Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Jó ötlet? Javulna...

Mit tegyek? Jó ötlet? Javulna valami?

Figyelt kérdés

Szóval. Szüleim nyáron elváltak. Elköltöztünk, pont 8-ban nekem új suli stb. Kész káosz az egész család...ha én nem lennék akkor szerintem már anyu, apu és a 11 éves tesóm is padlón lenne. Nekem most jön a suli választás. Tudom, hogy melyik suliba szeretnék menni, és azon gondolkozok, hogy kollégiumba megyek. De akkor mi lenne? Eddig is én tartottam össze a családot...talán összeborulna minden? vagy rájönnének, hogy én nem vagyok és talpra kéne állniuk? Másrészt azt gondolom, hogy felnőtt emberek az isten szerelmére...de mégis úgy látszik, hogy nekem érettebb a gondolkodásom, mint nekik.. Pedig nekem már elegem van mindenből!! Sehol se jó!! legjobb lenne nekem a koli..

Kérlek segítsetek!!

Köszönöm. (ja és még annyit, hogy nehogy azt higgyétek, hogy csak itt túlozok vagy valami, hogy "én tartottam össze a családot" meg stb. Mert tényleg így van)


2011. febr. 6. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem menj abba az iskolába amelyikbe szeretnél Felnőtt emberek pedig kapják össze magukat
2011. febr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj kollégiumba, ha engedik a szüleid.

Az, hogy ők hülyék(már bocsi), attól neked nem kell magadat rosszul érezni. Tedd azt, amit szeretnél, és ne foglalkozz semmivel. Igazad van, 14 éves vagy, azért, mert ők épp elváltak, attól még mehetsz abba az iskolába és kollégiumba, ahova szerettél volna....

2011. febr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Menj kollégiumba, egyértelműen. 14 éves vagy, előtted áll a kamaszkor, a suli is nehezebb lesz, új barátok, stb.


Ez a kor a legfontosabb szerintem ahhoz a folyamathoz, hogy lelkileg egészséges felnőtt váljon belőled.

Ilyenkor egy kicsit önzőnek kell lenni, mert nagyon sok, az egész életed múlik rajta. Főleg, hogy nagyon szeretnéd.


A szüleid remélhetőleg megoldják azt a "feladatot", amit így az élettől kapnak, és így mindenkinek jobb lesz később.

Hétvégéken gondolom úgyis haza jársz majd, tehát nem esel ki teljesen az életükből.

2011. febr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!