Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyar államkincstár?!

Magyar államkincstár?!

Figyelt kérdés

Kaphatok úgy ismét családipótlékot hogy már egyetemre járok, viszont tartósan beteg/fogyatékos vagyok? Eddig kaptam azaz 2010 augusztus31-ig ..sajnos azóta nem. Szükségem lenne rá. Többször felhívtam őket..mindig azt mondják hogy majd küldenek felülvizsgálatra időpontot..de még semmi. Egyáltalán elbírálják számomra pozitívan, ha már nem középiskolás vagyok?? Van értelme a nyakukra járni?


Köszönöm a normális válaszokat


2011. febr. 28. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:

"Saját jogán az az ügyfél kérelmezheti a nevelési ellátást, aki a 18. életévét betöltötte, tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos és iskoláztatási támogatásra való jogosultsága megszűnt.

Saját jogán az az ügyfél kérelmezheti az iskoláztatási támogatást, aki közoktatási intézményben tanulmányokat folytat, a tankötelezettsége megszűnt, és


akinek mindkét szülője elhunyt,

akinek a vele egy háztartásban élő hajadon, nőtlen, elvált, vagy házastársától külön élő szülője elhunyt,

aki kikerült az átmeneti vagy tartós nevelésből

akinek a gyámsága nagykorúvá válása miatt szűnt meg

aki a vér szerinti, örökbe fogadó szülőjével, nevelőszülővel, hivatásos nevelőszülővel, gyámmal nem él egy háztartásban

a gyámhivatal szülői ház elhagyását engedélyező határozata szerint az iskoláztatási támogatást a nagykorúvá válása előtt is részére folyósították."


Egy gond van, hogy te nem közoktatási intézményben tanulsz.

Viszont igényelhetsz szoctámot az egyetemen, annak a havi összege több is, mint a családi pótlék. Félévente kell pályázni.

2011. febr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem.. Köszönöm a gyors és mindent kimerítő válaszod:)

Nekem a telefonban mondták hogy megkaphatom..viszont ahhoz olyan orvosi igazolás kell.. mint eddig.

viszont hallottam ezt is hogy aki nem középiskolában tanul már az nem kaphat. Érdekes..:)

2011. febr. 28. 11:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Esetleg aki hasonló cipőben jár az tudna mondani valami bíztatót?:)
2011. febr. 28. 12:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!