Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nincs egy forintom...

Mit tegyek? Nincs egy forintom se, hogy ajándékot vegyek, így viszont anyám meg fog sértődni. Ötletek?

Figyelt kérdés
Anyámnak szombaton lesz a születésnapja. Mindig meg szoktam kérdezni, hogy mit szeretne,persze mindig az a válasz, hogy ő két puszinak is örül,ne költsem rá a pénzem. Természetesen ezt ő sem gondolja komolyan, és pár perc múlva elkezd célozgatni, hogy örülne egy alapozónak,parfümnek stb...Ezzel nem is lenne gond, viszont ő csak Lancome termékeket használ,ami ugye nem két fillér. Jelenleg nem állok jól anyagilag, most minden forint számít, minden ki van számolva, s épp hogy kihúzom belőle fizetésig. Nem fogok tudni neki ajándékot venni,főleg nem Lancome terméket. 2 éve már volt ilyen,akkor vérig volt sértődve, hogy mi az, hogy csak doboz bonbont kap és egy szál virágot, én nem is szeretem őt stb...Elég nagy veszekedés volt ebből. Nyilván, ha lenne rá keret,akkor most is megvenném neki,ahogy az előtt. Most viszont tényleg nincs. Kézzel készített ajándéknak nem örül. Nem tudom mit tehetnék? Most ezért kölcsön kérni nem akarok senkitől...
2011. jan. 19. 11:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szomorúnak tartom, hogy jóanyád már amiatt is megsértődik, ha nem kap elvárásainak megfelelő értékes ajándékot. Talán megérthetné - ha szoktál beszélni róla - hogy Neked sem megy olyan jól a szekér, hogy márkás kozmetikumra teljen. Ha nem tud örülni egy csokor virágnak, vagy bonbonnak, én nem zavartatnám magam a sértődésén. Én a 20 éves lányomtól még soha nem kaptam vásárolt ajándékot - egyebet sem nagyon. Persze ezt sem tartom normálisnak, de miért kell végletekben gondolkodni?
2011. jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%

szerintem meg igenis elvárhatja az anyukája az ajándékot, mivel a kérdező írta hogy dolgozik, tehát nem zsebpénzből kell összegyűjteni... én el sem tudom képzelni hogy anyukám szülinapjára ne legyen pénzem, mivel legalább egy hónappal előtte elkezdek gondolkodni hogy mit vegyek és félreteszem rá..

amúgy az jó ötlet h mondd azt hogy rendelted de nem érkezett meg!

2011. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha én megengedhetem magamnak, hogy csak Lancome termékeket vásároljak, nem vagyok olyan önző és anyagias, hogy a kevésbé jó helyzetben lévő gyerekem hitelt vegyen fel az ajándékom miatt. Normálisan ebben az esetben a gesztuson van a hangsúly és nem értéken.
2011. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig azt mondom a lányomnak(12 éves),hogy emlékezzen meg,hogy van a születés v.névnapom nekem ennyi elég.
2011. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az éremnek két oldala van. Az anyukának is furi a felfogása és hát az sem utolsó szempont, hogy én is hamarabb filózom, hogy mit és menyiért tudok vásárolni ajándékot.

De hogy hasznos választ is kapjál :): könyvnek nem örülne? Vagy akár egy ajándékutalvány masszázsra. Vagy fit-ness bérlet. Vagy műkörmöshöz, vagy fodrászhoz, vagy kozmetikushoz ajándékutalvány. Ezeket ki lehet hozni a 10-esből.

2011. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hasonló szituban voltam én is, bár nem a szüleimmel kapcsolatban, csak egy 15 éves baráti családdal. Már ott tartottunk, hogy nagyobb értékű ajándékokat vettünk egymásnak, mint a közvetlen rokonaimnak. Aztán a következőt tettem: Megvettem az ajándékot nekik névnapra, azon a szinten, ahogyan az már a korábbi években kialakult. (Tudtam, hogy legközelebb - 4 hó múlva - az én névnapon következik.) Amikor egy alkalommal telefonon beszéltünk egymással, szóba hoztam, hogy le kellene állni erről a költekezésről, megmondtam őszintén, hogy ez az én pénztárcámat nagyon megerőlteti és nem gondolom, hogy a barátság az ajándékok értékén múlik. Ők se tegyék ezt, elégedjünk meg egy csokor virággal, egy doboz csokival.


Szerintem te is megteheted. Ahhoz, hogy megbántás ne legyen, most lehet, hogy kölcsönkérnék és a köv. hóban kispórolnám. De a lehető legközelebbi alkalommal elmondhatod édesanyádnak, hogy változott a családod anyagi helyzete, a gyerekek egyre többe kerülnek. Valószínűleg ő is érzi, hogy az üzletekben minden csak drágul, ezért nem szeretnéd, hogy felesleges dolgokra költsön. Ti sem fogjátok a jövőben ezt tenni! De ezt már kijelentő-mondatban mondd meg neki. Majd ért belőle.

2011. jan. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!