Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon ilyen kapcsolat lehet...

Vajon ilyen kapcsolat lehet tartós?

Figyelt kérdés
Párommal egy éve vagyunk együtt, de az utóbbi 4 hónapban alig találkozunk. Az elmúlt 6 hét, pedig nagyon rossz. Mire hazajön, addigra alszom, párszor felkelek hozzá. Reggel 5-re járok dolgozni. Mikor hazajön, este 11 van. Telefon se beszélünk szinte, mert megértem, sokat dolgozik. Na de, ha így marad, együtt fogunk-e maradni? Nagyon szeretem, és nem akarom elveszíteni. De így, hogy nincsen köztünk szinte semmiféle kommunikáció.. :(
2011. febr. 27. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert kétség merült fel benned.


De nem a mostani kommunikáció-hiány miatt fog tönkremenni a kapcsolat, hanem azért, mert ezen agyalsz.


Mások ezerszer rosszabb helyzetet átélnek vagy megélnek együtt - gyermek halálát, rákot, mell elvesztését...stb. - mégsem mennek külön. Ehhez képest a ti problémátok bolhaf@sza.

2011. febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Nem is írtam, hogy világrengető az, amit kiírtam. De most Ő körülötte forog nekem az életem, és tapasztalatlan vagyok ezen a téren még...
2011. febr. 27. 16:56
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Na figyeljél ide! Nincs itt olyan nagy probléma, de igazad van nem mehet így hosszú ideig. Mi az, hogy telefonon nem tudtok beszélni? 11 órától reggel ötig mitcsináltok, ez nagyon hosszú idő. Hol vannak a hétvégék? Mennyi ideig fogtok így dolgozni? Amennyiben beláthatatlan ideig akkor valamit változtatni kell. Aludjál 11 óráig náhány órát, akkor kibirsz még ébren másfél két órát, így együtt tudtok lenni, beszélgetni is és egyebet. Az előttem hozzászólónak is van némi igazsága. Sajnos vanna nagyobb problémák amire nincs is megoldás, ez is nagy probléma, de erre keresni kell megoldást.
2011. febr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most olyan műszakban van sajnos, hogy 14 órázik, és este nincs is sok kedve már beszélgetni (ami érthető). Egész napja rohanásból áll:(
2011. febr. 27. 18:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Cselekedj, amíg nem késő! Minden héten beszéljetek meg minimum egy estét, ami a tiétek! Ne főzz, rendeljetek... Plusz mi levelezünk a hűtőajtón, minden reggel írok valami kedveset, ő meg este -én már alszom- válaszol rá, érted, ugye, légy kreatív, és igenis tessék változtatni!!! Nincs még baj, hát ne is legyen, én drukkolok!
2011. febr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valamit mindenképpen kitalálok. Az esti beszélgetéshez hozzászólva, szoktam Vele, de nem akarom már azzal sem fárasztani. Most jövőhéten végre megadatott 5 hónap után, hogy kettő közös szabadnapunk lesz, de abból az egyiken hazamegyünk Hevesre ügyeket intézni. Mégis több, mint a semmi. Olyan kétségek vannak még bennem, hogy vajon szeret-e még, tényleg meg van-e velem elégedve. Persze ennek semmi jelét nem mutatja, hogy nem szeret meg ilyenek, meg nincsen "női megérzés" sem... Ez csak bennem egy félelem. És félek, ha így maradnak a dolgok, nem lesz jó vége :(
2011. febr. 27. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kibírni, amikor valaki így dolgozik. A párom majdnem egy évig úgy dolgozott, hogy alig láttam, alig beszéltünk.

Én nagyon rosszul éreztem magam és Ő is őrlődött. Sikerült azért kompromisszumot kötnünk arra az időre, mert megértette, hogy kell együtt időt tölteni, hogy ne távolodjunk el egymástól.

Nehéz időszak volt és örülök, hogy vége.


Mi akkor megbeszéltük azt is, hogy maximum meddig csináljuk még ezt. az időpont fixálása mindig jó, mert akkor van amit tartja Benned a reményt.


Amúgy meg hétvégén le kéne ülnötök beszélgetni, hogy mit érzetek. Mondd el neki azt is, hogy szükséged van rá, hogy kimondja, hogy szeret és kifejezze..legalább hétvégente valamivel.

És Te is szeretnéd kimutatni Neki.


Ezt meg kell tudnotok beszélni. Amúgy is a jó kommunikáció a jó kapcsolat titka :P :)

2011. febr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Átbeszéltük egy nagyobb vita után, hogy pontosan hogy is állunk. Mondta, hogy velem szeretne lenni, nem akar elhagyni. Tényleg, egy szavam se lehet, hogy ennyit dolgozik, mert elmondása szerint értünk teszi. Szabadnapokat épphogy össze tudunk mostmár egyeztetni (mind a ketten vendéglátózunk). De pl.: jövőhéten csak egy közös szabadunk lesz.

Hát, nem tudom, hogy így mi lesz. Igyekszem megértő lenni, és jóvátenni, hogy annyiszor bántottam. S majd az idő eldönti, hogy mi lesz :(

2011. márc. 2. 17:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!