Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én ezt megtehetném vajon?

Én ezt megtehetném vajon?

Figyelt kérdés

Anyáék 3an vannak testvérek, a szülői házban lakik az öccse és a nővére.Most viszont kiköltözött Kanadába az öccse az élettársával, de előre anyámra iratta a ház ő részét.Így most már 2/3 ad része anyumé.A nővéréé 1/3.Olyat lehetne esetleg csinálni hogy rám iratja azt a 2/3 ad részét, és én meg fogok kifizetem a nővérének az 1/3 ad részét, és elköltöztetem? Ugyis el akar már egy ideje csak anyám öccse nem fizette soha ki.

Ez lehetséges lenne-e?Törvényes?Megtehetném?


2011. jan. 26. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen!
2011. jan. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak figyelj a haszonélvezeti jogokra,nehogy valamelyik a nyakadon maradjon....
2011. jan. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg anyukád minden további nélkül rád irathatja a részét. Annak sincs akadálya, hogy a növére neked eladja a saját részét.

Viszont azt elöre tisztázni kell, hogy a kivándorolt testvérnek kell-e valamit fizetni, másrészt a növér nem köteles eladni a házrészét - márcsak azért sem, mert ingatlan eladásából bejövö pénz adóköteles jövedelemnek számit, ha nem vesz meghatározott idön belül ingatlant belöle.

Ezen kivül mindent hivatalosan, közjegyzövel célszerü csináltatni, mert egyébként késöbb esetleg valamelyik megtámadja a tulajdonjogodat.

Ami szerintem még feltétlen jogos, hogy anyukádnak vagy haszonélvezetet, vagy valami más biztos lakhatási jogot kell biztositani, mert ugyan lehet, hogy neked most eszedben sincs kirakni, de idövel elöfordulhatnak kényszeritö körülmények.


De JOGILAG semmi akadálya, hogy megszerezd a ház tulajdonjogát.

2011. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
A haszonélvezeti jogra vigyázz nagyon, arról tárgyalj egy ügyvéddel, hogy lehetne célszerűen s utánna a tesóval egyeztess.
2011. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, rendben, köszönöm szépen a segítséget=)
2011. jan. 26. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!