Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Osszekoltozés vagy eskuvo?...

Osszekoltozés vagy eskuvo? Melyiket elobb?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a jobb, eloszor osszekoltozni, megismerni a másikat vagy osszeházasodni és csak utána az osszebútorozás? Nem furcsa azután fehér ruhában oltár elé állni, hogy mondjuk 2 éve már egyutt él a pár?

Válaszaitokat elore is koszonom.


2011. jan. 14. 17:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

17:24 vagyok

Nem veszítette értelmét a házasság együttélés után sem. Ugyanúgy szeretjük egymást, csak valahogy jobb érzés ilyen formában is összetartozni és sok más előnye is van jogi szempontból. Meg aztán viselhetem a párom nevét és nekem ez is nagyon jó érzés.

2011. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Hosszas együttélés nélkül szerintem kb. zsákbamacska-effektus hozzámenni valakihez..

Nem veszíti értelmét a házzaság, mert nem csak arról szól, hogy együtt fognak lakni a felek. Nem rituális összeköltözés. Hanem kimondják ország-világ előtt, hogy együtt akarnak maradni örökre. Kvázi egy biztosíték arra, hogy sosem hagy el. (Lehet persze válni, de aki bekalkulálja a válást, az nem is házasodik.) Ez a lényege, meg persze jogi előnyök, név viselése, egyéb gyakorlati dolgok.

2011. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
*házasság
2011. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ismerkedés, gyerek, összeköltözés, esküvő. Nálunk ez a sorrend.

Szerinted hányszor gondolok a válásra???? És mennyire vagyok boldog a férjemmel, ha előbb kiderül, hogy tapló, és nem csak a "demót" ismerem meg, akkor most nem lennének a gyerekeim, akiket imádok, de nem is lennék boldogtalan nő...

Szóval valahol úgy jártam, mint azok akik azonnal esküdtek, vehetjük annak a gyerekeket, és nagyon ráfaragtak, összeköltözés párti vagyok, miért nem hallgattam az eszemre "most" is...?

Így jártam.

2011. jan. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!