudják lelni. Nincsenek barátaik, mert azokat pénzen nem lehet venni. Örökké elégedetlenek, és nekik soha semmi és senki nem jó, ellenben náluk senki nem csinálja jobban a dolgokat. Ha őket éri valami, az jogos sérelem, ha téged bánt meg, akkor nincs igazad, csak nyavalyogsz. Részvétem. Nem tudom az ilyen ember tud-e változni. Szerintem soha.
2011. márc. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó.Na ez tesómra ráillik.
2011. márc. 27. 09:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Biztos hogy irigy,ne foglalkozz vele,csak ereszd el a füled mellett amiket mondd. Arról hogy nincs munkád nem te tehetsz,ezt nyugodtan megmondhatod neki is,hiszen most nagyon nehéz munkát találni. Lehet azért akar otthonról kirakni,hogy a gyerekeivel oda tudjon költözni. A párod meg gondolom nem hitte el neki amiket összehordott rólad,csak ismer már téged,bár nem írtad mióta vagytok együtt,vagy hogy miket mondott rólad. A tesód rosszindulatú,főleg hogy a saját testvérét kirakná az utcára,meg hogy a "bnőit" kibeszéli. Én akármennyire is haragudnék a tesómra soha nem raknám ki.
2011. márc. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Gondolom anyukád elég fiatalon szülte így azt a biztonságos szeretet teljes légört neki nem tudta megadni mint neked ezért féltékeny.

Biztos sokszor 'rásózott' anyukád mig neki a tini éveit kellet volna élnie. Neki korán ki kellet repülni a családi biztonságból hisz ott voltál te akit ettetni kellet. Komoly próblémák húzzodnak a múltban amit ma már nehéz gyógyitani légy megértő.

2011. márc. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Anyukám 22 évesen szülte tesómat, tehát már nem volt tini és férjezett volt.Nem sózott rá sűrűn ezt még tesóm is mondta.Annyit foglalkozott velem a nővérem, hogy néha! elhozott az oviból.Amúgy mindíg anyuval votam.De tesómmal is volt törődve mindgí.A mai napig.
2011. márc. 30. 09:23
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja és nem azért repült ki úgymond a családi fészekből, mert én még ott voltam és etteni kellett hanem azért mert nem bírt magával önállósodni akart és összekölötözött a hapsijával.Senki nem kergette el meg ilyenek.
2011. márc. 30. 09:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Tipikus élősködő haszonleső, anyagias. Valaki mindig kell, aki anyagi biztonságot ad neki, és az embereket is e szemmel méri... Csak addig kell neki az ember és addig jópofizik a szemébe, amíg valami hasznot remél a kapcsolatukból.
2011. márc. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!