Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igaza van?

Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés

Gyereket tervezünk a párommal. Most lesz az esküvőnk márciusban. Tavasszal kezdjük felújítani a lakást ahová költözünk, ami kb 1 hónap alatt kész lesz (após kőműves, ő csinálja). Jelenleg munkanélkülin vagyok, de eddig dolgoztam és megvan minden feltételem a gyed-hez. Ezért is döntöttünk úgy a párommal,hogy akkor most jöhet a baba. De anyám nem örül neki, mert nincs munkám, mindent kitalál,hogy úgy legyen ahogy ő akarja. Nagyon elegem van belőle,hogy beleszól abba,hogy mi mikor akarunk gyereket. Párom 9éve dolgozik ugyanazon a munkahelyen.

Ti mit gondoltok? Igaza van vagy nincs?

Nagyon bosszantó amit művel most már.

Én 22 párom 29.

Köszönöm előre is :)


2011. jan. 16. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem abban igaza van,hogy még kicsit várhatnátok,legalábbis addig,amíg meg lesz a felújítás,mert ha terhes leszel,nehezen fogod tudni a berendezkedést.Ez nem beleszólás,hanem csak a jót akarja neked.
2011. jan. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem lesz majd egy gyerekem és annyi idős lesz mint Te, én biztosan azt kérdezném tőle, hogy biztos benne, hogy ha valami történik (pl elhagyja a férje, párja, megcsalja vagy ne adj isten autóbalesetben meghal) akkor egyedül is képes lenne-e eltartani magát és a kicsit is ÖNÁLLÓAN?

Ha erre egy jól megfontolt "igen" válasz hangzik el, ám tegye... de ha egy percre is elgondolkodtál és / vagy beparáztál, akkor várj még vele...

2011. jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én a helyetekben várnék egy-két hónapot.. és azért gondolom felújítás esküvő meg ilyenek után kicsit össze kell szednetek magatokat.. csak utána vállalnék babát :))
2011. jan. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi segítő szándék abban rejlik, ha a tapasztaltabbságunkból kifolyólag másképp látunk valamit, azt építő kritikaként közöljük, de ezzel együtt TISZTELETBEN TARTJUK a másik ember döntését és segítjük a megvalósításában.


Ezt meg is mutathatod anyukádnak.

2011. jan. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyed-hez két feltételt kell együttesen teljesíteni: a szülést megelőző két évben legalább 365 biztosított nap illetve a biztosítotti jogviszony fennállása alatt kell szülni. Az igaz ugyan, hogy a munkanélküli ellátás is jogosíthat gyedre, de ahhoz az kell, hogy legalább a szülés napjáig jogosult legyél ellátásra. Jelenleg is ellátásban részesül más, így szinte biztos, hogy nem leszel jogosult már ellátásra a szülés napjáig. Próbálj inkább elhelyezkedni és csak utána gyereket vállalni. 22 évesen még nem vagy elkésve semmiről.
2011. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Pár hónap múlva gondoltuk, nem most azonnal :) Sőt még addig lesz is nyáron 4hónap munkaviszonyom (idénymunkám van, csak nyáron).

Én elfogadom,hogy félt, de először szépen leültünk vele,megbeszéltük, és azóta már 3-szor hozta fel,hogy ne. Sőt most már a páromat is "bántja". Volt neki előttem egy 1,5 éves kapcsolata amit a szülei nem fogadtak el,és ő különköltözött a "csajjal", de hamar rájött,hogy nem megy a nővel, mert élősködik rajta, és nem dolgozott. Nálunk ez tabu téma, köztem és a párom között is, mert nagyon megbánta, nem szeret róla beszélni, erre most anya ezt is felhozta. Ezzel nagyon megbántott minket. Mi úgy gondoljuk,hogy nincs olyan dolog ami ne lenne meg a babának. Fel tudnánk nevelni, és ehhez hozzátartozik,hogy 1 éve szeretnénk már babát, de nagyon. Bármit megtennénk érte. :)

2011. jan. 16. 11:48
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak!

De jogosult leszek, oep biztosított róla, felvettem velük a kapcsolatot és egyeztettünk, úgyhogy nem csak magamtól írtam. + a másik dolog most nem vagyok jogosult munkanélküli ellátásra, csak szeptembertől leszek, amit 90 napig fogok kapni.

De köszönöm a hozzászólást.

2011. jan. 16. 11:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem leszek népszerű, de nekem az a véleményem, hogy a közös életetek kizárólag rátok tartozik. A szülők, akik már sok mindent megéltek, tudnak adni tanácsot, de csak tanácsot! Beleszólásuk nincs. A Ti életetek, a döntés is a Tiétek. A szülők azért vannak, hogy segítsék a gyerekeiket. A közös élet, gyerekvállalás kizárólag a Ti döntésetek. Ha úgy gondoljátok, hogy el tudjátok tartani a születendő picit, akkor hajrá! Ne engedjétek, hogy a szülők befolyásolják a döntéseteket. Nektek kell együtt gondoskodni a gyermeketekről, a szülők dolga egyedül a segítség, ha IGÉNYETEK van rá. Az én életembe az anyukám a mai napik beleszól, holott 57 évet már leéltem, lányom most lesz 32 éves, de nem szólok bele a döntéseibe. Van véleményem, örülök, ha meghallgatnak, de meghagyom, hogy saját maga szerezze meg azokat a tapasztalatokat, melyek szép lassan, de irányíthatják az életét. Nem én, hanem Ő dönt. Ha úgy gondoljátok, hogy kell a baba, tudtok róla gondoskodni, akkor ne érdekeljen mások véleménye. Én is izgulok a gyerekemért, de az Ő élete, és tudomásul kell vennem a döntéseit.

Sok szerencsét!

2011. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszik nekem az életfelfogása. Nem tegezem mivel írta,hogy 57 éves, és tiszteletben tartom. Édesanyámnak megkérdeztük mi is a véleményét, de ezt már nem tartom elfogadhatónak,hogy mikor úgy gondolom,hogy elfogadta, szépen tervezzük a párommal, örömmel, ő meg jön megint hátulról,hogy ő nem örül neki. Mondtam neki,hogy olyan jó lenne ha mellettem állna, elfogadná, támogatna, nekem ez kell ahhoz,hogy élvezzem a döntés örömeit. Olyan jó,hogy anyósék örülnek mindennek, tényleg. nagyon jóban vagyok velük, lányukként szeretnek, én pedig anyámként, +apámként Őket(nekem elváltak a szüleim, apám nem törődik velünk). Én is ezt tartom helyes viselkedésnek, és ha nekem lesz gyerekem biztos nem fogom elkövetni ezt a hibát.

Köszönöm

2011. jan. 16. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!