Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérdéseim keresztszülőségről....

Kérdéseim keresztszülőségről. Kit, miért, ajándék?

Figyelt kérdés

Készülünk a babára, még nem biztos a neme, de a keresztszülőt már kiválasztottuk, egy barátot, aki megtisztelésnek veszi, és akire rá tudnám bízni a gyerekem, mert tiszta életű, és tűzbe menne értem, ezt már tapasztaltam. Nekünk semmi bajunk azzal, hogy ez a keresztszülő gazdag erényekben és szeretetben, viszont a pénztárcája nem duzzad épp millióktól. A szüleim viszont már most eszik a fejem, hogy tudok ilyen szegény keresztszülőt választani(holott mi sem vagyunk gazdagok), és ijesztgetnek, hogy meg fogom bánni, hogy nem gazdag keresztszülőt választok a gyereknek. Körülnéztem, és igaz, van tehetős barát, rokon, de egyik sem él olyan módon, hogy példát tudjon mutatni, és nincsenek közös témáink sem. Anyám már azon kirobbant, hogy nálunk arany dolgot szokás keresztszülőnek ajándékba hozni, a kiválasztott egyén családjában azonban más a szokás, szerényebb ajándék, ami mi el is fogadnánk, csak nagyon rossz hogy rágják a fülünk ezzel.

Ezért vetettem fel a kérdést, hogy Ti, szülők,

-mi alapján választottatok- (agyagi vagy érzelmi oldalt néztétek),

-kit(barátot, családból)

-és milyen ajándékot kaptatok a kicsinek a keresztszülőtől?

-Végül- milyen volt évekkel később a kapcsolat vele? Tudom, hogy sok a kérdés, de remélem, lesz, aki válaszol nekem.

Előre is köszönöm!


2011. jan. 26. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
hát nekem a keresztszüleim apu tesóják, és le se szartak világ életemben. nem tanítottak semmire, nem kaptam tőlük semmit, max szülinapra egy ezer forintos ajándékot. inkább olyat válassz akivel biztosra tudod, hogy a gyereked jóban lesz, fog vele találkozni, fog vele foglalkozni. szerintem itt a pénz nem lényeg. irigylem azokat a barátaimat, akik nagyon jóba vannak a keresztszüleikkel.
2011. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, h válaszolok, mert nem vagyok szülő. De a keresztszülőnek nem az a dolga, hogy autót meg lakást vegyen a keresztgyerekének, a drága ajándokoktól pedig semmivel sem lesztek előrébb. Legalábbis szerintem, mert egy kisgyerek ugyanúgy el tud játszani egy mittudomén 100 ft-os kisautóval, mint egy baromi drága, csilli- villi terepjáróval.

A keresztszülő inkább az, ki útmutatást tud adni. Nem tudom, mennyire vagytok vallásosak, de a keresztény vallásban a keresztszülő feladata, hogy a hit útján segítsen egyengeti a gyermeket.

Az én keresztszüleim (nagybátyám és a nagynéném) mindig elhalmoztak ajándékkal, viszont mióta apám meghalt le sem sz.arnak, pedig pont az volt az az időszak, mikor lelkileg a legnagyobb támogatásra lett volna szükségem (14 éves voltam akkor).

Persze nem mondom, h a gazdag az nem lehet jó ember, de én biztosan azt választanám, aki emberileg többre tartok.

20L

2011. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Anyukád elég szemellenzős... már bocs. A keresztszülőség nem a pénzről, ajándékokról szól, ha neki csak azért kell a keresztszülő, hogy arannyal halmozza el a gyereket, akkor baromi érdekes.... Magára vessen.

Én érzelmi oldalról döntöttem a legjobb barátnőm mellett, akkoriban nem is volt állása, nem is érdekelt. Nagyszerűen bánik a gyerekekkel, imádja őket, bármikor bármilyen körülmények közt rábízhatom a gyereket, ha úgy adódik, mert úgy szereti, mint a sajátját (és a kislány is egyfajta második anyut lát benne).

Engem is érzelmi alapon választottak, egy baráti házaspár a kisfiuk keresztanyulájának, pedig én sem tudom talicskával tolni az aranyat neki (ha megtehetném, megtenném).

Nincs olyan, hogy aranyat illik, meg pénzt illik, meg így illik, úgy illik. Ez nem erről szól. A keresztszülő nem a gyerek pénzkiadó automatája, hanem szüleihez hasonlóan a támasza (elvileg vallásos nevelésést illetően, de egyébként ideális esetben mindenhogy).


Úgyhogy anyukádnak nincs igaza. Igenis olyan keresztszülőt kell választani a gyerkőcnek, aki szereti, törődik vele, nem pedig olyat, aki egyszer, a keresztelőkor hoz valami arany cuccot, meg utána még vagy kétszer valami édességet, aztán a gyerek meg sem ismeri, mert eltűnik.... Nagyon érdekes, hogy egy nagymamam ezt kívánja az unokájának. Az arany a fontos, vagy a gyerek?

Kiscit kiborultam, ne haragudj. Ha pénz alapján választanánk keresztszülőt, a szeretteim, legjobb barátaim közül senki nem lenne keresztszülő, pedig csodálatos, értékes emberek. Eszembe sem jutott azt nézni, ki mit hoz majd a gyereknek, ez valahol a gyerek lekezelése is az én szememben. Már bocsánat. Be is fejezem.


26/N

2011. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, az utolsó kérdésre: játékot kapott a kislányom keresztelőjére, és én is játékot vittem a keresztfiamnak, mindkét alkalommal nagy volt az öröm, nem várt senki gyémántot.


26/N

2011. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Semmi gond, rosszul írtam, bárki írhat, akinek véleménye van :)

Nekünk pont ez a fontos, a lelki értékek, és igen, a keresztszülő gyakorolja a vallását, nekünk ez is fontos. Pontosan így látom én is, hogy nem kell a sok drága cucc, hisz én is a porban játszottam gyerekként, és elvoltam órákig, és díjaztam, mikor megöleltek. Én pont ezt szeretném megadni a gyerekemnek, csakhogy a szüleim nagyon ellenzik, ez a baj, és velük szoros kapcsolatban vagyok, nem tudom őket meggyőzni, hogy fontosabb a pénznél a szeretet :(

2011. jan. 26. 17:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én véleményem: A te/ti gyereketek lesz, nem a nagyszülők feladata dönteni. Attól, hogy gazdag a kereszt szülő, nem biztos, hogy támogatja is majd a gyereket. Szerintem a pároddal beszéld meg, és ne a nagyszülőkkel foglalkozzatok.



Nekem nincs gyerekem, de a saját kereszt szüleimet szívesen bemutatnám.


Nálunk a szülő, elsősorban az anya testvérét illik (értsd alatta kell )választani. Semmilyen nagy választási szempont nincs. Nagy ajándékozás sincs. Mindenki visz valamit, valami játékot, egy babát, gyümölcsöt, amit jónak lát. Mintha csak szimpla látogatás lenne.


Kereszt szüleim (a tesómé is ők lettek): letették ünnepélyes fogadalmukat, majd el is felejtették. Ki nem állhatom őket. Sunyi, szemét mind a kettő. Tőlük nemhogy pénzt, segítséget stb, de egy jót szót sem kaptam soha. Mióta megszülettek saját gyerekeik, azóta csak abból állnak ki, hogy jobbnak tüntessék fel őket nálunk. Ha én 4,7 voltam ők 4,8. Mikor elkezdtem készülni a nyelvvizsgára, ők már azzal jöttek, az ő gyerekük már jelentkezett is stb.


Náluk voltunk egyszer, nagymamám hozott egy kosár szőlőt az unokáknak. Nagylelkűen tettek az asztalra, hogy együnk, majd mikor anya mondta, hogy megyünk és visszük a szőlőt, azt mondták, mi már megettük a részünk. Ők ugyanúgy ettek belőle.


Egyszer szakadó esőben gyalog kellett volna mennem az állomásra, mert apa nem volt otthon. Felajánlották, hogy kivisznek, majd visszamentek hozzánk, és kértek érte anyától 1000 ft-ot.

És az esküvőmre kereszt anyut kellett felkérnem tanúnak, (ez is hagyomány) mert nagymamám 2 napig sírt, mikor megtudta, hogy nem őt akarom. Nagyon megbántam és megfogadtam, én nem adok senki véleményére meg a szokásra.

2011. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd, ez a ti döntésetek (a szülőké). Nem szólhatnak bele. Nyugodtan mondd el nekik (bár biztos próbáltad már), miért akarnád azokat keresztszülőnek, akiket kinéztél. Hogy nem egy aranyfülbevaló a lényeg, hanem maga a ygerek és az ő neveltetése, sorsa, gyerekkora. ha ebből nem értenek, akkor majd menet közben tanulnak, én ennek ellenéáre belevágnék úgy, ahogyan én látom jónak. Úgyis megenyhülnek. Aranyfülbevaló meg akármi meg lesz később, szülinapra összedobja a család, vagy akármi... Ami késik, nem múkik :)


26/N

2011. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
OFF: Na, ezért nem vállalnám el senkinek a keresztszülőséget. A fene stresszelje magát állandóan azon, hogy mit pusmognak a háta mögött, hogy nem viszek elég ajándékot, nem elég drágát stb...Mert ahogy a szüleid magatartásán is látszik, meg amit a környezetemben tapasztaltam, tulajdonképpen a keresztszülőség már csak arra van, hogy legyen valaki, akit a gyerek pumpolhat pénzért, ajándékért ilyen-olyan alkalmakkor.
2011. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nos mi sem vagyunk gazdagok de a az egyetlen keresztfiúnknak babakocsit vettünk, a három keresztlányunk meg bébi fülbevalót kapott. Amit mi kaptunk a keresztszülőktől az a fiúnál babakocsi a lánynál bébi fülbevaló volt.Mi ezt nem beszéltük meg valahohy így alakult és mindenki meg volt elégedve. választás pedig nem volt kérdés mert inkább legyen erkölcsileg megbízható és felelőségteljes mint gazdag és erkölcsileg egy 0-la. Ja és mai napig jó a kapcsolatunk.
2011. jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!