Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a "nő" és a...

Mi a különbség a "nő" és a "né" között?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A nő hajadon,a né férjezett.
2011. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a király-nő és király-né példája jut eszembe. A királynő a saját jogán uralkodik, míg a királyné a férje jogán. :-)
2011. febr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A nő főnév, a -né pedig egy nőneműt jelölő képző :)
2011. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem a király-nő és király-né példája jut eszembe. A királynő a saját jogán uralkodik, míg a királyné a férje jogán. :-)"

Ez teljesen jó válasz. A mai értelemben is hasonló a jelentés béli különbség.

Aztán pedig né csak akkor lehet egy nő, ha már férjezett.. Ha pedig netán felveszi a férje nevét, akkor a nevében is nyoma lesz ugyebár..

2011. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Egy nőstény így öregszik: - lány, nő, né, néni :)
2011. febr. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Van, akinek csak egy név, és nem jelent semmit az öntudatára nézve, csak szokásból lesz -né. De a királynő-királyné összehasonlítást én is szoktam emlegetni. Csak az a baj, hogy a mai társadalom a -né pozíciót kínálja a nőknek, mert a fontos pozíciókba, zsíros állásokba férfiak jutnak/juttatják egymást, és a nőnek nagyobb esélye van más fényében tündökölni, mint a sajátjában... :(


A -né toldalékról, főleg ha X. Y.-né, és nincs saját neve, arra lehet asszociálni, hogy a férfi a családfő és a jóisten, a nő meg egyfajta tartozék, másodlagos, függő lény. (Persze nem mindig így van, nyilván nem építek az előítéletekre, megismerem az illetőt, mielőtt véleményt formálok.)

Az X-né Y. Z. változatról én arra asszociálok, főleg ha fiatal nő, hogy nagyon konzervatív, hagyományos felfogású lehet, vagy egyszerűen nagyon szerelmes, és nagyon örül, hogy megházasodott. Vagy a családi nyomásnak akart engedni, tegyük fel a család kiakadt volna, ha nem veszi fel a férje nevét. Sok minden elképzelhető.

30/N

2011. márc. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
A királyné nem uralkodik.Csak a királynő.Gondoltam szólok,bár így is felpontozták ezt az ostobát,aki kicsit többet lát bele a dolgokba.
2011. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
A -né számomra elég taszító, mert úgy érzem, ha egy nő így veszi fel az imádott férfi nevét akkor vagy tulajdonná válik, vagy "elférfiasodik", hiszen szinte egy kis képző híján férfi nevet visel... A nő ezzel szemben a függetlenséget önállóságot sugározza...Szerencse, hogy manapság már több variáció közül is választhat egy házas nő.
2011. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
71%
Az fel sem merül bennetek, hogy valaki azért veszi fel a férje nevét, mert tiszteli és szereti a Őt? Igen is büszke vagyok arra, hogy az Ő felesége vagyok, és amikor bemutatkozom valakinek már akkor tudatom vele, hogy mi ketten a férjemmel összetartozunk. Ez is pont olyan, hogy hordjuk a karika gyűrűnket, lássa az egész világ, hogy tartozunk valakihez és mindig amikor a kezemre nézek eszembe jut a férjem:) 5 éve vagyunk együtt
2011. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18,09 hogy te mennyi baromságot hordtál össze. Régen azért vette fel egy nő a férje nevét mert az volt a tisztességes és mindenhol ahol megjelent az asszony név tiszteletet parancsolt egy lánynévvel csak a férfiak játékszere volt.Egyáltalán nem volt a férfi tulajdona sőt ő irányitotta a családot a férjet is beleértve. Saját nevet megtartani csak a művészeknél vagy a hires embereknél volt megszokott és elfogadott. Régen is lehetett variálni a nevet csak nem sokan éltek vele ez nem mostani dolog.
2011. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!