Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy kislánynak meghal az...

Ha egy kislánynak meghal az édesanyja, azért lesz ilyen? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az unokahúgom 22 éves. 13 volt mikor az édesanyja meghalt, 3 évig tartó betegség után. Amúgyis az anyukája későn szülte, pl nem festette magát, nem járt magassarkúban, szépen öltözött de inkább régimódian. A lány kiskorában cserfes volt, de mikor meghalt az anyukája, magába fordult, bezárkózott. Összetört benne valami. Ez érthető is, de a mai napig ilyen. Nem jár sehova, nincsenek barátai. Nem öltözik túl csinosan. Az lehet az oka, hogy nem volt mellette olyan nő, akitől a női dolgokat eltanulja? Vagy nem ezen múlik?
2011. febr. 4. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ezen múlik, de nála nagy eséllyel közrejátszott, legalábbis a magába fordulás biztos ennek tudható be.
2011. febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem én is azért nem voltam sokáig nőies sem öltözködésben, sem viselkedésben, mert nem ezt láttam az anyámtól. Sajnos a mai napig sem tudok olyan igazi nő lenni, pedig már festem magam. De szoknyában és magassarkúban csak feszengek. Ehhez hozzá jön az is, hogy nem túl tökéletes az alakom, de 33 éves koromra csak kialakultam, egy feszülős fölső, térdszoknya, pamutharisnya és magassarkú csizma és baromi jól tudok kinézni, de már az is zavar, ha tudom, hogy most nagyon nőies vagyok, nem szeretem, ha figyelnek. De valószínűleg tényleg nem tanultam meg anyámtól, milyen nőnek lenni.

Nem mondom, hogy azt szeretném, hogy ruhákról és külsőségekről szóljon az életem, de utólag látom, ha előbb érek nővé, több sikerem lehetett volna a férfiaknál is.

2011. febr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószinü lehet hogy az alaptermészete ilyen a fiatalok amugy sem követik az anyukájuk öltözködését. Itt a szomszédban is meghalt az anyuka a kislány 3-éves volt az apuka egyedül nevelte fel A lányból egy temperamtumos belevaló kiscsajszi lett már férjhez is ment és nagyon jól, Ugyhogy nem ezen mulik Persze lehet hogy van ráhatás
2011. febr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én ketten lakom anyummal, aputól elvált. Anyu mindig is nőiesen öltözött, miniszoknya, smink, magassarkú. Fel nem vett sportos ruhát, max kerti munkához vagy itthonra. Ehhez képest én meg pont a fordítottja vagyok! 20 évesen azt se tudom, hogy kell kifesteni a szemem / arcom, nem is tudok menni magas sarkúban, de ezeket nem is szeretnék, szoknyát csak akkor veszek fel, ha valami ünnepségre kell, és megfenyegetnek, hogy "baj lesz", ha nadrágot veszünk fel (azaz utoljára a szalagavatómon volt rajtam szonya kb másfél óráig, ez volt 2009-ben). Nem vagyok az a nőies típus... Sportcipős pulcsis faris típus vagyok :-) Szóval csak azt szerettem volna ezzel mondani, hogy nem a szülői mintán múlik az, hogy kinek milyen az öltözködési stílusa. Hogy egy szülő halála az öltözködési stílust mennyiben befolyásolja, azt én nem tudom, viszont az ember lelkiállapota nagy hatással van a külsőre.
2011. febr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanez történt velem, csak én 11 voltam és addig is elég visszahúzódó. Visszagondolva én úgy gondolom másképp alakult volna, ha akkor és utána is folyamatosan ott van hozzám közel pár nő, akikkel meg tudtam volna beszélni a dolgaimat, elmehettünk volna vásárolgatni, megtanítottak volna sminkelni. A legtöbb ilyen lányos dologra magam jöttem rá. Pedig elég sok nőrokon vesz körül, de egyikkel sem sikerült kialakítani egy igazán szoros, bizalmas kapcsolatot, amire szükségem lett volna.

Nekem sincs sok barátom és még mindig elég zárkózott vagyok, de egy ideje kezdem érezni, hogy másképp is lehetne és akarom is, hogy más legyen, de nehéz változtatni. Én új közegbe kerültem, korombeli lányokhoz és nekik köszönhetően kezdtem változni, nőiesedni. Ha maradok itthon, az egyedüllétben, gyászban nem változtam volna.

Azon is sokat gondolkodom, hogy pszichológushoz kellett volna menjek, talán hamarabb fel tudtam volna dolgozni. Lehet ez az unokahúgodnak sem ártana.

Bocsánat, ha hosszúra nyúlt, de velem ez történt és remélem látod a párhuzamot.

2011. febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet tudni, de biztos közrejátszott a dologban, hogy meghalt az édesanyja.

Az én anyukám nőiesen öltözködik, de nagyon önbizalom hiányos.

Tehát ha ebből indulnánk ki (mármint , hogy mennyire befolyásolja egy anya a lányát) én is hasonló lennék, pedig pont az ellenkezője vagyok.

Nekem például sokkal fejlettebb "nőtudatom" van, mint anyukámnak, pedig nem járok magassarkúban, mégis 100%-ig nőnek érzem magam egy sima tornacipőben is.

Kamasz koromban sokkal apásabb voltam, sosem volt olyan igazi anya-lánya kapcsolatunk, ez csak most, felnőttkoromra alakult ki köztünk, mégsem lettem fiús lány.

Szóval biztos van akinél számít az anyai minta, de nem mindenkinél.

L/23

2011. febr. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben nincs összefüggés. Anyám csinosan öltözött/öltözik, mégis egész gyerekkoromban "fiú voltam". Csutkára lenyírt haj, fiús cuccok. Anyám egy darabig könyörgött, hogy lányos ruhák, hosszú haj, hadd fésülgesse, de feladta.

Kamaszkoromban kezdtem el változni. Megnövesztettem a hajamat (ekkor derült ki, hogy nagyon göndör hajam van, csak 1 cm-es hajnál ez nem jött ki :)), aztán szép lassan hozzászoktam a magassarkúhoz is. Szoknyát csak nyáron vagyok hajlandó felvenni, a gyerekkorban rám erőltetett harisnya miatt a mai napig utálom.

2011. febr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy lelkileg nagyon összetörte, amit átélt, ezért viselkedik így.

A legtöbb ilyen korú lány az öltözködési, sminkelési mintát nem az anyjától, hanem a többiektől, meg a "sztároktól" lesi el, a többség kifejezetten nem is szeretne az anyjára hasonlítani.

Ennek sokkal inkább lelki oka van, ha nem akar színesen öltözni, sminkelni, nem akar kihívó lenni, inkább csak csendesen eltűnne a tömegben, észre se vegyék.

2011. febr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!