Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIért van az, hogy a családom...

MIért van az, hogy a családom előtt nem merek bizonyos dolgokat?

Figyelt kérdés
Nem merek egy csajt sem otthon bemutatni, nem merek a családom előtt dohányozni pl.25 éves vagyok, talpraesett. Egy nagy cégnél sikeres karrierem van. Sok barátom van, mégis valamiért félek ezektől a dolgoktól.
2011. jan. 15. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, csak - 8 év...
2011. jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én igy vagyok ezzel. =(


18.f

2011. jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
25 évesen már merhetnéd, felnőtt vagy. Szigorúan neveltek? Ezért nem mered? Ellenzik a dohányzást? Ők soha nem dohányoztak? Írj picit bővebben
2011. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem nőttél még fel. Még mindig elsősorban a szüleidnek akarsz megfelelni.
2011. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Ahogy 12:44 mondja. Meg akarsz felelni. Tanácsom: kizárólag magadnak akarj megfelelni! Valamiért tartasz amúgy a szüleidtől, ez egyértelműen lejön.
2011. jan. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Meg akarsz felelni a szüleidnek túlságossan,ahogy már emlitették elöttem is páran!Én 28 vagyok de néha még én sem merek dolgokat csinálni elöttük,nem cigi vagy ilyesmi.Hanem észre veszem magamon hogy sokszor nem úgy viselkedem otthon ahogy szoktam a hétköznapi életben másokkal.De szerintem ezzel a legtöbb ember így van,én is probálok nem nekik hanem magamnak megfelelni.Szerintem ahogy az ember egyre jobban önállosodik,egyre jobban eltünnek ezek a dolgok.Nekem is volt olyan hogy nem mertem felvinni pár éve a barátnőmat,amikor ugyanannyi voltam mint te.
2011. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 30éves vagyok és nő, én sem merek sok mindent a család előtt. És tudom is, hogy miért. Felnőttem, és egyre idősebb leszek, annál jobban tudom miért. Aki előttem azt írja, nem nőttél még fel, nem biztos, hogy igaza van! Egyáltalán nem biztos!

De nem ismerem a hátteredet. Vajon azért nem mersz, amiért én? Ki tudja.

Nem fejtegetem, egyelőre csak pár kérdés:

-Amolyan boldog családban nőttél fel, szüleid szeretik egymást?

-Ismer téged a családod? Úgy értem az igazi énedet?

-Tudtok egymással bármiről, lelki dolgokról is beszélgetni, vagy vannak tabutémák? (Bár a kérdés feltevésből kiderül, hogy vannak tabutémák...)


Ha olyasmiket válaszolsz erre, amit gondolok, akkor korántsem vagy gyerek...

2011. jan. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a családodban, ha bár szereted őket, csupa borzalmas személyiség van, és ezért? :) Mondjuk megjegyzéseket tesznek, zsörtölődnek, morbid humoruk van, stb.
2011. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tetris ***** válasza:

Talán a képzeleted segítségével urrá lehetsz a gondon. Próbáld meg magad elé varázsolni a "félelmetes" szituációt. Aztán gondolkodj el azon, hogy mi lehet a legrosszabb reakciója a családnak.

Ha végiggondoltad a dolgot, rá fogsz jönni, hogy nem is a családodtól félsz, hanem magától a félelemtől.

2011. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Boldog családban nőttem fel. Semmi beteg, perverz, vagy egyéb abnormális dologról nincs szó.

A szüleim szeretik egymást, minden rendben. Testvérem is van, ott is minden OK.

Nem tudom, hogy teljesen ismernek-e. Vannak azért tabu témák. De csak olyanok, amit szerintem más sem beszél meg otthon.

2011. jan. 15. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!