Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetetlennek érzem magamat!...

Tehetetlennek érzem magamat! Hogyan tudnék segíteni az anyukámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!14 éves vagyok és anyukám most válik el egy semmirekellő embertől!Mikor megismerkedett anyuval nem volt semmije.Anyunak van hitelre lakása és van munkája.Ő csak egy bunkó focista volt.Nagy szerelmese.De semmit nem ért el vele az életbe.Anyu elfogadta hogy focizik.Pedig mindik este 10-kor ért haza.Játszotta az angyalt,de miután összeházasodtak utána kinyílt a csipája.Nagyképüsködött,velem nem foglalkozott,talán nem is szeretett.Anya nagyon hosszú időn keresztül eltürte amit művelt.Szórta a pénzt,nem volt munkája,a foci csak szórakozás volt neki,nem törődött anyuval.Anya volt a család fennttartó.Mindent ő intézett.Azután vett egy kocsit(a volt férje anyunak)hitelre.De ez is anya nevén volt mivel neki nem volt semmije meg sem kaphatta volna a hitelt az autóra.Anya beleegyezett.Megvette az autót.Mindíg az anyja valogát cipelte vele.Anyu fizette a benzint,a cigit is amit nap számra szívott el.De még mindig nem volt munkája.4-SZER kegyelmezett meg neki anyu,de most ötöfszörre már nem.El is költözött.De folyamatosan zaklatja anyut hogy béküljenek ki,de fenyegető sms-eket irogat anyunak,hogy perel.1,5 miiliót követel anyutól.Ma pedig azt írta anyunak hogy megtagadja az autót.PEDIG NEKI KELLETT!!!SEMMIREKELLŐJE!!Anya délelőtt sirt és úgy ment munkába.Nem mondta el nekem anyu mert tudja milyen ideges leszek ha fenyegetéseket írogat.Keresztmamám mondta el.Most pedig rám hivatkozik mindenben.Hogy látni akar,meg hogy mennyire hiányzok neki!Nekem ne kaparjon az ilyen tuskó!Félek hogy anyunak valami baja lesz,nem akarom hogy idegösszeroppanást kapjon!Ő az egyetlenem nem akarom elveszíteni!Támogatom de ez nem elég.Úgy érzem.Mit tegyek?Tehetetlennek érzem magamat.Anyu azt mondja hogy ő nem foglalkozik az ilyen hülyeségekkel amit ír de én érzem hogy belül őrlődik,nem tud aludni.


Tudnátok valami tippet adni?(persze már arra is gondoltam,hogy legszívesebben szét verném azt az alakot,de ezzel is csak magamat járatnám le)

Köszönöm előre is a válaszokat!

(bocsánat a helyesírási hibák miatt)


2011. márc. 21. 17:35
 1/9 A kérdező kommentje:
és most anyunak kell havi 30 ezret füzetni az autó miatt mert a nyakunkon hagyta.(és még ott a lakás hitel is)
2011. márc. 21. 17:37
 2/9 anonim ***** válasza:

szegényke, jól ki vagy téve ennek. Sajnos mellékszereplőként sok tennivalód nincsen. Talán anyu mellett állj, vigasztald és tartsd benne a lelket, hogy a legjobb így, hogy elköltözött a hapsija.

Szerintem anyukádat túlságosan is kihasználta ez a férfi. Nagy kár. Én már hamarabb lapátra tettem volna az ilyen semmirekellőt! Anyukádnak össze kéne szednie magát, hogy le tudja zárni ezt, ha van lehetőség, ne engedje vissza.

A hapsi meg agresszív állat, aki valóban kullancs a nő nyakán. Kár, hogy anyukád ezt nem látja világosan, különben szóba se állna vele. A kocsit el kell adni és kifizetni a kölcsönt, hogy szabaduljatok a kiadástól.

2011. márc. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát igen már bent van kereskedésbe.de megpróbálom!minden erőmmel azon vagyok hogy segítsek anyunak:)
2011. márc. 21. 17:59
 4/9 anonim ***** válasza:
hát hallod mi asszem jó barátnők lehetnénk....ugyan az a helyzet nálam is de az én mosotohaapám nem focizik hanem iszik..viszi a pénzt anyu már nem bírja a munkát de nem hagyja ott.ő is megbocsájt neki....sajna ilyenkor nem tudunk mit csinálni én már 19 éves vagyok felköltözhettem pestre.de sajna anyut nem tudtam magammal hozni..nagyon sajnállak és teljes mértékben megértem amit írsz...anyukád vígasztald önts bele lelket és együtt talán ki tudtok mászni a lelki dolgokból..és az már nagy segítség!!
2011. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!nagyon kedves vagy!:)
2011. márc. 21. 18:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Nehéz időszakon mentetek keresztül, de mint írod, mostmár elköltözött az illető, tehát ettől kezdve egy kicsit nyugodtabb lesz, lehet a légkör otthon.

Persze édesanyád valószínűleg szerette ezt az embert, és most nagy csalódás neki, hogy így alakultak a dolgok. Próbálj meg egy kis időt adni neki, míg lélekben túlteszi magát ezen a csalódáson.


Másrészt ha már elköltözött az illető, akkor ő már nem abból a pénzből eszik, dohányzik, autózik (benzin), amit édesanyád keres, tehát elvileg ennyivel több pénz marad. Ennek ellenére legokosabb lenne az autót mielőbb eladni, hogy a törlesztő-részlet se terhelje a család kasszáját.


Amit te most tehetsz, hogy elmondod édesanyádnak, hogy mennyire szereted őt, és mindenben mellette állsz. Ha ezen kívül tudsz neki segíteni a házimunkában, hogy neki egy kicsit könnyebb legyen (pl. takarítás, mosás, vasalás) és elsősorban minden napra tisztességgel tanulsz, hogy legalább az miatt ne kelljen neki idegeskednie, hidd el, előbb-utóbb ő is megnyugszik.


Ha nagyobb biztonságban éreznétek magatokat, akkor a lakásajtón a zárakat cseréljétek le, a mobilt, amire édesanyádnak küldözgeti az sms-eket, ki kell kapcsolni, vagy el kell adni, és egy másikat venni helyette, hogy a mocskolódásai, és egyéb üzenetei el se jussanak hozzátok.


Nyugodj meg, és próbáld megmagyarázni édesanyádnak, ha az eddigi pénzből 3-an éltetek, mostmár 2-töknek biztosan elég lesz, és ha az autót eladjátok, akkor meg már annyival is könnyebb lesz.

A fenyegetőzéstől (1,5 millió Ft) ne féljetek, mert azt a bíróságon bizonyítani kell, hogy az ő követelése jogos, bizonyítani kell azt is, hogy egyáltalán volt neki annyi.

A bíróságon papirokon kell bizonyítani azt is, hogy édesanyád egyáltalán átvett tőle ekkora összeget, és azon két tanú aláírásának is rajta kell lenni. Nem kell félni, nem lesz ott semmi baj. Nyugodj meg te is és koncentrálj a tanulásra.

2011. márc. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jól tanulok,mindenben próbálok neki segíteni.nem szórom a pénzt,megtanultam hogyan kell kezelni.és igen semmi bizonyítéka nincs arra hogy milye volt.de amilye volt az biztos nem anya miatt vesztette el.megígértem anyunak ha nagy leszek kifizetem a hiteljét mert orvos leszek!amíg csak élek mindíg segíteni fogok neki.becsülöm és tisztelem őt.nála nagyobb érték nincs a földön!
2011. márc. 21. 18:15
 8/9 anonim ***** válasza:
18,08-as vagyok. Oltárian rendes vagy! Az édesanyád biztosan nagyon büszke rád és azt hiszem joggal. Ne aggódj, nem lesz itt semmi baj. Pár hét, az édesanyád is megnyugszik és az életetek ugyanolyan szép lesz, mint annak előtte volt. Te se foglalkozz ezzel (mármint agyilag), tanulj, csináld meg, amit otthon meg tudsz csinálni, legyen egy kis szabadidőd is, barátokkal, barátnőkkel, mert az neked is kijár!
2011. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
rendbe!de én itthon jobban érzem magamat.csak akkor megyek el itthonról ha iskolába vagy hittanra megyek:)ez is megnyugtatja anyut ha nem csavargok
2011. márc. 21. 18:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!