Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék igazságot tenni a...

Hogy tudnék igazságot tenni a párom és az apám között?

Figyelt kérdés

Állandóan nekem szidják egymást, és már ki vagyok idegileg.Anyagi jellegű problémák vannak, nagyon nem szeretném részletezni, de az a bajom hogy mindkettőjüknek igaza van.Szóval a párom azt mondja a fal fehér, apám meg azt hogy a fal nem fekete.És nekem mondja mind a kettő hogy a másik milyen szemét, és fújják a maguk igazát.

A legdühítőbb az egészben pedig az, hogy amikor együtt vannak, akkor egymásnak nem mondják a problémájukat, hanem úgy viselkednek mint ha semmi gond nem lenne és jókat dumálnak, nevetgélnek.Már én érzem magam kétszínűnek, mert apunak is bólogatok mint egy kiskutya meg a páromnak is.Mert ha nem így teszek akkor én vagyok a szemét.Mit csinálhatnék szerintetek?Vagy ez így lesz mindig, törődjek bele?


2011. jan. 15. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Mondd, hogy intézzék el egymás között.
2011. jan. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Én biztos, hogy nem bólogatnék, hanem megmondanám kerekperec, hogy rendezzék le egymás között, és ne nekem jöjjenek panaszkodni, főleg ha szemtől szembe meg jópofiznak, mert mindkettőjüket szeretem és nem foglalok állást.


(Mondjuk lehet,h ogy állást kéne foglalnod, mert ha mindkettőnek igaza lenne, nem veszekednének. Ne adj igazat egyiknek se azért, mert az apád/párod.)

2011. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Mondd, hogy te ezt már unod, beszéljék meg egymással! Így csak téged fognak kikészíteni idegileg, én biztos, hogy nem bírnám.
2011. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már kértem őket hogy beszéljék meg egymással, engem hagyjanak békén, de nem változik semmi.

De tényleg mindkettőnek igaza van, csak másként gondolkoznak és mérlegelnek.Apu azt mondja ő tart minekt, mert időnként ő fizette, fizeti a rezsinket (amit annak ellenére hogy nem lakik itt ő is használ, mert napi szinten itt van.) és néha ad pár ezer forintot.Párom viszont dolgozott, dolgozik neki, és még munkákat is hoz idönként, amiért külön pénzt nem kap.

Arra viszont képtelenek hogy amikor egy munkát a párom megcsinál, vagy hozz akkor kifizesse őt apám egy fix díjjal és akkor azt a pénzt, úgy osszuk be ahogy akarjuk, hogy jusson rezsire, kajára és a gyerekre.

Ráadásul annyi eszük meg nincs hogy megbeszéljenek egy összeget, fizetés meg jutalék gyanánt.Mert így meg az van hogy apu azt mondja hogy több rezsit fizetett már ki mint amennyit a párom dolgozik, a párom meg azt mondja hogy többet dolgozott, meg több pénzt tett már apu zsebébe mint amennyi vizet-villanyt használunk, meg amennyiket összesen adott.

Szóval kész káosz, és képtelen vagyok köztük igazságot tenni.

2011. jan. 15. 19:16
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Talán a jópofizás közepén kirobbanthatnál egy egészséges veszekedést.
2011. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elhiszem, hogy idegesít a helyzet, én is voltam már ilyen helyzetben, hogy ketten kétfelől rágták a fülemet. Te tudod, hogy a ti esetetekben ez használható ötlet-e, de én mindenesetre borítanám a bilit, amikor a párod és apukád kedélyeskednek, mintha semmi bajuk nem lenne egymással. Egy ilyen alkalommal megkérdezném őket, hogy nem lehetne-e most megbeszélni a problémát, mert lehet ám az életet egyszerűbben, bonyolítások nélkül is élni.

És kimondod: Apunak az a baja, hogy... X-nek (párod neve), az hogy...

Ha tiltakoznak, megsértődnek, stb., reagáld le azzal, hogy értelmes emberek között a kommunikáció működni szokott, és csak úgy lehet megoldani a dolgot, ha értelmes ember módjára megbeszélik, közösen keresik a probléma megoldását. (Ekkor általában visszaülnek a vitapartner mellé, mert ugye, mindenki szeret értelmes embernek tűnni.)

Neked nincs más dolgod ezután, mint pártoskodás nélkül terelgetni a beszélgetést a megoldás felé...

Te érzed, hogy ez nálatok megvalósítható-e, én egyszer próbáltam, és jól sült el.

2011. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, amikor éppen jópofiznak menj oda, és hozd fel a témát. Kellemetlen lesz, de ne tágíts! Mondd el nekik, hogy nem tudsz köztük igazságot tenni, meg hogy unod, hogy neked nyígnak! Oldják meg egymás közt!
2011. jan. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Keressen a párod másik állást.Nem jó ha két rokon egy munkahelyen dolgozik.Tudom nehéz találni másikat,de keressetek.Hátha.
2011. jan. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!