Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelést szombaton is...

Keresztelést szombaton is tartanak a papok vagy csak vasárnap?

Figyelt kérdés
Mivel az esküvőnk eredeti dátuma, ha nem sikerült volna elsőre összehozni a kisfiúnkat, pár hónap múlva lenne, így arra gondolta, hogy az akkor 4 és fél hónapos fiúnkat azon a napon keresztelnénk. S nem tudom, lehet-e így. S szerintetek, ha Pesten lakunk, de 300 km-re, falun lenne a keresztelő, ahol felnőttem, a pap, aki akkor került oda a régi helyére, amikor eljöttem elvállalhat-e. A rokonság, keresztszülők ott, s a környéken laknak. Így elvállal a pap, vagy ha nem ott lakunk a férjemmel, akkor nem biztos? S mennyi idővel a keresztelő előtt kell szólnunk a papnak? Júniusban lenne. Itt lenne egy lyan pap, aki szívesen, ingyen is megtartaná, de templomot kellene szereznünk, aminek a bérlése annyi, mintha hazamennénk, s nincs hol elszállásolni a vendégeket, akiknek bajos a haza menetel közlekedésileg sajna.
2011. márc. 9. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Bármikor lehet keresztelőt tartani, de szerintem beszéljétek meg a pappal minél hamarabb. Vagy ti személyesen, vagy lehet, hogy az is elég, ha az ottani rokonok lebeszélik a dolgot.
2011. márc. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen vallású lenne a pici?
2011. márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vallástól is függ.A református például csak a vasárnap,a mise alatt keresztel.
2011. márc. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A szüleimmel beszéltem, de anno mikor a páromat keresztelte volna a pap, akkor sem beszéltek vele, meg nem vallásosak, így nem hiszem felmennének hozzá. Párom rokonairól is ugyanez a helyzet. Fent van ismerőseim között egy közösségi oldalon, ott gondoltam ráírok, de még várok május elejéig, mivel akkor tervezzük a hazautat, de ez is kérdéses, mert a kicsinek tüdőérszükülete van, s áprilisban tudjuk meg, hogy lesz-e mütét vagy sem, mert romlott az állapota, így még a júniusi időpont sem biztos, s a haza út sem.

A papnál azért nem tudom, hogy lehet e máskor, mert 2008-ban a párom úgy akart keresztelkedni, hogy ne legyenek a templomban a falusiak, csak mi, s a pap kijelentette, hogy konfirmálnia is kell, s a falusiak előtt vasárnap. Persze nem küldte a kérdéseket, így a párom nem ment el. Az itteni papnál megoldottuk, nem voltak jelen a rokonok, keresztszülők sem. Idegeneket állított be a pap a misén megjelentek között,s nem voltak kérdések, mint ha otthon tartottuk volna. Ezért nem tudom, hogy lehet-e vasárnapon kívül bármikor. Mivel a pesti s otthoni pap is a vasárnapot jelölte meg, de azért rákérdezek. Bár tartok tőle, hogy nem jön össze, s addig a pesti papnak nem merek szólni, hogy nem nála lesz a keresztelő, mert ő meg már 2008-ban szólt, hogy ha baba lesz, elvállalja, s most is tegnap este rákérdezett msn-en, hogy meg van e keresztelve a kicsi. S esküvőt is mondta, hogy ha szóltunk volna neki, mivel anyagiak miatt volt polgári, elintézte volna az egyházit nekünk.

Az utolsó válaszolónak: otthon református lenne, az itteni papnál katolikus. Én református vagyok. Férjem is az lett volna, csak az itteni paphoz mire eljutottunk a kereszteklővel, átment reformátusból katolikus papba. Ammikor megkértük még református volt, s mire oda került a sor a keresztelőre, katolikus lett. Ha nem lenne gond a vendégek részéről a feljövetel, s lenne hol elszállásolni őket, akkor tuti az itteni lenne, meg hát én jobban szeretném, ha református lenne a kicsim. Csak ezek miatt döndöttem az otthoni mellett, de ha mégis közbejüönne valami, addig nem merek szóélni az itteninek, hogy nem nála lesz. Még ez van bennem, hogy mi jobb, ha titkolom előtte s akkor tudja meg ha meglett keresztelve a fiúnk vagy ha előre elmondom, csak ha mégse jönne össze otthon, azok miatt amit fentebb leírtam, milyen az otthoni pap, akkor elég égő lenne az itteninek megmondani, hogy mgis itt lenne. Nagyon jófej pap, a főnököm is volt, mikor nagyon meg voltunk szorulva, a plébánián munkát biztosított nekem (takrítás, titkárnői munkák).

2011. márc. 9. 22:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha összejönne otthon, a szombat kilőve. S a katolikus mikor keresztel? Páromat pl. vasárnap keresztelte ő is mise alatt, de ott nem volt konkrét dátum, amit a pap mondott, azt elfogadtuk, csak a hónapot mondtuk meg s rábiztuk. Mondjuk ezt vele is megtudom majd beszélni. Eddig ennek ellenére marad az otthoni pap.
2011. márc. 9. 22:55
 6/7 anonim ***** válasza:
A pap is lemehet a faludba megkeresztelni a gyereket. Reformátusoknál nincs előírva, hogy csak az adott lelkész keresztelhet. Meg kell beszélni a helyi lelkésszel, s ha az ismerősöd vállalja, megkeresztelheti. Református csak reformátusban, katolikus csak katolikusban, ezt azért számítsd bele!
2011. márc. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm kisfiát(több más gyermekkel)szombaton keresztelte a katolikus pap,nem volt más alternatíva.Az én fiamat a református,istentisztelet alatt,mert náluk a gyülekezet úgymond résztvevője a keresztelésnek.
2011. márc. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!