Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 hónappal ezelőtt hazudtam...

2 hónappal ezelőtt hazudtam az Apukámnak. Mikor valljam be neki az igazat?

Figyelt kérdés
2009. febr. 14. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondtad, hogy 3 sütit ettél pedig négyet, akkor igen és nem is fog haragudni szerintem. Am meg mindenképp jobb az igazság.
2009. febr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, ennél kicsit komolyabb. Szereztem egy kiskutyát (meg akartak szabadulni tőle, én meg hazahoztam, fajtiszta) de apukámnak azt hazudta, hogy a barátom vette nekem 30 E ft-ért (csak így tarthattam meg).
2009. febr. 14. 17:03
 3/12 A kérdező kommentje:
hazudtam
2009. febr. 14. 17:06
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
áhh...apró hazugság..neki nem ártasz ...neked jó....majd 2 év múlva vagy amikor már látod h ő sem tudna megválni a kiskutyától bevallhatod...
2009. febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
anyukám már magától rájött, de nem szeretnék sokáig hazudni apunak. Nyár körülire gondoltam, mikor jobban ráérek, nem köt le a suli. Apu is csak azért nem engedte volna meg, mert van 1 kutyánk. Karácsony óta már 2 van :D
2009. febr. 14. 17:18
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Én a vallomással mindenképpen megvárnám, amíg apuci menthetetlenül beleszeret a kutyusba. Nehogy aztán az ebecske bánja az őszinteségedet.
2009. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Inkább az a gáz, hogy ezért hazudnod kellett...

A kiskutya hazavitele nem bűn, Apukád azonban, azzal, hogy ilyen szigorú hozzád, belekényszerít a hazudozásba. Ezt ne engedd, mert a jellemed eltorzulhat, amit felnőttként már nem fogsz tudni korrigálni.

Most már szerintem ne mondd el az igazságot, ha már így alakult.

2009. febr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem hüye az apukád, tudja, csak arra vár, hogy bevalld.

Én mindenképpen elmondanám neki, hogy

- ne legyen lelkiismeretfurdalasom

- ha tudja, akkor ugyis mindegy, ha nem, es megtudja, sokkal rosszabb

- az egyenes ut mindig jobb, es jobban fog benned bizni


szóval szedd ossze a batorsagod, es hajra.

2009. febr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nekem sem a legjobb a kapcsolatom a szüleimmel, de nem tudom elképzelni, hogy esetleg bárki is kitegyen ezekután egy kutyust. Szerintem ha elmondod neki akkor sem fogja kirakni. Már szeretitek és tudja, hogy ragaszkodsz hozzá, kicsit majd "nyafog" miatt, de idővel megbékél.

Az nem árt, ha anyukádat magad mellé állítod, hogy ha úgy alakul a dolog beszéljen apukáddal, hogy mostmár maradjon a kutya, ha már így alakult.

De szerintem ha egyik nap kedvesen mosolyogva odaállsz apukád elé és azt mondod szeretnél vele beszélni, de nem tudod, hogyan is kezdj bele, mert valamit még nem tud. Azt ne mondd, hogy hazudtál neki. Mondd azt, hogy nem tudja a teljes igazságot. Így szebb :) és nálunk így mindig jobban jövök ki a dologból végül, mert mégis másképp hat. Mondd el, hogy nagyon meg akartad tartani és azért mondtad azt hirtelen.


De szerintem ez nem akkora dolog, ha nem mondod el csak 1 év múlva akkor sem lesz semmi baj. :) Ez nem olyan hazugság amivel ártasz.


Ha esetleg apukád mégis ki akarja tenni a kutyust, ami remélem nem következik be, legalább azt engedje, hogy addig maradjon amíg nem találtok neki gazdit! De én biztos vagyok benne, hogy nem fogja ezt mondani és mostmár az a kutyus veletek marad ;)

2009. febr. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok az a hazudós fajta, de 13 éves korom óta egy ilyen fajta kiskutyát szerettem volna. És mivel nem engedték, hogy állatom legyen, lemondtam róla. Aztán nővéremék kutyája hozzánk került, így lett egy kutyám, aki tök más fajta. Aztán ahogy nagykorú lettem, adódott egy lehetőség, hogy ingyen kapok egy kiskutyát (ami amúgy 15 E ft törzskönyv nélkül), így hát megoldást kellett találnom. Eleinte apu abban a tudatban élt (pedig nem is mondtunk neki ilyet), hogy kölcsönkaptam Karácsonyra, és utána vissza kell adni. Azóta itt ragadt. Már 90%-ban szobatiszta (alig 1,5 hónapja van itt).

Apu már kezdi belátni, hogy a "nincs rá időm" meg a "nincs rá pénzünk" dolgokat már nem hiszem el. Nagyon szeretik, sok örömöt ad nekünk, és ha rosszat csinál, az én felelősségem, nem az Övék.

Lehet hogy tényleg tudja az igazságot, akkor meg ráérek elmondani, nem?

2009. febr. 15. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!