Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben?...

Mit tennétek ilyen helyzetben? Most az én hozzáállásommal van baj?!

Figyelt kérdés

A párom haverja összetörte az iskolai laptopomat... a suli begyűjtötte tőlem - aláíratták a szerződést hogy hivatalosan visszaveszik -, de a rajta maradt személyes dolgaimat, és a sulis jegyzeteimet így nem tudtam lementeni. Az iskola már a "saját tulajdonába vette" a szerződés szerint, gondolom szervíz után törlik is rögtön az egészet.


Amikor történt a baleset, a csávó megígérte hogy kifizeti a laptopot, párom pedig már egy hónapja tologatja az ügyet, már ott tartunk hogy ő nem tehet semmiről, hagyjam már békén, nem olyan egyszerű ez...

Ma pedig már megkaptam, hogy "már ha hajlandó kifizetni"...

A csávónak rengeteg pénze van, semmit nem jelentene neki venni nekem egy új gépet, vagy kölcsönözni vagy mittudom én... Én persze nem tudok rendesen dolgozni, megcsinálni a leckémet, vagy gyakorolni (az itthoni gép nem elég erős hozzá hogy rendesen dolgozhassak rajta)... arról meg már szó se essen, hogy év elejétől kezdve gyűjthetem össze az anyagot.

Most tényleg én vagyok a szemét, hogy kártérítést kérek? Főleg hogy valószínűleg a javítást is nekem kell állnom.


2011. febr. 20. 00:58
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Én csak azt nem értem,hogy tudta valaki más a laptopot eltörni.Oda adtad neki,vagy avval szórakozott?

Valahol a te hibád is,hiszen vigyázni kellett volna rá..

Azt sem értem,hogy az otthoni géped miért nem jó,hogy adatokat tudj kikeresni a netről..Ahhoz azért nem olyan full gyors gép se..

Egyébként mivel semmivel nem tudod igazolni,hogy a srác törte el,így nem is köteles kifizetni.Pórul jártál,de legalább tanulsz belőle.Legközelebb jobban vigyázol majd az értékeidre..

2011. febr. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom igazolni, a párom sulijában történt, kb a fél iskola látta. Neteztem kint a folyosón mikor odajöttek, és a kb hagy nézzem meg jujj leesett mi lesz most eset állt fent -.-

És nem a neten keresgéléssel van a baj, hanem médiás vagyok, kemény videókat kéne vagdosnom, és az itthoni gép a 2 percnél hosszabb videóktól meghal...

2011. febr. 20. 01:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én? Kiverném belőle a pénzt!

Te? Szakíts a pároddal, ha annak a nyomoroncnak a pártját fogja! Ezzel azt jelzi, hogy nem tisztel téged eléggé!

2011. febr. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Értem..Ha így áll a helyzet,és tanúk is vannak ,akkor pereld be,ha nem hajlandó fizetni..
2011. febr. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én helyedbe elgondolokodnék azon,hogy biztos hogy véletlen jujj leesett effektus volt e.Tudod irgység magyar specilaitás...
2011. febr. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát menj be a suliba, hogy a SAJÁT adataidat lementhesd a geprol, az a Tied.

Ha 18 eves aluliak vagytok, a srac SZULEI felelosek a kárért, és ez megteritendo, ha ő törte ossze. Nem ertem, az iskola miert nem tisztazza hivatalbol az ugyet... Az igazgato milyen allast foglalt? Ha elmulasztják, menj a rendorsegre a szuleiddel feljelentést tenni.

2011. febr. 20. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Hali!


Előszöris, nem értem, ha használatra kaptad a gépet, akkor miért adod ki a kezedből? Ez a része a te hibád, mert nem vigyáztál rá. Hány éves is vagy? És a nemed?

2.) Fel kell hívnod az iskolát, adják meg a szervíz számát, lépj kapcsolatba a szervízzel -- ha még időben vagy... -- és szólj nekik arról, hogy teljes adatmentést kérsz!

3.) "kb a fél iskola látta"... okés! Keresd meg ezeket az embereket, állítsd magad mellé, beszélj a szüleikkel is. ezt követően pereld be azt a köčšögöt szándékos károkozás miatt. Ha kell, ijessz rá néhány fura fazonnal, hogy köhögje ki a lét (...már amennyiben a per nem vezetne eredményre...)!

4.) Szakíts a pároddal, ha ennyire mafla. Azzal, hogy nem a te érdekedet tartja szem előtt, már kapásból mindent elmondott magáról.


Nem te vagy szemét, hogy kártérítést kérsz, te csak egy marha vagy, hogy kiengedted a használatra kapott laptopot a kezeid közül. De nem sokkal marhább másoknál, akik ucsak beleestek uebbe a hibába. Sokan szenvednek, hogy kiengedtek X dolgot a kezeik közül, és akikben megbíztak, azok visszaéltek vele: összetörték/tönkretették. De ha a szép szó nem használ, válassz hatékonyabb kommunikációs módszert! ;)

2011. febr. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is a per a legjobb megoldás.

Először csak szólsz, hogy ha nem fizet akkor bíróságra viszed az ügyet.

Ha ez sem hat akkor elő a tanúkkal és irány a bíróság.

2011. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!